moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy komendant główny ŻW

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wręczył dziś pułkownikowi Tomaszowi Połuchowi decyzję o wyznaczeniu na stanowisko komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej.

Gratulując nominacji minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna rola spoczywa na osobie wyznaczonej do pełnienia tej funkcji. – Wszyscy zastanawialiśmy się, kto powinien pełnić tę szczególnie istotną i szczególnie potrzebną w polskiej armii funkcję. Żandarmeria Wojskowa w takiej sytuacji, w jakiej znajduje się polska armia, wtedy, kiedy przed szczytem NATO podejmujemy szczególnie ważne działania, wtedy, kiedy zmiany związane zwłaszcza z modernizacją armii mogą być wykorzystane w najróżnorodniejszy sposób, pełni rolę szczególnie istotną i wymaga doświadczonego, skutecznego i uczciwego kierowania – powiedział minister Macierewicz. Szef MON zaznaczył, że właśnie płk Tomasz Połuch gwarantuje sprawne i skuteczne działania Żandarmerii Wojskowej. – Pan pułkownik Połuch latami swojej służby udowodnił, że pod jego kierownictwem Żandarmeria Wojskowa będzie dalej wykonywała swoje zadania wzorowo – dodał minister Macierewicz.

Płk Tomasz Połuch w 1996 roku ukończył Wydział Wojsk Zmechanizowanych w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu na kierunku dowodzenie wojskami. W 2004 roku na Akademii Obrony Narodowej uzyskał stopień magistra zarządzania i dowodzenia, a w 2007 roku ukończył podyplomowe studia z zakresu przywództwa i negocjacji. Pierwsze stanowisko służbowe objął w 14 Brygadzie Zmechanizowanej. Od 2001 roku służył w 16 Brygadzie Zmechanizowanej, a następnie w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej.
Po ukończeniu kursu dla absolwentów AON 30 czerwca 2004 roku rozpoczął służbę w Żandarmerii Wojskowej, gdzie zajmował kolejne stanowiska służbowe w: Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej, Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Oddziale Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej, Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Warszawie i Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.
Od 2014 roku dowodził Oddziałem Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. 24 grudnia 2015 roku minister obrony narodowej powierzył mu pełnienie obowiązków komendanta głównego ŻW.

Źródło: MON, ŻW

red. PZ

autor zdjęć: Źródło: ŻW

dodaj komentarz

komentarze


„wGotowości” idzie na rekord. Olbrzymie zainteresowanie
Arktyczne polowanie NATO
Sprintem do bobsleja
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Arktyka pod lupą NATO
Partnerstwo dla artylerii
Outside the Box
Together on the Front Line and Beyond
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Skromny początek wielkiej wojny
Torami po horyzont
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Bez karnej rundy, ale tuż za czołową dziesiątką
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
Litwa drugim największym użytkownikiem JLTV na świecie
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Nowe otwarcie w psychiatrii wojskowej
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Dolina Dronowa – polskie centrum technologii bezzałogowych
Fenomen podziemnej armii
Oko na Bałtyk
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Arktyczny „Szlachetny obrońca”
Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
Selonia, czyli łotewski poligon
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Engineer Kościuszko Saves America
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Koniec olimpijskich zmagań
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
Gorąco wśród lodu
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Debiut skialpinizmu
O krok bliżej do wdrożenia SAFE
Walka o pierwszą dziesiątkę
W Karkonoszach szkolili się z technik górskich
Życie pod ostrzałem
Rada Pokoju rozpoczęła działalność
Chciałem być na pierwszej linii
Kierunek Rumunia
Cyberbezpieczeństwo w roli głównej
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Spluwaczki w nowej odsłonie
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Finlandia dla Sojuszu
Rubio: należymy do siebie
Polska poza konwencją ottawską

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO