moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wysocy przedstawiciele krajów NATO i UE ponownie w Warszawie

Po szczycie NATO prezydenci, premierzy i ministrowie kolejny raz odwiedzą Warszawę. Tym razem, aby wziąć udział w międzynarodowej konferencji Warsaw Security Forum 2016.

Po sukcesie szczytu NATO Warszawa ponownie znajdzie się w centrum uwagi analityków i ekspertów. 26 – 28 października br. odbywa się Warsaw Security Forum 2016, konferencja zapowiadająca się jako jedno z najważniejszych wydarzeń w temacie bezpieczeństwa międzynarodowego oraz obronności. Wysoki poziom dyskusji mają zapewnić m. in. prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves, wicepremierzy Polski oraz Ukrainy, Mateusz Morawiecki i Ivanna Klympush-Tsintsadze, ministrowie spraw zagranicznych Chorwacji oraz Litwy Miro Kovač oraz Linas Linkevičius.

Jak co roku, swój strategiczny udział potwierdziło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego (BBN), które związane jest z Warsaw Security Forum od samego początku. Szef BBN, minister Paweł Soloch, który również w tym roku będzie reprezentował polski punkt widzenia, w roku 2015 przyznał, że „współpraca z Fundacją Pułaskiego będzie kontynuowana” oraz że „Warszawskie Forum Bezpieczeństwa jest ważnym miejscem spotkań nie tylko ze względu na podejmowane tematy, ale również ze względu na obecność znakomitych gości”. Również Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) postrzega WSF jako ważne wydarzenie służące promocji relacji transatlantyckich i oficjalnie wyraziła poparcie dla konferencji. WSF cieszy się również wsparciem ważnych polskich instytucji państwowych i zostało objęte patronatami honorowymi Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Ministra Finansów, Ministra Cyfryzacji oraz Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. We współpracę przy organizacji Warsaw Security Forum zaangażowały się także polskie i zagraniczne think tanki m.in. Carnegie Europe, Atlantic Council, German Marshall Fund of the United States, Instytut Kościuszki, Centrum Stosunków Międzynarodowych, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Instytut Wolności, Forum Młodych Dyplomatów i wiele innych.

Konferencja stanowi ważną platformę wymiany doświadczeń dla wysokich przedstawicieli państwowych i ich doradców, której celem jest wypracowanie wspólnej odpowiedzi na wyzwania współczesnej Europy i Świata. Jak co roku WSF skupi się na wyzwaniach stojących przed członkami Paktu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej. Ważnym tematem konferencji będzie ocena realizacji postanowień ze szczytu NATO w Warszawie. W centrum rozważań znajdzie się także ewolucja podejścia państw sojuszniczych do kwestii związanych z terroryzmem międzynarodowym, jak również cyberbezpieczeństwo czy strategia dla Południowej Flanki NATO. Wśród poruszanych tematów znajdzie się również kwestia światowego przywództwa, wybory w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz układ nuklearny z Iranem. Z racji usytuowania Warszawy, ważnymi tematami będą nowe wyzwania dla współpracy regionalnej, kwestia Ukrainy czy relacje z Federacją Rosyjską.

***

Warsaw Security Forum jest międzynarodową konferencją, a zarazem miejscem spotkań prezydentów, premierów, ministrów, ambasadorów, kadry wojskowej oraz doradców i ekspertów umożliwiającą wymianę doświadczeń, a także rozwój debaty na temat bieżących problemów bezpieczeństwa. Celem konferencji jest wypracowanie kolektywnej odpowiedzi na wyzwania i zagrożenia dla państw NATO i UE oraz pogłębianie współpracy w sferze obronności.

Polska Zbrojna objęła konferencję patronatem medialnym. Więcej informacji oraz agenda wydarzenia dostępne są na stronie Warsaw Security Forum.

PZ

autor zdjęć: Arch. Warsaw Security Forum

dodaj komentarz

komentarze


Kursy podoficerskie po nowemu
Na styku zagrożeń
Zmiana warty na wschodniej granicy
Ferie na poligonie, czyli zimowa próba charakteru
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Negocjacje w sprawie gruntów pod bazę śmigłowców
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
GROM szkoli przyszłych operatorów
Terytorialsi niosą pomoc po wypadku na torach
Kierunek Rumunia
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Pies pomaga walczyć z PTSD
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Premier wojenny
Ostatnia minuta Kutschery
Nowy starszy podoficer w SGWP
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Terytorialsi konstruktorami dronów
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Together on the Front Line and Beyond
Amunicja dla Pilicy i Rosomaków zamówiona
Ekstremalnie ważny cel
Szwedzi z Piorunami
Podwyżki coraz bliżej
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Maj polskich żywych torped
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Partnerstwo Polski i Litwy
Sprawdzili się na macie i w ringu
Co nowego w przepisach?
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
Ferie z wojskiem
Rusza kwalifikacja wojskowa 2026
To nie mogło się udać, ale…
Gladius wzmacnia armię
HIMARS-y w Rumunii
Litwa stawia na poligony
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Oko na Bałtyk
Obiekty ze Wschodu nad Polską. Wojsko wprowadziło ograniczenia
Przeprowadzka CSWOT-u
Partnerstwo daje siłę
Zimowi podhalańczycy
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Zatrzymanie pracownika MON-u
Pracownik MON-u szpiegował – służby mają dowody
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
PKW „Noteć” – koniec misji
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Outside the Box

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO