moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ekstremalnie w ciemnościach

„Ciemność widzę, ciemność”, czyli Nocny Runmageddon Rekrut . W najbliższy weekend w Sopocie pierwszy w Europie nocny ekstremalny bieg z przeszkodami.

5 września na sopockim Hipodromie, tuż po zmroku rozpocznie się pierwszy w Europie Nocny Runmageddon Rekrut, którego uczestnicy pod osłoną nocy pokonają 6 kilometrową trasę z ponad 30 przeszkodami. Mroczna atmosfera i panujące egipskie ciemności to doskonała okazja by zmierzyć się z przeszkodami, które nawet w świetle dziennym nie są łatwe do pokonania. Na 3 tygodnie przed imprezą na liście startowej tego unikalnego biegu znajduje się już prawie 800 nazwisk. 

W pierwszy weekend września Hipodrom w Sopocie ponownie stanie się areną ekstremalnych biegów przez przeszkody. W tym dniu rozegrany zostanie Runmageddon Classic na dystansie 12 km z ponad 50 przeszkodami oraz pierwszy w Europie nocny bieg z przeszkodami, czyli Nocny Runmageddon Rekrut. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nocnych marków, ale dla wszystkich tych, którzy chcą sprawdzić, jak wygląda pokonywanie trasy w ciemnościach i chcą być częścią tego niezwykłego wydarzenia.

Runmageddon Nightmare odbędzie się w wersji Rekrut, czyli na 6 kilometrowej trasie, na której znajdzie się ponad 30 różnych przeszkód. Ze względu na nietypową porę rozgrywania biegu, nie należy spodziewać się łatwej przeprawy, natomiast świetnej zabawy już jak najbardziej. Pierwsza seria zawodników wyruszy na trasę nocnego biegu równo o godzinie 21:30 , kolejne startować będą co 30 minut. Ostatni uczestnicy rozpoczną zmagania około północy. Co warte podkreślenia, tego dnia na mecie biegu pojawi się 15 tysięczny uczestnik cyklu.

„Pomysł na Nocny Runmageddon Nightmare narodził się podczas przygotowywania przez nas tras wcześniejszych edycji Runmageddonu. Bardzo często ostatnie przeszkody ustawialiśmy i testowaliśmy właśnie w nocy. Pomyśleliśmy, że skoro my możemy pokonywać trasę w ciemnościach i mamy z tego świetną zabawę, to zawodnikom też powinno się to spodobać! Na nocnym Runmageddonie trudno dostrzec przeszkody, ale i znaleźć wymówki. Jesteśmy przekonani, że nocne zawody w Sopocie okażą się strzałem w dziesiątkę, pokazuje to zainteresowanie tym wydarzeniem oraz tempo zapisów.” – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Runmageddon Nightmare w przeciwieństwie do rozgrywanej rano wersji Classic, odbędzie się jedynie na zamkniętym terenie sopockiego Hipodromu. Organizatorzy przygotowują kilka niespodzianek, które mają zaskoczyć uczestników, a także sprawić, by niepowtarzalna atmosfera nocnego biegu zapadła na długo w ich pamięci.
Zawodnicy, którzy będą startować w dziennej odsłonie Runmageddonu w formule Classic, otrzymają 40 złotych zniżki przy zapisach na nocną edycję.

W ramach imprez towarzyszących w sobotę odbędzie się bieg dla dzieci – Runmageddon Kids – oraz zawody Runmageddon Games na 200-metrowym torze przeszkód, gdzie pula nagród wynosi 2 tysiące złotych.

Zmagania zawodników na ekstremalnym torze przeszkód będą mogli śledzić kibice, którzy wykupując bilety w cenie 5 zł będą wspierać Fundację Rak’n’Roll i akcję #watchyourboobs, której celem jest zachęcanie kobiet do wykonywania badań piersi. Chętne uczestniczki oraz kibicki sopockiej edycji Runmageddonu Classic będą miały okazję zrobić sobie zdjęcie bez stanika, za to z tabliczką zawierającą hashtag #watchyourboobs. Przyłączą się w ten sposób do akcji, którą zapoczątkowała Kasia Wolska, Kasia Wysocka i Martyna Szewirska z Real Girls Team w ramach Dziewczyńskich Poranków.

Na kibiców poza możliwością dopingowania swoich bliskich i znajomych będzie czekać również bogata strefa gastronomiczna, w której znajdą się grill oraz Food Trucki z mniej lub bardziej zdrowym jedzeniem.

Zapisy na ten i inne biegi cyklu trwają na stronie cyklu.

PZ

autor zdjęć: Aleksandra Bulanowska / Runmageddon

dodaj komentarz

komentarze


Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
 
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Wojna w świętym mieście, epilog
Ostatnia droga Pileckiego
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Flota Bayraktarów w komplecie
Ameryka daje wsparcie
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
NATO on Northern Track
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Wszystkie misje AWACS-a
Cień atomowej zagłady
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Nie szpital, a instytut
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Przysięga w Limanowej
Ratownicy na medal
Nowe zadania szefa SKW
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Piedimonte – samobójcza misja
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Bezkonkurencyjni kierowcy z DGW
Honor weteranom misji!
Mobilne dowodzenie
AGM-158B JASSM-ER dla lotnictwa
Pokazali bojowego ducha
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
They Will Check The Training Results in Combat
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Po śladach polskich bohaterów
„Ryś” z laserem
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
Dodatkowe siły do ochrony granicy
Polki pobiegły po srebro!
WAT-owskie eksperymenty na ISS
Centrum Szkolenia WOT świętuje
Pociski artyleryjskie dla Ukrainy
Żołnierz ranny na granicy z Białorusią
Broń Hitlera w rękach AK
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
„Grand Quadriga ‘24”
„Pierwsza Drużyna” na start
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
WAM wraca po latach
By Polska była bezpieczna
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Serwis K9 w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Podróż po AWACS-ie
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Los infiernos picadores, czyli piekielni lansjerzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO