moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
10 lat służby F-16

W dniach 25-27 sierpnia na poznańskich Krzesinach odbędą się Centralne obchody Święta Lotnictwa Wojskowego, jubileusz 10-lecia samolotów F-16 w Siłach Powietrznych RP oraz Święto 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Tegoroczne obchody rozpoczną się od uroczystości sprowadzenia urny z prochami pilota Dywizjonu 302 kapitana pilota Kazimierza Spornego do Ojczyzny i złożenia ich na cmentarzu na Miłostowie w Poznaniu. Przy starym Porcie Lotniczym na Ławicy odbędzie się także uroczystość odsłonięcia tablic pamięci upamiętniających Wielkopolskich Lotników zamordowanych w Katyniu.(25.08 br.) 


W Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się Gala Jubileuszowa z okazji 10-lecia służby F-16 w Siłach Powietrznych RP. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do podsumowań związanych z eksploatacją F -16. Natomiast w oparciu o Politechnikę Poznańską przeprowadzona będzie Konferencja Naukowa pt. „Lotnictwo dla obronności".(26.08 br.) Podczas uroczystości zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Lecha i Marię Kaczyńskich oraz gen. broni pil. Stanisława Targosza, a także pomnik byłego dowódcy Sił Powietrznych RP gen. pil. Andrzeja Błasika, które staną na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. (27.08 br.) Wszystkie osoby upamiętniane w tym dniu są nierozerwalnie związane z wdrożeniem F-16 do służby w Siłach Powietrznych RP.

Najbardziej widowiskowym elementem obchodów będzie piknik lotniczy, podczas którego będzie można zobaczyć dynamiczne pokazy lotnicze: F - 16C/D, MiG-29, Su-22, TS-11 Iskra, PZL -130, Mi-24, SW-4, M-28, C-130, C-295, BSR Orbiter oraz Grupa Żelazny.

Akrobacje wykonywane przez polskie i zagraniczne zespoły na większości z tych samolotów zostały uwiecznione na zdjęciach Sławka hesji Krajniewskiego, które można znaleźć w albumie „Air Show” wydanym przez Wojskowy Instytut Wydawniczy. Album zawierający 200 stron fotografii będzie można nabyć podczas pokazów na stoisku Polski Zbrojnej, która objęła obchody jubileuszu patronatem medialnym. Album można zamówić już dziś także za pośrednictwem strony internetowej

Szczegółowy plan obchodów jest dostępny na stronie: http://2slt.wp.mil.pl/pl/1115.html

Informacje dotyczące Jubileuszu 10 -lecia F-16 w Polskich Siłach Powietrznych dostępne są pod adresem: http://2slt.wp.mil.pl/pl/1.html

Uroczystości zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta RP.

PZ

autor zdjęć: Album - Sławek hesja Krajniewski, Grafika - 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego

dodaj komentarz

komentarze


Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Legion Medyczny na poligonie
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Patrioty pod Płockiem
Siatka antydronowa
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Siatka niewidka dla wojska
Dwa marzenia spełnione naraz
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Gorący lipiec PKW Łotwa
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
„Wicher” na wodzie
Cztery brygady, jeden cel
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Armia testuje naziemne drony
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Akustyczna tarcza dla wojska
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Abordaż z polskim wsparciem
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Młodzi medycy na poligonie
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Tarcza i miecz
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Drony na autopilocie
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Coraz więcej Alpha Scramble
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Z prądem i pod prąd
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Azjatycka szansa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Rok 2027 bez Air Show Radom
Flanka pod strażą
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Aukcja dla weterana
Sojusznicza tarcza antydronowa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO