moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dziennikarze na mistrzostwach strzeleckich

Prawie 80 reporterów stanęło do rywalizacji w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego i karabinka kbks. Na Mistrzostwach Strzeleckich Dziennikarzy we Wrocławiu najlepsi okazali się reprezentanci mediów wojskowych: Małgorzata Kraczkowska z miesięcznika „Głos Weterana i Rezerwisty” oraz ppłk rez. Wojciech Fałkowski, były dziennikarz gazety „Żołnierska Rzecz”.


Mistrzostwa Strzeleckie Dziennikarzy poświęcono pamięci redaktora Stanisława Łapety, nieżyjącego już pomysłodawcy imprezy, dziennikarza prasy wojskowej i wieloletniego korespondenta „Polski Zbrojnej”.

Na strzelnicy WKS „Śląsk” przy ul. Świątnickiej we Wrocławiu zameldowało się około 120 zawodników. To dziennikarze z 22 redakcji m.in. z Warszawy, Wrocławia, Opola, Dzierżoniowa i Strzelina oraz 15 drużyn sponsorów mistrzostw, m.in. z 3 Brygady Radiotechnicznej z Wrocławia, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych oraz Europejskiego Liceum Służb Mundurowych.

Małgorzata Kraczkowska z miesięcznika „Głos Weterana i Rezerwisty”.

Mistrzostwa rozpoczęły się od salwy armatniej w wykonaniu kanonierów z wrocławskiego Bractwa Kurkowego „Husarz”. Zawodnicy musieli wykazać się celnością w strzelaniu z karabinka sportowego na 50 metrów oraz pistoletu pneumatycznego z odległości 10 metrów. – Rywalizacja była bardzo zacięta. Do ogólnego wyniku liczył się każdy strzał i każdy punkt w tarczy. Ale tak naprawdę nie to było najważniejsze. Głównym celem zawodów jest integracja środowiska dziennikarskiego. Spotykają się mistrzowie pióra z młodymi adeptami dziennikarstwa i nowoczesnych mediów cyfrowych – wyjaśnia Ryszard Mulek, przewodniczący dolnośląskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, głównego organizatora imprezy.

Robert Pietruch, kierownik sekcji strzeleckiej WKS „Śląsk" i główny sędzia zawodów dodawał, że liczy się przede wszystkim bezpieczna i dobra zabawa. To samo podkreślali uczestnicy.

Gratulacje odbiera ppłk rez. Wojciech Fałkowski, były dziennikarz gazety „Żołnierska Rzecz”.

W kategorii indywidualnej najcelniej strzelali Małgorzata Kraczkowska z miesięcznika „Głos Weterana i Rezerwisty” oraz ppłk rez. Wojciech Fałkowski, były dziennikarz gazety Śląskiego Okręgu Wojskowego „Żołnierska Rzecz” oraz tygodnika „Wojska Lądowe”. Z obu konkurencji uzyskali taką samą liczbę 168 punktów, zajmując pierwsze miejsce ex aequo. Drugiego miejsca organizatorzy nie wskazali. Na trzecim uplasował się Jarosław Kałucki, dziennikarz magazynu turystycznego „Wasze podróże”. W rywalizacji zespołowej najlepsza okazała się drużyna z Europejskiego Liceum Służb Mundurowych (453 pkt). Dwie kolejne pozycje zajęły ekipy Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ (425 pkt.) oraz Biuletynu Stowarzyszenia Chemików Wojskowych RP „Chemik” (424 pkt).

Puchary zwycięzcom ufundowali dowódca Garnizonu Wrocław gen. bryg. Wojciech Lewicki oraz prezes Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ gen. bryg. w stanie spoczynku Stanisław Woźniak.


XXXV Mistrzostwa Strzeleckie Dziennikarzy odbyły się pod honorowym patronatem wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka oraz marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Patronat medialny nad imprezą objęła „Polska Zbrojna”.

Podczas zawodów można też było obejrzeć wystawę broni strzeleckiej polskiej armii i spróbować wojskowej grochówki.

Bogusław Politowski

autor zdjęć: Bogusław Politowski

dodaj komentarz

komentarze


Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Drony na autopilocie
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Azjatycka szansa
Aukcja dla weterana
Coraz więcej Alpha Scramble
Rok 2027 bez Air Show Radom
Flanka pod strażą
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Akustyczna tarcza dla wojska
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Siatka antydronowa
Gorący lipiec PKW Łotwa
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Z prądem i pod prąd
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Abordaż z polskim wsparciem
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Siatka niewidka dla wojska
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Cztery brygady, jeden cel
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Patrioty pod Płockiem
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Armia testuje naziemne drony
Legion Medyczny na poligonie
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Młodzi medycy na poligonie
Sojusznicza tarcza antydronowa
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Tarcza i miecz
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
„Wicher” na wodzie
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Dwa marzenia spełnione naraz
„Kryzysowy” Jaśmin
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO