moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pierścień Ognia

Tajwan jako pierwszy opracowuje futurystyczną technologię zimnej fuzji. Pekin dostrzega swoją szansę. Największa armia świata szykuje się do inwazji.


Stany Zjednoczone, jak zwykle, gdy w grę wchodzą zasoby, technologia i pieniądze, wysyłają swoją flotę.
Najpotężniejsza morska siła świata kieruje się ku wodom Morza Południowochińskiego.

Pacyfik staje się areną największego konfliktu morskiego od czasów II wojny światowej.

Gdzieś pośrodku tego piekła ląduje europejska jednostka specjalna Radegast z Polakami w swoich szeregach...

Gromada leciała szeroką ławą, rozciągającą się na kilka mil, dla obserwatora, który znajdowałby się na przepływającym przez Pacyfik statku, widok musiałby być niesamowity. Prawdziwa podniebna potęga.
Łącze ponownie ożyło, dane, jakie spłynęły do maszyny Tomsena, wywołały mimowolny uśmiech na ukrytej pod hełmem twarzy.
- Spójrz na lewo – powiedział porucznik do drugiego pilota.
- Wow…szepnął Hendricksen.
Było ich przynajmniej kilkadziesiąt. Sunęły dosłownie kilka metrów nad niskimi falami oceanu. Jedna z kilku wystrzelonych przez amerykańskie okręty salw pocisków manewrujących typu Tomahawk Block IV przecinała powietrze z prędkością dochodzącą do dziewięciuset kilometrów na godzinę. Mrowie podłużnych cygar przefrunęło pod eskadrą Tomsena i pomknęło ku swoim celom.
Porucznik spojrzał na ekrany rozmieszczone w kokpicie. Jego Super Hornet szedł jak po sznurku, osobiście uważał, że mimo braku zaawansowanych technologicznie nowinek to właśnie F/A-18 wciąż jest królem przestworzy w amerykańskiej flocie powietrznej.

Jakub Pawełek
Pierścień Ognia
PREMIERA: 12 października 2016

Polska Zbrojna objęła książkę patronatem medialnym. Obserwujcie naszego Facebooka, w najbliższych dniach zorganizujemy konkurs, w którym będzie można wygrać swój egzemplarz.

PZ

autor zdjęć: arch. Warbook

dodaj komentarz

komentarze


Nowe zasady dla kobiet w armii
Po co wojsku satelity?
W krainie Świętego Mikołaja
AW149 – moc kawalerii powietrznej!
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Polscy marynarze na misjach
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Wojskowy bus do szczęścia
Pancerniacy jadą na misję
AW149 made in Poland
Wojsko na Horyzoncie
Dzień wart stu lat
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Marynarze podjęli wyzwanie
Noc Dnia Podchorążego
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Plan na WAM
Militarne Schengen
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
The Darker, the Better
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Zwalczyć strach, rozwiać mity
Skytrucki dla Niemiec
Niebo pod osłoną
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Kapral Bartnik mistrzem świata
Pociski rakietowe dla Husarzy
Zwrot na Bałtyk
wGotowości do reakcji
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Gotowi na zagrożenia cyfrowe
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
Komplet medali wojskowych na ringu
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Gdy ucichnie artyleria
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Więcej Herculesów dla Abramsów
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Polski „Wiking” dla Danii
Wojsko ma swojego satelitę!
Mundurowi z benefitami
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
107 lat polskiej Marynarki Wojennej
Buzdygan dowódcy Żelaznej Dywizji wraca do gry
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Razem na ratunek
Nowe Kraby w Sulechowie
Najdłuższa noc
Czwarta dostawa Abramsów
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Szef MON-u z wizytą we Włoszech

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO