moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pomoc dla najbiedniejszych

PKW EUFOR/MTT i wydział współpracy cywilno-wojskowej Dowództwa Operacyjnego SZ rozdali buty zimowe najbiedniejszym mieszkańcom rejonu odpowiedzialności zespołów łącznikowo-obserwacyjnych Doboj i Banja Vrucica.

Pomoc dotarła między innymi do domów osób przesiedlonych w Rudniku, przedszkola „Palcic” w Teslicu, a także do dzieci z ubogich rodzin ze szkół w Sjennej Rijece, Paleznicy Dolnej i Paleznicy Górnej, oddziału Czerwonego Krzyża w Petrowie oraz konkretnych osób oraz rodzin, których sytuacja socjalno-bytowa jest bardzo trudna. W czasie akcji rozdawano też koce, dostali je głównie mieszkańcy domu dla przesiedlonych w Rudniku.

Choć współpraca cywilno-wojskowa realizowana przez elementy PKW EUFOR/MTT często obejmuje zadania wykraczające poza zakres odpowiedzialności, to zawsze spotyka się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców miejscowości leżących w rejonach odpowiedzialności polskich zespołów obserwacyjno-łącznikowych. Żołnierze rozdystrybuowali juz podręczniki do nauki języka angielskiego oraz stroje sportowe, które trafiły do szkół w gminach Teslić, Doboj I Petrovo. W planach jest jeszcze wsparcie strażaków z Petrova, w które zaangażowała się Komenda Główna Straży Pożarnej. Strażacy mają otrzymać między innym odzież ochronną.

Fot.: podporucznik Beata Wysokińska, podporucznik Tomasz Tabaczyński

dodaj komentarz

komentarze


Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Atak w Porcie Elbląg
Niebo bez dominacji
Ważne decyzje w Brukseli
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
PKW Irak zostaje w Jordanii
Apetyt Smoka rośnie
Podróż w ciemność
Sportowe jubileusze
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Zasadzka w leśnych ostępach
Cyberparasol nad wyborami
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
„Strzała weterana” spaja środowisko
Więcej pieniędzy dla żołnierzy niezawodowych
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
Priorytety na szczyt NATO
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Strzelać jak Polacy
Orka dobiła do brzegu
Okręt skrojony na Bałtyk
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Sojusznicza medycyna pola walki
Kolejne nominacje w Wojsku Polskim
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Równanie z „Iksem”
Przerzut Abramsów do Lublina
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Bez zmian w emeryturach
Śmierć w sercu Azji
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Polski wkład w operację „Overlord”
Na straży odporności Polski
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Wsparcie ma znaczenie
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Mundur, medale i duma
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Zbrodnicza farsa
Wojna pod lupą
Żandarmeria Wojskowa bada sprawę śmierci żołnierza na granicy
Szermierze i pięściarki na podium
Sprawdzian charakteru
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Mewa pisze historię
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Twardy ma moc
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Poznański gen wolności
Ramię w ramię z Amerykanami
Kajakarze i pięcioboista na medal!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO