moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

MON zapewnia: szczyt NATO w Warszawie będzie bezpieczny

Na 107 dni przed rozpoczęciem szczytu NATO w Warszawie chciałbym zapewnić, że wszystkie służby związane z bezpieczeństwem państwa już od dłuższego czasu przygotowują się, by nie zdarzyło się nic nieprzewidzianego – powiedział minister obrony Antonii Macierewicz na konferencji zorganizowanej na PGE Stadionie Narodowym. Obiekt ten będzie miejscem lipcowego spotkania przywódców Sojuszu.


Szef resortu obrony podkreślił, że wybór Polski do roli gospodarza i współorganizatora tego wydarzenia nie jest przypadkowy. – W tym niespokojnym świecie jesteśmy państwem bezpiecznym i gwarantującym innym bezpieczeństwo – mówił. Zdaniem ministra Macierewicza, Polska jest obecnie krajem najlepiej przygotowanym do zapewnienia bezpieczeństwa przywódcom Sojuszu. Minister, nawiązując do wczorajszych ataków terrorystycznych w Brukseli, zapewniał: – Wszyscy mamy w pamięci wydarzenia ostatnich dni i dlatego podjęliśmy nadzwyczajne wysiłki i decyzje gwarantujące bezpieczeństwo naszemu narodowi, naszemu państwu, a także wszystkim, którzy będą obradowali na Stadionie Narodowym.


Film: MON

Antoni Macierewicz poinformował także, iż wczoraj spotkał się z wysłannikami sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. Wizyta w Polsce przedstawicieli Sojuszu poświęcona była organizacji lipcowego szczytu. – Po zapoznaniu się ze stanem przygotowań wyrazili oni nie tylko nadzieję, ale i pewność co do skuteczności naszych działań. W ich ocenie Polska jako kraj, który będzie gościł NATO, w pełni wywiązuje się ze swoich zobowiązań – zapewnił minister Macierewicz.

Minister odniósł się także do medialnych doniesień, sugerujących możliwość przeniesienia lipcowego spotkania przywódców Sojuszu do innego kraju. – Pogłoski, które miały zasiać wątpliwość co do tego, że to Warszawa będzie miejscem obrad szczytu NATO, można porównać do popularnych przed laty dowcipów o audycjach Radia Erewań. Nie ma żadnych wątpliwości, że szczyt odbędzie się w Warszawie – skwitował szef MON.


Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca. Jednym z podstawowych celów spotkania będzie wypracowanie skutecznej polityki wobec zagrożeń płynących zza wschodniej i południowej granicy Sojuszu. Polska, wraz z innymi krajami wschodniej flanki Paktu, zamierza stanowczo domagać się zwiększenia wojskowego zaangażowania w naszym rejonie Starego Kontynentu. – NATO musi pokazać, że jest gwarantem porządku, dlatego musi być wzmocniona militarna obecność Sojuszu w Europie Wschodniej – mówił niedawno prezydent Andrzej Duda.

MC

autor zdjęć: Krzysztof Żuczkowski

dodaj komentarz

komentarze

~Luke
1458753360
W tym roku Polska bedzie forteca jak nigdy. Jak cos widzisz to zglos!
89-B5-6E-3D

Fińska armia luzuje rygory
Syndrom Karbali
Adaptacja i realizm
Polski sukces w Duńskim Marszu
Rezerwa na nowo
Prototyp E-7 dla USAF
Psiakrew, harmata!
Muzeum na fali
Pasja i fart
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
Zanim pojadą na wojnę
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Testy autonomicznego Black Hawka
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Krew, która łączy
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Tu będą się kształcić specjaliści od „niewidocznego pola walki”
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Our Only One
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Debata o bezpieczeństwie
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Początek wielkiej historii
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Morski lis na polowaniu
Wychodzą z cienia. Terytorialsi świętują Dzień Dumy z Munduru
Pierwsze K9 w Braniewie
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Sztuka spadania
Wojskowe roboty prosto z Polski
Borsuki wyszły w pole
Marynarz w koreańskim tyglu
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Akcja młodego terytorialsa
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
Widok z kosmosu
F-16 na straży
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Kosmiczne bezpieczeństwo
Nie tylko błękitne berety
Trening w tunelu aerodynamicznym
NATO i USA o Iranie
Buty żołnierzy po nowemu
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Śmiercionośna Jarzębina
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Wypadek w PKW UNIFIL
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Chłód Bałtyku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO