moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Święto żołnierzy „boga wojny”

Od dwudziestu lat 4 grudnia obchodzimy Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii. Artylerzystom, tak jak i przedstawicielom wielu innych niebezpiecznych profesji, patronuje postać niezwykła – święta Barbara. Święto artyleryjskie jest nawiązaniem do patronki wielowiekowej tradycji artylerii polskiej.

Nasze święto to również czas refleksji i więzi z tymi, którzy zdjęli już mundury. Obecni żołnierze „boga wojny” korzystają wciąż z doświadczenia i umiejętności swoich poprzedników, wdrażając jednocześnie nowoczesne rozwiązania odpowiadające wysokim potrzebom i wymaganiom całych Sił Zbrojnych RP. Wojska rakietowe i artylerii stanowią zasadniczy komponent w systemie wsparcia ogniowego sił zbrojnych. Artylerzyści systematycznie potwierdzają profesjonalizm i doskonalą umiejętności podczas ćwiczeń oraz realizując zadania w operacjach poza granicami kraju.

Obecnie wojska rakietowe i artyleria przechodzą okres gruntownej modernizacji. Do wyposażenia wprowadzane są nowe typy sprzętu. Dotyczy to nie tylko środków rażenia, takich jak haubice Krab, moździerze samobieżne Rak czy wyrzutnie rakietowe Homar. Zmiany zachodzą również w zakresie środków umożliwiających bardziej efektywne kierowanie ogniem. Przykładem tego jest sprzęt rozpoznawczy i środki bezpilotowe. Dla nas, artylerzystów, oznacza to nową jakość, ale również i wymagania, którym z pewnością sprostamy.

W dniu Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii składam wszystkim byłym i obecnym artylerzystom najserdeczniejsze życzenia.

płk Dariusz Adamczyk , komendant Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu

autor zdjęć: Arch. CSAiU

dodaj komentarz

komentarze


Lotnisko w zanadrzu
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Chcą budować dla Amerykanów
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Biało-czerwona na Monte Cassino
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Za sterami DORSZ i myśliwców
„Oczy i uszy” Bursztynowej Dywizji
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Równanie z „Iksem”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kluczowe stanowisko w armii dla gen. Nowaka
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Marsz prawdę ci powie
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Syndrom Karbali
Generał z cienia
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Wspólny trening polskich i portugalskich marynarzy
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Miłość od pierwszego wejrzenia
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Oswoić „latający komputer”
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
Bez zmian w emeryturach
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Wielka gra na ukraińskim froncie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
NATO i USA o Iranie
Czerwieńsze będą…
Nowa baza US Army w Polsce?
Bałtyk, wspólna sprawa
Groźny incydent w Libanie
Polsko-estońska współpraca
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Kraków zaprosił weteranów
SAFE dla Tarczy Wschód
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Polsko-kanadyjska współpraca
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Od indeksu do munduru
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Tu nie ma miejsca na błędy
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Wsparcie ma znaczenie
Ślady, których nie widać
K9, ognia!
Leopardy 2PL na podium
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Specjalsi: mała, wielka siła
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO