moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

IV Targi Logistyki Służb Mundurowych

Za niespełna miesiąc rusza czwarta edycja Targów Logistyki Służb Mundurowych TLSM w Łodzi, która zgromadzi przedstawicieli niemal wszystkich służb mundurowych w Polsce. W trakcie dwóch dni Targów i Forum Logistyki Służb Mundurowych środowiska nauki, biznesu oraz formacji bezpieczeństwa i porządku publicznego w państwie poznają nowe trendy wielu branż przemysłu, a także wypracują wspólne kierunki działania. Gościem specjalnym podczas dwudniowego święta służb mundurowych będzie Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusz Łukowski.

IV Targi i Forum Logistyki Służb Mundurowych TLSM są doskonałą formą do nawiązania kontaktów i wypracowania porozumień służących zarówno sektorowi publicznemu, jak i prywatnemu przy budowie systemu bezpieczeństwa publicznego i kontroli w Polsce. Otwartość służb mundurowych na nowoczesne technologie oraz potrzeba modernizacji sprzętu i wyposażenia sprawia, że producenci sprzętu i urządzeń specjalistycznych znajdą w Łodzi interesujący rynek zbytu.

TLSM to miejsce, które umożliwia prezentację profesjonalnego, skutecznego, efektywnego i wysoko zaawansowanego technologicznie sprzętu, narzędzi informatycznych i umundurowania. Targi są również platformą do nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi firmami a przedstawicielami służb mundurowych w naszym kraju. Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele wielu branż m.in. tekstylno-odzieżowej, specjalnych wyrobów włókienniczych, spożywczej, IT, zabezpieczeniowej, motoryzacyjnej, budowlanej, medycznej, chemicznej, BHP i p.poż, infrastrukturalnej, radioelektronicznej i optoelektronicznej oraz produkcyjnej. W gronie blisko 70ciu tegorocznych wystawców będą takie marki jak Modar, Wojas, Bumar, Medema, Canon, Atos czy Swincar i wiele innych. Wśród stoisk będą również przedstawiciele instytutów badawczych i certyfikujących a także uczelnie wyższe.

Obok wystawców zaprezentują się również przedstawiciele służb mundurowych. W tym roku Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych pokaże sprzęt Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medyczne z Celestynowa a także umundurowania stosowane w wojsku. Państwowa Straż Pożarna wystawi najnowszą amfibię oraz przybliży szczegóły akcji „Bezpieczny dom – ale czad”. Wśród wystawy służb mundurowych zobaczyć można będzie również sprzęt stosowany w codziennej pracy przez celników i straż miejską (Animal Patrol). Podczas IV Targów Logistycznych Służb Mundurowych swoje stanowisko będzie miała również Wojewódzka Komenda Policji w Łodzi. Natomiast nie lada atrakcją tegorocznej edycji targów będzie wystawa Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych (I3TO), gdzie na odwiedzających czekać będą najnowsze osiągnięcia techniki, które polska armia przystosowuję na swoje potrzeby. Będzie można również wypróbować symulator i trenażery, które stanowią nieodzowny element szkolenia żołnierzy na wszystkich poziomach.

Niewątpliwą wartością dodaną Targów jest Forum, w ramach którego zaplanowane zostało wiele działań. Międzynarodowe Targi Łódzkie z Wojskowym Instytutem Wydawniczym, wydawcą czasopisma Polska Zbrojna, wspólnie wypracowali nową formułę, która z pewnością otworzy nowe możliwości. Pierwszym, jednym z najważniejszych elementów Forum będzie Debata - Innowacje dla bezpieczeństwa. Nauka - Biznes – Służby Mundurowe, której partnerem merytorycznym jest właśnie Polska Zbrojna. Wśród poruszanych tematów będą: zaopatrywanie w praktyce, przetargi oraz transfer nowoczesnych technologii. Drugim ważny element Forum będzie Konkurs dla wystawców - Lider Zaopatrzenia Służb Mundurowych, który wyłoni najlepszego dostawcę 2016, najciekawszy produkt stanowiący zainteresowanie wśród służb oraz najciekawszy projekt (prototyp) produktu, usługi lub technologii. Poza Debatą i Konkursem zaplanowane zostały również: Pokazy dynamiczne ratownictwa medycznego przygotowane przez siły zbrojne i służby mundurowe (11.05) oraz już po raz czwarty prezentacja statyczna sprzętu, różnego rodzaju umundurowania, środków opatrunkowych stosowane w służbach mundurowych i będących przedmiotem zamówień publicznych.

Wśród odwiedzających znajdą się Komendanci Regionalnych Baz Logistycznych, Wojskowych Oddziałów Gospodarczych, szefowie i eksperci sekcji żywnościowych, mundurowych, medycznych, szkoleniowych oraz materiałów pędnych i smarów z niemal wszystkich formacji bezpieczeństwa państwa i transportu kolejowego, którzy realizują zamówienia. Swoją obecność potwierdzili również prezesi stowarzyszeń zrzeszających przedsiębiorców działających na rzecz wielu służb mundurowych, a także rektorzy, profesorowie technicznych uczelni wyższych oraz prezesi i dyrektorzy instytutów naukowo-badawczych.

W ramach IV Targów Logistyki Służb Mundurowych odbędzie się również piknik „NA RATUNEK pokazy ratownictwa medycznego służb mundurowych” oraz akcja zbiórki krwi na zbliżające się wakacje. NA RATUNEK to akcja społeczno-edukacyjna skierowana do mieszańców Łodzi i regionu. W dniu 11 maja plac przed Halą Sportową MOSIR zamieni się wielkie centrum ratownictwa medyczne, gdzie na mieszkańców regionu łódzkiego czekać będzie wiele ciekawych atrakcji. W akcję włączyli się przedstawiciele służb mundurowych, którzy na co dzień niosą pomoc i ratują ludzkie życia. Wśród uczestników znajdą się Policja, Straż Miejska, Izba Celna, Straż Pożarna, a także Fundacja Surei No Mon, Wojsko.

Międzynarodowe Targi Łódzkie za główny cel Targów i Forum Logistyki Służb Mundurowych stawiają sobie wspieranie i rozwój polskiej gospodarki na rzecz wszystkich służb mundurowych.

IV Targi i Forum Logistyki Służb Mundurowych odbędą się w terminie 10-11 maja 2016 r. w hali Expo-Łódź, przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Szczegółowe informacje o wystawcach, forum i wydarzeniach towarzyszących znajdują się na stronie organizatora.

Kontakt dla mediów:
Agata Szczepaniak
tel. +48 42 632 69 86,
e-mail: a.szczepaniak@targi.lodz.pl

Godziny zwiedzania
10.05.2016 godz. 10.00-18.00
11.05.2016 godz. 10.00-15.00

Bilety
Bilet TLSM normalny – 30 zł
Bilet TLSM ulgowy – 15 zł
Dzieci do lat 10 – bezpłatnie

PZ

autor zdjęć: Arch. TLSM

dodaj komentarz

komentarze


Głos z katyńskich mogił
 
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Przygotowania czas zacząć
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Kadisz za bohaterów
Barwy walki
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
SOR w Legionowie
Ramię w ramię z aliantami
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sandhurst: końcowe odliczanie
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Sprawa katyńska à la española
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
25 lat w NATO – serwis specjalny
W Italii, za wolność waszą i naszą
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Na straży wschodniej flanki NATO
Wojna w świętym mieście, epilog
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Święto stołecznego garnizonu
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Wojna na detale
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
Szpej na miarę potrzeb
NATO na północnym szlaku
Front przy biurku
NATO on Northern Track
Zachować właściwą kolejność działań
Strażacy ruszają do akcji
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Charge of Dragon
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szarża „Dragona”
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Wojna w świętym mieście, część druga
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Kolejne FlyEle dla wojska
Zmiany w dodatkach stażowych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO