moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Minister Siemoniak o szkoleniu wojskowym ochotników

Wojsko przygotuje odpowiedni program szkoleniowy i wpasuje ochotników w system bezpieczeństwa państwa – zapowiedział wicepremier Tomasz Siemoniak w wywiadzie dla radiowej „Trójki”11 tysięcy osób zgłosiło chęć udziału w przeszkoleniu wojskowym.

Film: Polskie Radio Trójka. Film dzięki uprzejmości Polskiego Radia. Rozmowa z wicepremierem Tomaszem Siemoniakiem w „Salonie politycznym Trójki”. 15.07.2015 r.

Minister obrony narodowej zaznaczył, że osoby zgłaszające się na ochotnika do odbycia przeszkolenia wojskowego można podzielić na trzy grupy. – Pierwsza to rezerwiści, którzy mają już za sobą służbę wojskową. W ramach intensywnego szkolenia chcą zdobyć nowe umiejętności i podtrzymać już nabyte – wymieniał Siemoniak. Dodał, że drugą grupę stanowią osoby gotowe odbyć trzy-czteromiesięczne przeszklenie wojskowe. Natomiast trzecia grupa to ludzie, którzy nie mieli jeszcze nic wspólnego z wojskiem i zdaniem szefa MON są gotowi na tygodniowe ćwiczenia. – Dla każdej grupy przygotujemy odpowiednie programy szkoleniowe i dobrze wpiszemy ochotników w system bezpieczeństwa państwa –podkreślił wicepremier.

Szef MON mówił też o konflikcie na Ukrainie. Według niego sytuacja we wschodnich regionach tego kraju wciąż jest daleka od stabilizacji. Wicepremier zaznaczył również, że porozumienia mińskie ciągle nie zostały w pełni zrealizowane.

Minister zapewnił w radiowej „Trójce”, że Polska stara się wyciągać wnioski z konfliktu na Ukrainie, stale wzmacniając współpracę z NATO. 

PZ

autor zdjęć: Polskie Radio Trójka

dodaj komentarz

komentarze

~Żołnierz
1437326400
Z całym szacunkiem... Służba przygotowawcza to kpina!!! Mogła by trwać 6 tyg. I by wystrczyło... A tymczasem trwa 3+1 miesiąc: szkolenie podstawowe i specjalistyczne. Program szkolenie wola o pomstę do nieba i nie ma nic wspólnego z współczesnym polem walki!!! Wyposażenie jakie dostają ochotnicy jest starsze od węgla!!! Większość kadry zamiast mózgu ma beton zalatujący armia czerwoną( słysząc wydaną przez jednego kaprala do żołnierzy nsr komede "naprzód masz" mnie krew zalała"!!! Połowa nsr jest po znajomosci i nie powinna sie tam znaleść bo nie nadają sie na operatora koparki ręcznej czyt. łopaty!!! Jak wyglądają realia wiemy ale o tym nie mówimy!!! Dlaczego społeczeństwo nie wie ze zdolności obronna naszego kraju nie istnieje, bo zanim wojsko by dostało amunicję to wróg byłby w połowie kraju!!! Mamy jedne z najlepszych sił specjalnych na świecie o inne nie najlepsze, dlaczego nikt nie bierze z nich wzoru, nie wyciąga wniosków!? A zwykłym żołnierzom próbującym sie tam dostać "betony" robią pod górę... 12 lat i czołem wszyscy szeregowi dlaczego? Nie mowię ze każdy ale są ludzie w których armia zainwestowała sa doświadczeni, mozna było zostawić możliwość służby stałej dla szer!!! Wiec ja sie pytam Panie Ministrze co pan realnie zrobił dla żołnieża i dla armii...!?
23-22-46-93

Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Historyczny triumf terytorialsa
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Smocze zęby na rosyjskie czołgi
Piekło „Pługa”
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Patrol z Syriusza
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Fabryka pocisków ziemia–powietrze
Zachodnia granica wciąż pod kontrolą
Od wirówki do lotu Gripenem
PKW Irak ewakuowany
Kompetencje warte ponad milion dolarów
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Centrum wsparcia dla AH-64E
Ratunek na szczycie
NATO coraz silniejsze
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Francuska tarcza dla NATO
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Odnaleźć zaginionych
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Rozproszenie, drony i autonomia – logistyka w nowej wojnie
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Ratunek pod ostrzałem
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Buty żołnierzy po nowemu
Latający Wartownik dla polskiego wojska
Testy autonomicznego Black Hawka
A może studia na WAT?
Wypadek w PKW UNIFIL
„Ślązak” w warsztacie
GROM pod nowym dowództwem
Rekordowa ulga dla Nitro-Chemu
MON pomoże uczcić ofiary UPA
Baza dla sił powietrznych USA powstaje we Wrocławiu
Francuski most na Odrze
AWL stawia na rozbudowę
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Nie tylko błękitne berety
Polska buduje przewagę w kosmosie
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Wojna z Iranem: eskalacja bez przełomu
Artylerzyści z Węgorzewa w natarciu
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
ASzWoj zaprasza na dzień otwarty
Polsko-estoński sojusz
Apache’e kontra drony
Szkoła pilotów FPV
Polski sukces w Duńskim Marszu
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Czas nadziei, czas pokoju
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Pierwsze oderwanie od ziemi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO