moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Na Śląsku Wielki Finał Ligi Runmageddonu!

24 i 25 października Gliwice staną się polską stolicą biegów przeszkodowych. Na Śląsk z całej Polski zjedzie ponad 2500 zawodników, by wziąć udział w weekendzie z Runmageddonem. W sobotę na hałdach kopalni KWK Sośnica rozegrana zostanie wersja Rekrut, natomiast niedziela zarezerwowana jest na Wielki Finał Ligi Runmageddonu. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek – zarówno na torze dla zawodników, jak i dla kibiców w strefie startu.



W ostatni weekend października Runmageddon powróci na Śląsk, gdzie na hałdach KWK Sośnica odbędą się dwie edycje tego ekstremalnego biegu przez przeszkody. Na pierwszy ogień pójdzie Runmageddon Rekrut, z którego 6 kilometrową trasą zawodnicy zmierzą się w sobotę. Bieg odbywać się będzie w lokalnym górniczym klimacie, który dodatkowo podkreślać będą m.in. kopalniane przeszkody, górnicze wagoniki oraz ringi. Oprócz przeszkód znanych z poprzednich edycji, zawodników zaskoczą wagony kolejowe na trasie biegu, 30 metrowa zjeżdżalnia oraz przeszkoda Tesla, która sprawdzi odporność uczestników na…. prąd! Chętnych do sprawdzenia się z dystansem i przeszkodami nie brakuje. Na liście startowej widnieje już ponad 2500 osób z całej Polski, a honoru Ślązaków bronić będą zawodnicy z Zabrza, Katowic, Tychów, Gliwic czy też Bytomia, którzy do startu w Runmageddonie trenowali m.in. na terenach Kopalni GUIDO.

Udział i ukończenie sobotnich zawodów Runmageddon Rekrut pozwoli uczestnikom na zdobycie 3 punktów w Lidze Runmageddonu, której Wielki Finał zaplanowany jest na niedzielę, 25 października. Posiadanie 5 punktów uprawnia do biegu podsumowującego sezon 2015. Wtedy to wystartują najlepsi z najlepszych i najtwardsi z twardych, aby na 10 kilometrowej trasie udowodnić swoją wyższość nad własnymi słabościami. Trasa Finału pokrywa się w 50% z trasą Runmageddonu Rekrut, tyle że….. prowadzić będzie w odwrotnym kierunku. Na dystansie 10 km znajdzie się ponad 50 przeszkód, godnych Wielkiego Finału.

Na uczestników czekać będzie m.in. aż 60 metrowa zjeżdżalnia oraz przeszkoda Indiana Jones w rozmiarze XXL, czyli lina, po której zawodnicy przelecą na drugi brzeg głębokiego wykopu. Przed samą metą zawodnikom przyjdzie się zmierzyć z prawdziwym wyzwaniem. Trzeba będzie popisać się niesamowitą odwagą i hartem ducha, aby rzucić się na formację utworzoną z drużyny futbolu amerykańskiego - AZS Silesia Rebels Katowice. Na nieszczęście uczestników, nie ma innej drogi by dotrzeć na metę Wielkiego Finału.

Na kibiców poza możliwością dopingowania swoich bliskich i znajomych będzie czekać m.in. strefa crossfit gdzie będzie można wziąć udział w krótkich zawodach dla kibiców, możliwość przejażdżki quadem po hałdach, malowanie twarzy przez członków stowarzyszenia Socios Górnik, dmuchane atrakcje dla dzieci. Na hałdach w Gliwicach Sośnicy przy ul. Wschodniej również funkcjonować będzie miasteczko wraz z bogatą strefą gastronomiczną, w której znajdą się grill oraz Food Trucki z mniej lub bardziej zdrowym jedzeniem.

Wielki Finał Ligi Runmageddonu zakończy sezon 2015, ale do końca roku czekają nas jeszcze dwa wydarzenia. Nowy sezon Runmageddon rozpocznie już 7 listopada, biegiem w wersji Rekrut na Hipodromie Wola w Poznaniu. Będzie to pierwsza wizyta największego cyklu ekstremalnych biegów przeszkodowych w Wielkopolsce. 14 listopada, także po raz pierwszy, tym razem w Giżycku na Mazurach, odbędzie się Finał Runmageddon Games. Finał finałów dla najlepszych z najlepszych z pulą nagród o wartości ponad 10 000 zł.


Zapisy na te i inne imprezy rozgrywane w ramach cyklu Runmageddon trwają na stronie internetowej www.runmageddon.pl

red. PZ

autor zdjęć: www.runmageddon.pl

dodaj komentarz

komentarze


Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Airbus A330 MRTT
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Apetyt Smoka rośnie
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sojusznicza medycyna pola walki
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Od dronów po lufy armatnie
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Bez zmian w emeryturach
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Orka dobiła do brzegu
Priorytety na szczyt NATO
Kolejne nominacje w Wojsku Polskim
Polski wkład w operację „Overlord”
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Zasadzka w leśnych ostępach
Wojna pod lupą
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Promocja oficerska na WAT
Żandarmeria Wojskowa bada sprawę śmierci żołnierza na granicy
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Równanie z „Iksem”
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Mundur, medale i duma
Na straży odporności Polski
Wsparcie ma znaczenie
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Ważne decyzje w Brukseli
Poznański gen wolności
Chirurgia pod ostrzałem. Ukraińscy medycy szkolą się w Krakowie
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
PKW Irak zostaje w Jordanii
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Królowa wspinaczki kończy karierę
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Powrót Iksa
US Army zaprasza do świętowania
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Niebo bez dominacji
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Sportowe jubileusze
Szermierze i pięściarki na podium
Anglicy znów uciekną z obozu
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Zbrodnicza farsa
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Mewa pisze historię
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Więcej pieniędzy dla żołnierzy niezawodowych
Zatrzymać drona
Podróż w ciemność
Okręt skrojony na Bałtyk
Twardy ma moc
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Śmierć w sercu Azji
SKON o budżecie MON-u
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Sprawdzian charakteru
Ramię w ramię z Amerykanami

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO