moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szkolenie kompanii chemicznej
Po dwóch miesiącach intensywnego szkolenia, przeprowadzeniu blisko 200 godzin zajęć i zrealizowaniu kilku ćwiczeń z wojskami w grudniu w bazie Eagle Base odbyło się zakończenie pierwszej fazy szkolenia kompanii chemicznej Armii Bośni i Hercegowiny.

W podsumowaniu szkolenia uczestniczyli przedstawiciele Oddziału Szkolenia Kwatery Głównej EUFOR z szefem Oddziału Operacyjno-Taktycznego podpułkownikiem Marcinem Żandarskim na czele oraz przedstawiciele Sztabu Generalnego AFBiH. Szkolenie prowadzone było przez austriacko-polski Mobilny Zespół Szkoleniowy (MTT CBRN), który tworzy pięciu żołnierzy. Stronę polską reprezentują: kapitan Piotr Zychowicz i chorąży Grzegorz Darski, którzy na co dzień służą w 12 Dywizji Zmechanizowanej.

MTT CBRN jest pierwszym mobilnym zespołem szkoleniowym, który zgodnie z przyjętą koncepcją prowadzi szkolenie kompanii chemicznej BiH. Celem pierwszej fazy szkolenia było przygotowanie grupy instruktorów AFBiH do tego, by w kolejnych miesiącach przekazali nabytą w czasie kursu wiedzę innym żołnierzom kompanii. Na miesiące marzec – maj zaplanowano drugą fazę szkolenia. Zarówno przedstawiciele dowództwa EUFOR, jak i JS AFBiH  wyrazili słowa uznania i podziękowali za dotychczas osiągnięte efekty szkoleniowe żołnierzom MTT CBRN oraz uczestnikom kursu. Zaznaczyli jednocześnie, że jest to dopiero początek drogi do osiągnięcia przez kompanię chemiczną BiH pełnej zdolności do realizacji zadań obrony przed bronią masowego rażenia zgodnie ze standardami NATO.

Michał Bartkus

dodaj komentarz

komentarze


„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Skrzydlaci komandosi
Generał z cienia
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Wraki w sonarze
Nowe centrum badawcze w Jaśle
Szkarłatne obroże dla najlepszych czworonogów
Bieg ku pamięci bohaterów
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Huta Częstochowa bliżej wojska
Terroryści pod Kaliszem, czyli ćwiczenia ratownicze
Czerwieńsze będą…
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
JW Agat: idziemy po młodych!
Początek wielkiej historii
Jak wojsko chroni lotniska?
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Nie tylko wojsko na rzecz obronności
Wojsko zaprasza rodziny
Ostatni most
Hornet czyli „polski Shahed”
Wyścig Stalina
Pytania o obecność amerykańskich wojsk w Polsce
Symbol skupiający wiele znaczeń
Wypadek w PKW UNIFIL
Ready for Every Scenario
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Wodny chrzest Borsuków
Od cyberkursu po mundurówkę
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Ukraina kształtuje przyszłość wojny
Adaptacja i realizm
Pancerniacy z Wesołej w światowej czołówce
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Logistycy pod lupą
Poznaj tajemnice Husarza
Desant na Odrze
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
NATO i USA o Iranie
Borsuki zdały wodny egzamin
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Biało-czerwona na Monte Cassino
Wojskowe drony nad Polską nie są rosyjskie
Silniki do Abramsów pod fachową opieką
Relacje wojskowe Polski i USA – żołnierze, kontrakty, infrastruktura
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Polsko-estońska współpraca
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
F-35 Husarz lada moment w Polsce! Latający multitool
Syndrom Karbali
Bez zmian w emeryturach
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Nowe stanowiska i nowe dowództwo
Groźny incydent w Libanie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Kosmiczna suwerenność Wojska Polskiego
Armia testuje roboty do transportu
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO