moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy szef Sztabu IWsp SZ

Pułkownik Zbigniew Powęska objął obowiązki zastępcy szefa Inspektoratu – szefa Sztabu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Nowego szefa Sztabu przedstawił na zbiórce gen. bryg. Dariusz Łukowski.

Szef Inspektoratu, przybliżając sylwetkę nowego zastępcy szefa Inspektoratu – szefa Sztabu płk. Powęski, zwrócił uwagę, że dysponuje on bardzo dużym doświadczeniem wojskowym. – Jestem najgłębiej przekonany, że wiedza, doświadczenie i profesjonalizm Pana Pułkownika zostaną w pełni spożytkowane w kierownictwie Inspektoratu Wsparcia – mówił szef Inspektoratu. – Obejmuje Pan stanowisko w bardzo pracowitym dla nas okresie, bowiem już w najbliższej przyszłości będziemy realizować liczne ważne i trudne zadania, które dla naszej instytucji i podległych jednostek stanowić będą swoisty egzamin – kontynuował generał.

W obecności całego składu osobowego Inspektoratu Wsparcia generał Łukowski życzył swojemu zastępcy powodzenia i wytrwałości, a także wiele zdrowia i samych sukcesów na nowym stanowisku.

Płk Zbigniew Powęska ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu i od 1988 roku pełnił służbę na stanowiskach dowódczych i sztabowych w pododdziałach 1 Dywizji Zmechanizowanej i 1 Brygady Pancernej. Po ukończeniu w 1997 roku studiów w Akademii Obrony Narodowej powrócił do 1 Brygady Pancernej, gdzie w krótkim czasie objął stanowisko szefa szkolenia – zastępcy dowódcy. W 1999 roku rozpoczął służbę w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej, a po pięciu latach objął stanowisko szefa sztabu Mazowieckiego Oddziału ŻW w Warszawie. W latach 2005-2007 płk Zbigniew Powęska dowodził Oddziałem Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, po czym objął stanowisko szefa sztabu – zastępcy komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej. Podczas służby został wyróżniony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę i Wojskowym Krzyżem Zasługi. Od 1 kwietnia 2015 roku pełnił obowiązki Dyrektora Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji. Na mocy decyzji Ministra Obrony Narodowej, 9 kwietnia 2016 roku został wyznaczony na stanowisko zastępcy szefa Inspektoratu – szefa Sztabu.

Tekst: Justyna Kędra/ WDK IWsp SZ

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. Sławomir Mrowiński

dodaj komentarz

komentarze


Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Dronowy kierunek przyszłości
Zmiana na szczytach US Army w Europie
PIRX-1 na orbicie
NATO liczy wydatki przed szczytem
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Przełomowe porozumienie
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Drony na Legii
Szerszeń z Sochaczewa
Tropem tajemnic z przeszłości
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Sojusznicza medycyna pola walki
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Mundur i bokserskie rękawice
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Zbrodnicza farsa
Przełomowe zdolności artylerzystów
Królowa wspinaczki kończy karierę
Miliardy na obronność
Wsparcie ma znaczenie
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
USA znów uderzyły w Iran
Bez zmian w emeryturach
Ostatnia niedziela…
Barakudy z Polski
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Wielki sukces podchorążych z AMW
PKW Irak zostaje w Jordanii
Pieta Michniowska
NATO zwiększy produkcję broni
Prezydent RP o szczycie NATO
Nadchodzą zmiany
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Studenci w koszarach
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Mundur w paczkomacie
Domek Pilota w LAW otwarty
Żywią i bronią
Śmierć w sercu Azji
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Twarzą w twarz
Paliwowy krwiobieg NATO
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Sztuka tworzenia kryptonimu
Podróż w ciemność
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Równanie z „Iksem”
Polski wkład w operację „Overlord”
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Zatrzymać drona
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO