moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia

Nowym dowódcą 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia został płk Robert Krupa, który zastąpił na tym stanowisku płk. Romana Januszewskiego.

Przekazanie obowiązków dowódcy brygady odbyło się 18 listopada na placu apelowym brygady w obecności zastępcy dowódcy Garnizonu Warszawa płk. Krzysztofa Ksenia i zaproszonych gości.

– Z dumą obejmuję obowiązki dowódcy 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. To dla mnie wielki honor, ale i wyzwanie. Dziękuję dowódcy Garnizonu Warszawa za zaufanie, jakim mnie obdarzył powierzając mi stery tej jednostki. Pan pułkownik Januszewski przez 1811 dni swojego dowodzenia prowadził brygadę od sukcesu do sukcesu, pomnażając dorobek pokoleń żołnierzy służących w Sieradzu. Mądra maksyma mówi, że powtórzyć sukces jest znacznie trudniej niż odnieść go po raz pierwszy, więc zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne zadanie mnie czeka. Panie Pułkowniku, melduję, że zrobię wszystko, żeby nie zmarnować tego, co Pan Pułkownik i Pana poprzednicy zrobili dla brygady – mówił podczas wystąpienia obejmujący obowiązki dowódcy płk Robert Krupa.

Pułkownik Robert Krupa urodził się 1 listopada 1967 r. w Sieradzu. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu (1992 r.), Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (studia magisterskie na kierunku elektronika i telekomunikacja - 1998 r.), Politechniki Białostockiej (studia podyplomowe -1999 r.) oraz Akademii Obrony Narodowej (kurs kwalifikacyjny na stopień podpułkownika – 2011 r., Wyższy Kurs Operacyjno-Strategiczny – 2016 r.). Służbę wojskową rozpoczął w 1988 r. jako podchorąży WSOWŁ w Zegrzu. Do sieradzkiej brygady przybył w roku 1992. Pełnił obowiązki kolejno na stanowiskach: dowódcy plutonu, dowódcy kompanii, szefa sztabu batalionu, oficera sekcji operacyjnej S-3, szefa sekcji operacyjnej S-3, dowódcy batalionu i szefa sztabu brygady. Obowiązki dowódcy brygady objął 21 listopada 2016 r.

Tekst: Beata Michalska

red. PZ

autor zdjęć: 15 SBWD

dodaj komentarz

komentarze


Engineer Kościuszko Saves America
Łyżwiarz przebił się z czwartej pozycji na pierwszą
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Together on the Front Line and Beyond
Maj polskich żywych torped
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Gorąco wśród lodu
Abramsy zaparkowały u pancerniaków z Wesołej
Kierunek Rumunia
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
Taniec na „Orle”
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Klucz do przyszłości
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
„Horyzont” (dla) bezpieczeństwa
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Medal Honoru dla Ollisa
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
„Wicher” rośnie w oczach
Bojowy duch i serce na dłoni
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Ekstremalne zimowe nurkowanie
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
POLSARIS, czyli oczy wojska
Trzymajcie kciuki za Biało-Czerwonych!
Armia ma liczyć pół miliona!
Bez medalu na torze łyżwiarskim w Mediolanie
Kolejne nominacje w wojsku
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Z Ustki do kosmosu
Premier wojenny
Mistrzyni schodzi ze ścianki
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Co nowego w przepisach?
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Ostatnia minuta Kutschery
Czekamy na pierwsze podium wojskowych
Przez uchylone okno
Oko na Bałtyk
Bądź gotowy dzięki nowej aplikacji
Wojsko buduje drony
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Outside the Box
Amerykanie zarobią na Duńczykach
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Ułamki sekundy dzieliły żołnierza od medalu
ŻW zatrzymała operatora drona, który spadł na teren wojskowy
HIMARS-y w Rumunii
Invictus, czyli niezwyciężony
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Nie tylko przemyt, także ataki hybrydowe
Dwa razy po 10 km ze zmianą nart
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Husarz z kolejnym kamieniem milowym
Buzdygan Internautów – głosowanie
To nie mogło się udać, ale…
Weterani razem przełamują bariery
Ulgi dla mundurowych coraz bliżej
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO