moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nominacje na stanowiska

To najliczniejsza zmiana, jaka dokonuje się w strukturach dowodzenia Wojska Polskiego od wielu lat. Długo na nią czekaliśmy, długo zastanawialiśmy się nad każdą decyzją dlatego, że są one podejmowane w bardzo szczególnej sytuacji – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. W piątek w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej szef MON wręczył 56 żołnierzom nominacje na nowe stanowiska służbowe.

– Polskie wojsko przechodzi nie tylko zmiany wewnętrzne, czego znakiem jest powołanie decyzją Sejmu z przedwczoraj nowego rodzaju Sił Zbrojnych RP – Wojsk Obrony Terytorialnej, ale przechodzi także bardzo głębokie zmiany personalne, organizacyjne i te, które są związane z obecnością naszych sojuszników na terenie Rzeczpospolitej – mówił podczas uroczystości minister Antoni Macierewicz.

– Rozpoczęły się działania przygotowujące rozlokowanie sił sojuszniczych na terenach zachodnich i północno-wschodnich Rzeczpospolitej w styczniu przyszłego roku. To do Panów będzie należało zorganizowanie współpracy Wojska Polskiego z naszymi sojusznikami, będzie należało przygotowanie się do nowych wyzwań, nowych zadań, jakie będą realizowane w najbliższym czasie. Powierzam Panom odpowiedzialne stanowiska, powierzam Panom w istocie kierowanie polską armią – mówił szef MON.

– Jestem przekonany, że spełnicie to zadanie bardzo dobrze. Musicie wiedzieć, że realizując współdziałanie z naszymi sojusznikami, możecie liczyć w pełni nie tylko na wszystkie możliwości, wynikające z dotychczasowych kompetencji, jakie posiada Ministerstwo Obrony Narodowej, ale także na te, które pani premier nałożyła na mnie, powierzając mi funkcję pełnomocnika ds. współdziałania wszystkich struktur państwowych z naszymi sojusznikami – podkreślił.

– Polska armia musi się rozwijać, polska armia musi się modernizować i to w wymiarze technicznym, ale także personalnym i organizacyjnym. Jak Państwo wiecie, chcemy doprowadzić do tego, żeby rychło armia liczyła co najmniej 150 tys. żołnierzy w czasie pokoju. To nie jest wyzwanie przekraczające nasze możliwości, ale to jest minimum, które powinna liczyć armia kraju tak dużego jak Polska. (…). To wy będziecie tą armią dowodzili. Polska na Was liczy – zaznaczył szef MON.

W uroczystości udział wzięli: gen. broni Michał Sikora, I zastępca szefa Sztabu Generalnego WP; gen. broni Marek Tomaszycki, dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych; gen. broni Leszek Surawski, I zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych; gen. bryg. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa; płk Tomasz Połuch, komendant główny Żandarmerii Wojskowej.

Na zakończenie uroczystości minister Antoni Macierewicz w towarzystwie przedstawicieli kierowniczej kadry SZRP złożył wieniec i zapalił znicz pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiej.

Wśród wyznaczonych na nowe stanowiska służbowe są m.in.:

GEN. BRYG. Wojciech GRABOWSKI – na stanowisko inspektora wojsk lądowych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych;
GEN. BRYG. Sławomir KOWALSKI – na stanowisko inspektora rodzajów wojsk w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych;
GEN. BRYG. Maciej JABŁOŃSKI – na stanowisko szefa Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia – P3/P7;
GEN. BRYG. Stefan MORDACZ – na stanowisko szefa zarządu obrony powietrznej i przeciwrakietowej – zastępcy inspektora rodzajów wojsk w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych;
PŁK Cezary WIŚNIEWSKI – na stanowisko inspektora sił powietrznych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych;
PŁK Robert DROZD – na stanowisko szefa Zarządu Kierowania i Dowodzenia – P6;
PŁK Jarosław STEĆ – na stanowisko szefa Zarządu Planowania Rzeczowego – P8;
PŁK Jarosław STOCKI – na stanowisko szefa zarządu obrony przed bronią masowego rażenia w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych;
PŁK Robert ORŁOWSKI – na stanowisko zastępcy dowódcy - szefa sztabu 16 Dywizji Zmechanizowanej;
PŁK Dariusz ŻUCHOWSKI – na stanowisko zastępcy szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – szefa logistyki
PŁK Piotr WANIEK – na stanowisko dowódcy 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych;
PŁK Adam SŁODCZYK – na stanowisko szefa szefostwa transportu i ruchu wojsk – centrum koordynacji ruchu wojsk;
PŁK Maciej TRELKA – na stanowisko szefa zarządu działań lotniczych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych;
PŁK Marek GŁADYSZ – na stanowisko zastępcy szefa Zarządu Kierowania i Dowodzenia- P6;
PŁK Dariusz PARYLAK – na stanowisko dowódcy 10 Brygady Kawalerii Pancernej;
PŁK Piotr FAJKOWSKI – na stanowisko zastępcy dowódcy 1 Brygady Pancernej;
PŁK Dariusz MENDRALA – na stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Budżetowego;
PŁK Janusz PIWKO – na stanowisko szefa szefostwa służby uzbrojenia i elektroniki w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych;
PŁK Piotr SZEFLER – na stanowisko szefa szefostwa techniki lotniczej – głównego inżyniera wojsk lotniczych w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych;
PŁK Marek ADAMOWICZ – na stanowisko szefa infrastruktury w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych;
PŁK Andrzej ISEMAN – na stanowisko komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy;
PPŁK Bogdan PROKOP – na stanowisko dowódcy 2 Pułku Inżynieryjnego;
PPŁK Krzysztof KNUT – na stanowisko szefa zarządu działań niekinetycznych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych;
PPŁK Robert DMUCHOWSKI – na stanowisko szefa szefostwa służby żywnościowej Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych;
PPŁK Paweł MELA – na stanowisko komendanta 1 Regionalnej Bazy Logistycznej;
PPŁK Robert PAWLICKI – na stanowisko komendanta Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: mjr Robert Siemaszko/ CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Kajakarze i judocy w medalowej formie
AMW oferuje mieszkania
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Polski wkład w operację „Overlord”
Cyberparasol nad wyborami
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
At the Controls of F-35A Husarz
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Marsz gąsienicowych kolumn
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Bez zmian w emeryturach
Zbrodnicza farsa
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Ratunek na polu walki
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
Sportowe jubileusze
Ważne decyzje w Brukseli
Wojna pod lupą
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Podróż w ciemność
Elektronika dla obrony powietrznej
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
„Strzała weterana” spaja środowisko
Powietrzne cysterny dla Polski
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Atak w Porcie Elbląg
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Zełenski traci Order Orła Białego?
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Równanie z „Iksem”
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Mundur, medale i duma
Sonda dla Jastrzębia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sojusz Madrytu i Warszawy
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Akcja na jeziorze
Przerzut Abramsów do Lublina
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Niebo bez dominacji
Orka tuż, tuż
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Koło zamachowe gospodarki
Ratunek z powietrza
Kraków zaprosił weteranów
Święto DGRSZ
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
Szermierze i pięściarki na podium
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Śmierć w sercu Azji
Musztra i marsz ubezpieczony
PKW Irak zostaje w Jordanii
Apetyt Smoka rośnie
Wsparcie ma znaczenie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO