moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

FUNmageddon, czyli Runmageddon na wesoło!

12 września na Jaworzynie Krynickiej podczas 6. PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój odbędzie się pierwsza edycja FUNmageddonu, czyli biegu na dystansie 3 kilometrów przez przeszkody, którego celem jest przede wszystkim znakomita zabawa. Na uczestników imprezy czeka dużo błota i przeszkody, których pokonanie nie powinno dla nikogo stanowić większego problemu. Udział w FUNmageddonie to idealna propozycja dla tych, którzy chcą przygotować się do swojego debiutu w ekstremalnym biegu Runmageddon.

PZU Festiwal Biegowy, który w tym roku odbędzie się po raz szósty, w dniach 11-13 września, to prawdziwe święto biegania. Do wyboru jest blisko 30 konkurencji z trasami od 300m do 100 km, a dedykowane konkurencje znajdą tu zarówno dzieci, początkujący biegacze jak i zawodowcy, biegacze uliczni, górscy i ultramaratończycy. Ponieważ impreza pokazuje i oferuje wszystko to, co w polskich biegach najlepsze, w tegorocznej imprezie – dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Runmageddon – będzie można również spróbować swoich sił w biegu przeszkodowym - FUNmageddon.

FUNmageddon to nowy pomysł twórców Runmageddonu na imprezę, w której liczy się głównie frajda, jaką daje wysiłek fizyczny. To bieg w zupełnie nowej formule, na krótszym dystansie, bez ekstremalnych przeszkód, wysokich ścian, zasieków i lin, za to z całą masą błota i wody oraz atrakcji, które sprawią, że każdy z uczestników dotrze do mety z uśmiechem. Poziom trudności trasy FUNmageddonu będzie niższy niż zwykle w Runmageddonie, gdyż organizatorom zależy, aby ukończenie tego biegu było możliwe dla każdego!

Ryzyko odniesienia kontuzji podczas FUNmageddonu będzie minimalne, dla osób obawiających się startu w regularnym cyklu Runmageddonu to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje przygotowanie. Łatwiej już nie będzie!
Limit uczestników to 450 osób, które będą ruszać na trasę w trzech turach co 30 minut. Start pierwszej serii o godzinie 9:00.

„O ile biegi pod szyldem Runmageddonu promujemy hasłem „Będzie piekło!” to FUNmageddon, który zorganizujemy podczas 6. PZU Festiwalu Biegowego będzie jedynie przedsionkiem piekieł. Jak sama nazwa wskazuje wydarzenie w formule FUNMageddon to radość z ruchu w czystej postaci. Bez pomiaru czasu, bez stresu i ekstremalnych przeszkód, ale to nie oznacza, że uczestników imprezy czeka spacerek! Będzie to niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić swoje siły przed Rekrutem, czyli najkrótszą edycją Runmageddonu. Jeśli chcecie beztrosko potaplać się błocie i pokonać przeszkody "na wesoło" to już teraz serdecznie zapraszam na Jaworzynę!” – powiedział Jaro Bieniecki, Prezes Runmageddonu.

 

Oprócz FUNmageddonu w Krynicy-Zdrój odbędzie się również edycja Mini Runmageddonu dla najmłodszych fanów biegania przez przeszkody. Bieg w tej formule odbędzie się dzień później, 13 września, również na Jaworzynie Krynickiej. Od godziny 9:00 startować będą dzieci w wieku 9-12 lat. Na godzinę 11:00 zaplanowano start najmłodszych dzieci, do lat 8.

Zapisy na FUNmageddon, festiwalowy Mini Runmageddon oraz pozostałe biegu cyklu Runmageddon trwają na stronie www.runmageddon.pl.

Zapisy na pozostałe konkurencje 6. PZU Festiwalu Biegowego trwają na stronie www.festiwalbiegowy.pl.

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika - górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.
Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

O PZU Festiwalu Biegowym (www.festiwalbiegowy.pl)
PZU Festiwal Biegowy to najwszechstronniejsza i jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Impreza obejmuje blisko 30 biegów na dystansach od 300 metrów do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km. W Krynicy rozgrywane są m.in. Mistrzostwa Polski w Ultraratońskim Biegu Górskim (Bieg 7 Dolin na 100 km) oraz Mistrzostwa Polski Masters w biegu na 10 km (Życiowa Dziesiątka) oraz maratonie (Koral Maraton), a we wszystkich biegach Feswalu uczestniczy blisko 7 000 osób.
Pula nagród Festiwalu wynosi 450 000 złotych, a nagrodą główną jest samochód osobowy, losowany jest wśród wszystkich uczestników festiwalowego maratonu. Podczas Festiwalu rozstrzygae są prestiżowe plebiscyty na „Biegowe Wydarzenie Roku” i „Biegowego Dziennikarza Roku”, z nagrodami w wysokości 150 000 zł oraz 30 000 zł.

Kontakt dla mediów:
Marcin Dulnik
Rzecznik prasowy Runmageddon
Agencja In Fact PR
marcin.dulnik@infactpr.pl
mobile: 660 722 822

Grzegorz Rogowski
Biuro prasowe PZU Festiwalu Biegowego
g.rogowski@isw.org.pl
mobile: 888 997 645

PZ

autor zdjęć: Aleksandra Bulanowska

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
 
Żołnierz ranny na granicy z Białorusią
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Piedimonte – samobójcza misja
Podróż po AWACS-ie
Po śladach polskich bohaterów
By Polska była bezpieczna
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Ameryka daje wsparcie
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Broń Hitlera w rękach AK
Flota Bayraktarów w komplecie
WAT-owskie eksperymenty na ISS
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
WAM wraca po latach
Polki pobiegły po srebro!
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
AGM-158B JASSM-ER dla lotnictwa
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nowe zadania szefa SKW
„Pierwsza Drużyna” na start
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Nie szpital, a instytut
NATO on Northern Track
„Ryś” z laserem
Mobilne dowodzenie
They Will Check The Training Results in Combat
Wojna w świętym mieście, epilog
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
„Grand Quadriga ‘24”
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Przysięga w Limanowej
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Honor weteranom misji!
Centrum Szkolenia WOT świętuje
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Serwis K9 w Polsce
Pokazali bojowego ducha
Ostatnia droga Pileckiego
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Cień atomowej zagłady
Wszystkie misje AWACS-a
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Dodatkowe siły do ochrony granicy
Pociski artyleryjskie dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ratownicy na medal
Bezkonkurencyjni kierowcy z DGW
Los infiernos picadores, czyli piekielni lansjerzy
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO