moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polityczna zgoda w sprawie szczytu NATO

O wzmocnieniu wschodniej flanki NATO i większej obecności wojsk sojuszniczych w Polsce mówimy jednym głosem – powiedział prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. Prezydent zaznaczył, że omawiano stanowisko Polski na szczyt Sojuszu w Warszawie.


Głównym tematem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego było spotkanie przywódców państw Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, które odbędzie się w Warszawie 8 i 9 lipca. – Zapoznaliśmy wszystkich członków Rady ze stanem negocjacji w związku ze szczytem NATO – mówił prezydent Andrzej Duda po zakończeniu dwugodzinnych obrad. Dodał, że w stanowiskach członków RBN „nie ma żadnych rozbieżności politycznych w kwestii organizacji szczytu”. – Jeśli chodzi o kwestie wzmocnienia wschodniej flanki NATO oraz zwiększenia obecności wojsk sojuszniczych w Polsce, cała scena polityczna jest zgodna, że to dobry kierunek potrzebny Polsce – zapewnił prezydent.

Zwierzchnik sił zbrojnych dodał, że rozmowy dotyczyły także kwestii bezpieczeństwa związanych z przeprowadzeniem szczytu oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jak podkreślał prezydent, polscy politycy jednomyślnie uznają, że te dwa ważne dla Polski wydarzenia powinny służyć jak najlepiej promocji naszego kraju.

Dlatego Andrzej Duda zaapelował, aby politycy na ten czas powstrzymali się od sporów. – Zwróciłem się z apelem do wszystkich członków Rady Bezpieczeństwa Narodowego, aby zachować wstrzemięźliwość w dyskusjach politycznych i utrzymać spokojną atmosferę. Zbliżamy się do wielkich wydarzeń międzynarodowych i ważna jest kwestia wizerunku naszego kraju na zewnątrz, ale również bezpieczeństwa wewnętrznego – mówił Duda.

W posiedzeniu Rady w warszawskiej siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych oraz premier Beata Szydło, ministrowie i marszałkowie Sejmu i Senatu.

Krzysztof Kowalczyk

autor zdjęć: Andrzej Hrechorowicz/KPRP

dodaj komentarz

komentarze


Mistrzyni schodzi ze ścianki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Terytorialsi konstruktorami dronów
Medycyna pod ostrzałem
Invictus, czyli niezwyciężony
Rusza kwalifikacja wojskowa 2026
HIMARS-y w Rumunii
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
„Ratownik” o krok bliżej
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Kierunek Rumunia
Weterani razem przełamują bariery
Ostatnia minuta Kutschery
Ferie na poligonie, czyli zimowa próba charakteru
Amunicja dla Pilicy i Rosomaków zamówiona
To nie mogło się udać, ale…
Gladius wzmacnia armię
Outside the Box
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
ŻW zatrzymała operatora drona, który spadł na teren wojskowy
Partnerstwo Polski i Litwy
Negocjacje w sprawie gruntów pod bazę śmigłowców
Ferie z wojskiem
Klucz do przyszłości
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Together on the Front Line and Beyond
„Chcę być ładowniczym czołgu”
Maj polskich żywych torped
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Co nowego w przepisach?
Zimowi podhalańczycy
Medal Honoru dla Ollisa
Oko na Bałtyk
Szwedzi z Piorunami
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Nowy starszy podoficer w SGWP
GROM szkoli przyszłych operatorów
„Horyzont” (dla) bezpieczeństwa
Z Ustki do kosmosu
Sprawdzili się na macie i w ringu
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Dwa razy po 10 km ze zmianą nart
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Buzdygan Internautów – głosowanie
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Taniec na „Orle”
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Pracownik MON-u szpiegował – służby mają dowody
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Bojowy duch i serce na dłoni
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Trzymajcie kciuki za Biało-Czerwonych!
Podwyżki coraz bliżej
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Czekamy na pierwsze podium wojskowych
Żołnierze zdominowali zapaśniczą imprezę mistrzowską
Są zarzuty dla zatrzymanego pracownika MON-u
Terytorialsi niosą pomoc po wypadku na torach
Zatrzymanie pracownika MON-u
Na styku zagrożeń
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Premier wojenny
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Abramsy zaparkowały u pancerniaków z Wesołej
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Partnerstwo daje siłę
Kolejne Husarze prawie gotowe

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO