moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Mashahud zatrzymany
Groźny terrorysta Mashahud powiązany z atakiem na pięciu polskich żołnierzy przeprowadzonym 21 grudnia 2011 roku został zatrzymany podczas wspólnej operacji sił afgańskich oraz sił specjalnych wojsk koalicji.

Od momentu ataku na polskich żołnierzy schwytanie sprawców stało się priorytetem dla Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Przeprowadzono szereg operacji wywiadowczych i rozpoznawczych połączonych z działaniami sił specjalnych. Na bieżąco trwała wymiana informacji z wojskami koalicji. Zadania wykonywane przez polskich oficerów służb wywiadu i kontrwywiadu wojskowego oraz żołnierzy sił specjalnych zostały ukierunkowane na działania kinetyczne, w wyniku których zatrzymano wielu poszukiwanych terrorystów oraz osoby podejrzewane o powiązania z zamachem. Zdobyto również wiele informacji, dzięki którym możliwe było schwytania terrorysty Mashahuda.

Został on zatrzymany podczas próby ucieczki i schronienia się na pograniczu afgańsko-pakistańskim w prowincji Nangarhar w dystrykcie Surkh Rod. Zatrzymania dokonały afgańskie i amerykańskie siły specjalne.

Mashahud jest odpowiedzialny również za dostawę broni i planowanie ataków na dużą skalę skierowanych przeciw ludności lokalnej oraz wojskom koalicji. Jest on również prawdopodobnie odpowiedzialny za kierowanie atakiem na polskich specjalistów Zespołu Odbudowy Prowincji, w wyniku którego 21 grudnia 2011 roku zginęło pięciu Polaków.

dodaj komentarz

komentarze


Waiting for the F-35
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Good Morning, Orka!
Partnerstwo Polski i Litwy
PKW „Noteć” – koniec misji
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Co nowego w przepisach?
Kierunek Rumunia
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
To nie mogło się udać, ale…
Kurs dla pilotów Apache’ów czas start
Jak zbudować armię przyszłości
Experience It Yourself
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Premier wojenny
Polskie „Delty” prawie w komplecie
Amerykański szogun
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Niemiecka koncepcja wsparcia Polski
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Wojskowy triumf na Gali Sportu
Co dalej z Tarczą Wschód?
Utraceni, lecz nie zapomniani
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Piątka z czwartego wozu
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
ORP „Garland” w konwoju śmierci
O bezpieczeństwie u prezydenta
Człowiek, który sprzedał ciszę
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Hołd dla gen. Skrzypczaka
Ekstremalnie ważny cel
Więcej niż alert: Jak państwo reaguje na zagrożenia terrorystyczne?
Maj polskich żywych torped
FORT Kraków otwarty
Ministrowie obrony Polski i Łotwy o strategicznej współpracy
Więcej mocy dla Orki
Chińskie auta nawet nie zaparkują w pobliżu wojska
W cieniu dumy floty
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Ratować w chaosie. Medycy szkoleni jak na wojnie
Medale na lodzie i śniegu
Medyczny impas
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Dyrygent w mundurze
Pucharowy medal na desce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO