moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Drugie miejsce kapral Guzik w Pucharze Świata

W biatlonowych zawodach o Puchar Świata, rozegranych w kanadyjskim Canmore, bardzo dobrze w rywalizacji w sprincie wypadły reprezentantki Polski. Kpr. Krystyna Guzik z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczyła drugą lokatę, a Monika Hojnisz była czwarta. Najbardziej doświadczona z polskich biatlonistek – st. szer. Magdalena Gwizdoń – uzyskała 18. wynik dnia.


Kapral Krystyna Guzik na trasie o długości 7,5 km z dwoma strzelaniami przegrała jedynie z Ukrainką Oleną Pidgruszną. Obie zawodniczki były bezbłędne na strzelnicy, jednak Ukrainka biegła szybciej od Polki w ostatniej fazie biegu. Po drugiej wizycie na strzelnicy Pidgruszna miała gorszy czas od Polki o 16 s. Natomiast na mecie wyprzedziła Guzik o 7,5 s. Trzecią lokatę zajęła Włoszka Dorothea Wierer. Reprezentantka Italii pokonywała jedną karną rundę i uzyskała wynik o 12,4 s gorszy od zwyciężczyni. Poza podium, z wynikiem tylko 1,7 s gorszym od Włoszki, znalazła się Monika Hojnisz. Druga z Polek również musiała pokonać jedną karną rundę. Z kolei trzecia z naszych reprezentantek – st. szer. Magdalena Gwizdoń – nie zestrzeliła dwóch czarnych krążków, po jednym w strzelaniu z pozycji leżącej i stojącej.

W drugim biegu indywidualnym w Canmore – ze startu wspólnego – Polkom już nie udało się powtórzyć znakomitych wyników ze sprintu. Podczas czterech strzelań nasze reprezentantki popełniły wiele błędów i ukończyły rywalizację w trzeciej dziesiątce. Krystyna Guzik biegała sześć rund karnych i finiszowała na 24. pozycji. Magdalena Gwizdoń „spudłowała” pięć razy i była 26., a Monikę Hojnisz sklasyfikowano na 28. miejscu z wynikiem siedmiu niecelnych strzałów. W biegu ze startu wspólnego znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Włoch. W rywalizacji kobiet triumfowała Dorothea Wierer, a wśród mężczyzn Dominik Windisch.

Na zakończenie rundy o Puchar Świata w Canmore biatloniści walczyli o punkty w sztafetach mieszanych. W supremikście Polskę reprezentowali państwo Guzikowie, kapral Krystyna Guzik i jej mąż Grzegorz. Biało-czerwoni w stawce 23 duetów zajęli 14. pozycję. Triumfowała para francuska w składzie: Marie Dorin Habert i Martin Fourcade.


Warto podkreślić, że druga lokata Krystyny Guzik w sprincie w Canmore jest jednym z najlepszych wyników uzyskanych tej zimy przez reprezentantów Polski w zawodach o Puchar Świata. Wyprzedza ją jedynie panczenista Artur Waś, który wygrał wyścig na dystansie 500 m w niemieckim Inzell. Natomiast tę samą lokatę co biatlonistka z WZS Wrocław zajęła w zawodach o Puchar Świata w short tracku Natalia Maliszewska – zawodniczka z Białegostoku była druga w biegu na 500 m w Montrealu. Kapral Guzik po raz trzeci w swojej karierze wywalczyła w rywalizacji indywidualnej miejsce na podium zawodów o Puchar Świata. W lutym 2013 roku była druga w biegu pościgowym podczas mistrzostw świata w Novym Meście na Morawach (zawody były również zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata), a w grudniu 2013 roku zajęła trzecie miejsce w biegu pościgowym w austriackim Hochfilzen.

SZUS

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Medale Pucharu Świata zdobyte przez żołnierzy na ringu
 
Więcej na mieszkanie za granicą
„Widziałem wolną Polskę. Jechała saniami”
Ratownicy medyczni szkolą się z samoobrony
Double Eagle – podwodny tropiciel
Szabla hubalczyków
Polska i Norwegia zacieśniają stosunki
Viva Polaki! Viva liberatori!
Nowi generałowie Wojska Polskiego
Kolejowy sabotaż udaremniony
Operacja „Feniks” – pomoc i odbudowa
Henry Szymanski na tropie prawdy
Wyrok za tragiczny wypadek
Szef MSZ do Rosji: Nigdy więcej nie będziecie tu rządzić
Tuzin rekordów Wojska Polskiego w pływaniu
Więcej amunicji do Rosomaków
Tych chwil z Dachau nie da się wymazać…
Więcej polskiego trotylu dla USA
Zatopiony problem
„Pułaski” na Atlantyku
Jeszcze więcej OPW w roku 2025
Bezzałogowce w Wojsku Polskim – serwis specjalny
Feniks zakończony. Pomoc trwa
Pracowity dyżur Typhoonów
PKW Łotwa – sojusznicze zaangażowanie
Zmiany w organizacji bazy logistycznej w Jasionce
Wylicytuj Buzdygan i pomóż chorym dzieciom!
Polskie rakiety do Homara-K już za trzy lata
Powstaje armia dronów
Święto ludzi z pasją
W Ełku wykuwają charaktery
Spartakiadowe zmagania w Łasku
Rodzina na wagę złota
Podniebne wsparcie sojuszników
Polska kupi najnowsze rakiety AMRAAM
Musimy być gotowi na najtrudniejsze scenariusze
Medycyna na morzu
Trzy dekady DGW
Poznać rakietowego Homara
Niezawiniona śmierć niezłomnego gen. Fieldorfa
Poszukiwania ofiar rzezi wołyńskiej
Żołnierze walczą z ogniem w Biebrzańskim Parku
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Su-22, czyli cztery dekady w siłach powietrznych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tarcza Wschód. Porozumienia z Lasami i KOWR-em
Składy wysokiego ryzyka
„Wojskowe” przepisy budowlane do zmiany
Podniebny Pegaz
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
USA wycofają się z działań na rzecz pokoju w Ukrainie?
Wywieś flagę państwową! Cześć Biało-Czerwonej!
Polskie F-16 w służbie NATO
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Pod żaglami – niepokonani z AMW
Zarzuty w sprawie ujawnienia fragmentów planu „Warta”
Zwycięstwo mordercy
Dobra wiadomość dla miłośników lotnictwa
Debiut polskiego AW149
Baltic Sea Under Control
Rex Bolizlavus
Zjednoczeni pod Biało-Czerwoną
Wyścig zbrojeń wystartował
Ile kosztują Starlinki dla Ukrainy
Pilecki ucieka z Auschwitz
Strażnik nieba
Sport kształtuje mentalność
Pierwsza misja Gripenów
Żołnierze usuwają skutki nawałnicy
Piękny przykład patriotyzmu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO