moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze są dumą naszego narodu

Panie Prezydencie, przejmuje pan zwierzchnictwo nad dobrymi dowództwami, dobrymi dowódcami i świetnymi żołnierzami, patriotami gotowymi poświęcać swoje życie i zdrowie w obronie Ojczyzny. Żołnierzami szanowanymi przez obywateli i cenionymi przez sojuszników. Zwracam się do Pana Prezydenta o wsparcie dalszej, konsekwentnej modernizacji wojska polskiego, o wsparcie dalszej poprawy warunków życia i służby polskich żołnierzy oraz o opiekę nad weteranami – mówił wicepremier Tomasz Siemoniak podczas uroczystości przejęcia przez prezydenta Andrzeja Dudę zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP.

Mam zaszczyt powitać Pana Prezydenta na uroczystości przejęcia zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi. To szczególny moment dla wojska polskiego podkreślający jego bliskie więzi z głową państwa. Wojsko Polskie jest dumą naszego narodu, którego historia zapisana jest wspaniałymi kartami bohaterstwa polskich żołnierzy walczących o naszą niepodległość i wolność.

Bezpieczeństwo Polski i Polaków jest sprawą fundamentalną. Wartą największego wysiłku i pełnego współdziałania wszystkich osób, którym leży na sercu dobro naszego kraju. W imieniu rządu i własnym, chciałem zadeklarować otwartość i gotowość do współpracy z Panem Prezydentem w sprawach bezpieczeństwa i obrony narodowej. Doceniam i dziękuję za dzisiejsze słowa Pana Prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym o wspólnym działaniu dla dobra Rzeczypospolitej w tym zakresie.

Panie Prezydencie, Szanowni Państwo, świat i Europa przynoszą Polsce wiele wyzwań i zagrożeń. Gwarantem naszego bezpieczeństwa są profesjonalne i nowoczesne siły zbrojne, a także siła Sojuszu Północnoatlantyckiego. Zwracam się do Pana Prezydenta o wsparcie dalszej, konsekwentnej modernizacji wojska polskiego, o wsparcie dalszej poprawy warunków życia i służby polskich żołnierzy oraz o opiekę nad weteranami.

Zbliżający się szczyt NATO w Warszawie, którego Pan Prezydent będzie gospodarzem będzie bardzo ważnym wydarzeniem w historii Sojuszu. Naszym celem jest zagwarantowanie trwałej obecności wojskowej NATO i Stanów Zjednoczonych na terytorium Polski. Wierzę, że wspólnym wysiłkiem doprowadzimy za rok w Warszawie do przełomowych decyzji, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w naszej części Europy.

Panie Prezydencie, przejmuje pan zwierzchnictwo nad dobrymi dowództwami, dobrymi dowódcami i świetnymi żołnierzami, patriotami gotowymi poświęcać swoje życie i zdrowie w obronie Ojczyzny. Żołnierzami szanowanymi przez obywateli i cenionymi przez sojuszników.

Życzę Panie Prezydencie satysfakcji z pracy z siłami zbrojnymi i sukcesów w obszarze bezpieczeństwa narodowego. To będą sukcesy Polski i Polaków.

Tomasz Siemoniak
wicepremier, minister obrony narodowej

dodaj komentarz

komentarze


Dawka wiedzy na trudne czasy
Śmierć w sercu Azji
Sportowa rewolucja na AWL-u
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rosja testuje, Polska przechwytuje
W drodze po oficerskie gwiazdki
Pieta Michniowska
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Nowa koalicja dronowa
Morska bryza w dwóch odsłonach
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
MON i MSZ o szczycie NATO
Wsparcie ma znaczenie
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Tour przez garnizony
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
NATO zwiększy produkcję broni
Marzenia częściowo spełnione
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Prezydent RP o szczycie NATO
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Borsuki i roje dronów
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Gen wojownika
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Wielki sukces podchorążych z AMW
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Wojsko stawia na „armię talentów”
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Połączeni na Bałtyku
Integracja F-35 rozpoczęta
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Pierwszy krok do specjalsów
Cyfrowa niedyskrecja
Ostatni lot „Pałera”
Spadochronowy triumf
Polski Gnom
Poskromić kolosa
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Saperzy w akcji pod wodą
PKW Irak zostaje w Jordanii
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Paliwowy krwiobieg NATO
Ostatnia niedziela…
Mundur i bokserskie rękawice
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Przełomowe porozumienie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Baobaby docierają do wojska
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Szerszeń z Sochaczewa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO