moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ekstremalna majówka

Nadchodzi święto ekstremalnego biegania, czyli majówka z Górskim Festiwalem Runmageddonu w Myślenicach - prawdziwe święto dla fanów ekstremalnego biegania. Prawie 3000 zawodników z całej Polski spędzi majówkę na pokonywaniu przeszkód i walce z własnymi słabościami. Organizatorzy przygotowali formuły biegów dla każdego.

Naprawdę początkujący sprawdzą się w formule Intro, trochę bardziej doświadczeni w formule Rekrut, dla totalnych twardzieli przewidziano edycję Hardcore, a niezniszczalni pobiegną w Ultra, najcięższych zawodach tego typu w Polsce i na świecie. Moc atrakcji przewidziano także dla kibiców, którzy będą bawić się w strefie festiwalowej. Czekają na nich pokazy służb ratowniczych, koncerty oraz kino letnie.

Myślenice, okoliczne górskie tereny oraz rwąca rzeka Raba będą areną kolejnych zawodów z cyklu Runmageddon. To właśnie te wymagające beskidzkie okolice wybrali organizatorzy na przygotowanie prawdziwego święta ekstremalnego biegania, czyli Górskiego Festiwalu Runmageddonu.

Impreza odbędzie się w długi weekend majowy i zgromadzi prawie 3000 zawodników z całej Polski, dla których przewidziano kilka różnych biegów. Dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem przez przeszkody, ale obawiają się dłuższych dystansów, 30 kwietnia zaplanowano formułę Intro. To zaledwie 3 kilometrowa trasa, na której pojawi się 15 przeszkód. Bez pomiaru czasu i bez ciśnienia, czysta zabawa. To doskonała okazja, aby sprawdzić swoją formę i sprawność fizyczną, bo jak mówią organizatorzy Runmageddonu, łatwiej już nie będzie! Formuła Intro to także ciekawy sposób na wspólne rodzinne, a co najważniejsze, aktywne spędzenie majówki.

W niedzielę odbędzie się bieg w formule, która tradycyjnie przyciąga najwięcej amatorów ekstremalnych wrażeń, czyli Runmageddon Rekrut. 6 kilometrowa trasa i 45 bardzo różnych, czasami szalonych przeszkód, to wyzwanie z którym powinien sobie poradzić każdy średnio wysportowany człowiek. Tym bardziej, że biegi Runmageddonu słyną ze współpracy na trasie wszystkich uczestników i wzajemnej pomocy w pokonywaniu przeszkód. A to z pewnością będzie konieczne np. przy przechodzeniu przez zasieki wodne usytuowane w rwącym nurcie rzeki Raby. Niełatwą przeprawą może okazać się również przeszkoda mentalna, której pokonanie będzie wymagało od zawodników niezłej znajomości gwary góralskiej.

Poniedziałek zarezerwowano z kolei dla najtwardszych zawodników. Tego dnia odbędą się dwie, ekstremalne edycje Runmageddonu, czyli Hardcore z 22 kilometrową trasą najeżoną 80 przeszkodami oraz Ultra na dystansie 44 kilometrów ze 150 przeszkodami! Formuła Ultra to absolutna nowość, takie zawody Runmageddon organizuje prawdopodobnie jako pierwszy na świecie. Bieg rozgrywany będzie w bardzo ciężkim, górskim terenie, co gwarantuje najwyższy poziom trudności. Przeszkody na tych trasach również będą należały do najcięższych. „Ta jedyna” dla uczestników Hardcore oraz Ultra oznacza rozciągniętą nad rzeką Rabą 50 metrową linę, za pomocą której trzeba będzie przedostać się na drugi brzeg rzeki. Tylko ona i siła mięśni ramion oraz nóg może uratować przed spadnięciem do mroźnego i rwącego prądu Raby. Dostępu do mety bronić będzie żywa przeszkoda, którą stanowić będą „Ludzie z Gór” jak sami o sobie mówią zawodnicy futbolu amerykańskiego „Highlanders Beskidy”.

„Przyszła wiosna, więc cykl Runmageddonu rozpędza się coraz bardziej. Górski Festiwal Runmageddonu to nasza propozycja na aktywne spędzenie majówki w pięknych okolicznościach przyrody, z której słyną Myślenice i okoliczne beskidzkie tereny. Są tu również znakomite warunki do organizacji biegów przeszkodowych, o czym świadczą bardzo pozytywne opinie uczestników poprzednich edycji Runmageddonu rozgrywanych właśnie tutaj. Nie bez znaczenia jest również przychylność i wsparcie Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, Lasów Państwowych oraz Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, który sam wystartuje w bardzo ciężkiej formule Hardcore. Podczas Górskiego Festiwalu Runmageddonu, każdy znajdzie coś dla siebie, od zupełnie początkujących zawodników poczynając a na totalnych twardzielach kończąc. Jednak nie samym bieganiem człowiek żyje, dlatego przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla kibiców, zawodników oczekujących na swój bieg oraz mieszkańców Myślenic. Powstanie specjalna Strefa Festiwalowa, w której ciągle będzie się coś działo. Jeśli więc planujecie wyjazd na majówkę, to serdecznie zapraszam do Myślenic!” – powiedział Paweł Sala, Dyrektor Runmageddonu Beskidy.

Górski Festiwal Runmageddonu to nie tylko świetna zabawa dla startujących w biegach zawodników. Z tej okazji odbędą się również Beskidzkie Manewry Ratownicze, w ramach których na osuwisku zostanie zorganizowany specjalny pokaz ćwiczeń ratowniczych. Maltańska Służba Medyczna zaprezentuje także symulację zagrożeń podczas imprezy masowej. W ciągu dnia odbędą się różnorakie pokazy, w strefie challenge w których wygrać będzie można ciekawe nagrody oraz treningi. Popołudnia będą zarezerwowane na koncerty i wydarzenie kulturalne, w której wystąpią lokalne zespoły, odbędzie się także Festiwal Kultury Harcerskiej - Myślenice 2016. Wieczory będzie można spędzić w kinie letnim, w którym wyświetlane będą filmy o tematyce górskiej oraz o sportach ekstremalnych.

Więcej informacji na stronie organizatora.

PZ

autor zdjęć: Arch. Runmaggedon

dodaj komentarz

komentarze


Serwis K9 w Polsce
 
Cień atomowej zagłady
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Honor weteranom misji!
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Flota Bayraktarów w komplecie
Przysięga w Limanowej
Ostatnia droga Pileckiego
Bezkonkurencyjni kierowcy z DGW
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
„Ryś” z laserem
Los infiernos picadores, czyli piekielni lansjerzy
Polki pobiegły po srebro!
Piedimonte – samobójcza misja
Broń Hitlera w rękach AK
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
They Will Check The Training Results in Combat
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
Nowe zadania szefa SKW
By Polska była bezpieczna
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
AGM-158B JASSM-ER dla lotnictwa
Ameryka daje wsparcie
Mobilne dowodzenie
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w świętym mieście, epilog
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Centrum Szkolenia WOT świętuje
Ratownicy na medal
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Pokazali bojowego ducha
WAM wraca po latach
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Nie szpital, a instytut
Wszystkie misje AWACS-a
WAT-owskie eksperymenty na ISS
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Dodatkowe siły do ochrony granicy
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Pociski artyleryjskie dla Ukrainy
Po śladach polskich bohaterów
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Grand Quadriga ‘24”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Pierwsza Drużyna” na start
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Podróż po AWACS-ie
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierz ranny na granicy z Białorusią
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
NATO on Northern Track

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO