moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Rezerwiści na start

Trzyosobowe zespoły wyłonione w trakcie zawodów na szczeblu wojewódzkim i rejonowym wezmą udział w XIV edycji Centralnych Zawodów Sportowo-Obronnych Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Rywalizacja zostanie rozegrana 24 września na obiektach 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki w Wesołej.

Zawodnicy rywalizować będą w 3 konkurencjach: strzelanie z karabinka BERYL, strzelanie z pistoletu wojskowego oraz rzut granatem na celność, zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej.

W latach minionych walka o palmę pierwszeństwa toczyła się między zespołami z Warszawy i Poznania. Od czasu do czasu do tej rywalizacji włączały się zespoły z Gdańska, Rzeszowa lub Zielonej Góry. W roku ubiegłym do walki o puchary oraz medale włączyli się zawodnicy i zespoły z innych zarządów. Na podia zwycięzców przebojem wdarli się rezerwiści z odległych miejscowości. Zwycięzcy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności, a rywalizacja między nimi była tak zacięta, że o zwycięstwie nie decydowały same dziesiątki, czy celne rzuty lecz skupienie dziesiątek i centymetry dzielące miejsce upadku granatu od środka celu.

Oczekiwać należy, że w tym roku również pojawią się nowi zawodnicy, którzy z powodzeniem zaatakują dotychczasowych weteranów.

Zawody, jak co roku, odbywają się przy finansowym wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz pod patronatem medialnym „Polski Zbrojnej” oraz „Głosu Weterana i Rezerwisty”. Są one praktycznym wkładem Związku w realizację zadań proobronnych i utrzymywanie przez żołnierzy rezerwy kondycji strzeleckiej oraz umiejętności przydatnych dla obronności państwa.

Zapraszamy na stronę organizatora.

PZ

autor zdjęć: Andrzej Budzyński

dodaj komentarz

komentarze


Polska będzie produkować Pantery
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Początek wielkiej historii
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Marynarz w koreańskim tyglu
Znów mogą strzelać z Grotów w Nietoperku
Wielkie skakanie w Nowym Glinniku
Zbrodnia i kłamstwo
JWK trenuje na paralotniach
Przekuwanie pomysłów w produkty
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
NATO i USA o Iranie
Borsuki w okopach
Miliardy złotych na miny przeciwpancerne
Gotowi do działania
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Prawie pół miliona uczniów po edukacji z wojskiem
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Wypadek w PKW UNIFIL
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Okiełznać Rosomaka
Groźny incydent w Libanie
Świat się zbroi na rekordową skalę
Pasja i fart
Zmiana warty w Szkole Orląt
Desant, konie i czołgi…
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Nominacje generalskie z okazji Dnia Flagi
Syndrom Karbali
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Buty wojskowe z logo producenta – jest rozporządzenie MON-u
Dwunasty Husarz w powietrzu
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Zbrodnia bez kary
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Awanse w Dniu Flagi
Nauki i nauczki z Afganistanu
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Wielkie serce K9
Adaptacja i realizm
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Polsko-czeski zespół tuż za podium na Locked Shields ’26
Centrum pomocy i opieki
Powrót WAM-u
„Huragan” na kursie
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
New Approach to Military Reserve
Od cyberkursu po mundurówkę
Fińska armia luzuje rygory
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Rzeźnik w rękach GROM-u
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO