moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zwycięstwo Twardego, ale awans Lotnika

Drużyna Twardego pokonała w Świętoszowie 4:2 zespół Piasta Wykroty. Wojskowi zdobyli trzy punkty w tej ostatniej kolejce rozgrywek jeleniogórskiej klasy okręgowej, ale nie zdołali wyprzedzić lidera. Lotnik Jeżów Sudecki wygrał 4:0 z Hutnikiem Pieńsk i awansował do IV ligi.


Losy awansu z jeleniogórskiej „okręgówki” do IV ligi ważyły się do ostatniej kolejki. Przed jej rozpoczęciem, po 29 rozegranych meczach, liderem był Lotnik. Drużyna z Jeżowa Sudeckiego prowadziła mając 62 punkty. Na drugim miejscu, z 61 oczkami, była jedenastka Twardego. Trzecią lokatę, z 56 punktami, zajmował Piast Wykroty. Szanse na awans miały więc tylko dwie pierwsze drużyny. Lotnikowi, niezależnie od wyniku Twardego, drogę do IV ligi otwierało zwycięstwo. Strata punktów przez drużynę z Jeżowa Sudeckiego dawała szansę na awans świętoszowianom. Przy porażce Lotnika i remisie Twardego oba zespoły zrównałyby się punktami, ale przepustkę do IV ligi wywalczyliby wówczas wojskowi, gdyż mieli korzystniejszy bilans spotkań bezpośrednich. Awans Twardemu zapewniało też zwycięstwo w meczu z Piastem przy remisie Lotnika z Hutnikiem.

Z kilku wariantów rozstrzygnięć w jeleniogórskiej rywalizacji, spełnił się ten najmniej oczekiwany przez kibiców w Świętoszowie. Twardy i Lotnik wygrali swoje mecze. Wojskowi prowadzili do przerwy 2:1. Lotnik dopiero pod koniec pierwszej połowy strzelił pierwszego gola. W drugiej połowie korespondencyjny pojedynek pomiędzy Twardym i Lotnikiem zakończył się pomyślnie dla drużyny z Jeżowa Sudeckiego, która trzema bramkami przypieczętowała swój awans do IV ligi.

W ostatnim meczu sezonu w Świętoszowie gole dla Twardego strzelili: w 8. minucie – bezpośrednio z rzutu wolnego – Paweł Rissmann, w 30. minucie st. szer. Krystian Chruścicki, w 54. minucie st. szer. Marcin Łojko i w 78. minucie st. szer. Daniel Szkarapat. Ten ostatni, po zdobyciu gola pobiegł za boczną linię boiska do córki i ucałował Klaudię, dedykując jej bramkę z okazji dziewiątych urodzin.

Goście pierwszego gola strzelili w 13. minucie z rzutu karnego. Sędzia wskazał na „wapno” po faulu bramkarza Twardego na napastniku Piasta. Szer. Tomasz Kowalczyk wyczuł intencje strzelca i wybił piłkę po jego strzale. Piłkarz Piasta jednak ubiegł obrońców Twardego i pierwszy dobiegł do odbitej przez bramkarza piłki, a następnie skierował ją do bramki. Drugiego gola goście strzelili w 85. minucie.

W meczu z Piastem wojskowi zagrali w składzie: szer. Tomasz Kowalczyk – Bartłomiej Flak, Paweł Rissmann, st. szer. Sebastian Tylutki, st. szer. Janusz Szkarapat – mjr Leszek Zbąski (od 80. min st. szer. Piotr Rudek), st. szer. Daniel Szkarapat, st. szer. Krystian Chruścicki, Eryk Kliwak – kpr. Dariusz Łojko, st. szer. Marcin Łojko (od 65. minuty Mateusz Szpotawski).

Piłkarski Klub Sportowy Twardy Świętoszów powstał przed 15 laty. Od jesieni 2006 roku, po sześciu sezonach gry w klasie B i A, drużyna złożona w większości z żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej rozpoczęła występy w jeleniogórskiej klasie okręgowej. Wojskowi potrzebowali trzech sezonów, aby awansować do wyższej klasy rozgrywkowej – IV ligi. Grali w niej tylko przez rok – w sezonie 2009/2010. Twardy, co ciekawe, jest drużyną, która nigdy nie spadła z IV ligi. Świętoszowianie bowiem po roku gry w IV lidze awansowali do III ligi. W dolnośląsko-lubuskiej III lidze walczyli o punkty w sezonie 2010/11 i w trzech pierwszych kolejkach sezonu 2011/12. Z powodów ekonomicznych wojskowi musieli się wycofać z rozgrywek i tym samym od sezonu 2012/13 rozpoczęli grę o dwie klasy rozgrywkowe niżej, czyli w klasie okręgowej.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


„wGotowości” rusza pełną parą!
Wojskowe Schengen coraz bliżej
Oficer od drona
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Jest projekt pomnika gen. broni Jordana-Rozwadowskiego
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Medycyna i wojsko łączą siły
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Zagrzmiały K9 Thunder
Polsko-słowacka współpraca zbrojeniowa
„Jaskółka” na Bałtyku
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Chwała bohaterskim obrońcom Birczy
Wojsko nadal na Horyzoncie
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Gala MMA coraz bliżej
Czas na oświadczenia majątkowe
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Borsuki, ognia!
Walka o pierwszą dziesiątkę
Cichy zwiadowca dla polskiej armii
Dolnośląscy terytorialsi niosą pomoc wrocławskiej lecznicy
Focus of Every Move
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
METS po nowemu
Przeprawy na Odrze
Together on the Front Line and Beyond
Przemyślany każdy ruch
Morskie koło zamachowe
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Wojsko na pomoc Polakom na Bliskim Wschodzie
Koniec olimpijskich zmagań
Kierunek Rumunia
Wyższa rekompensata dla rannych weteranów
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Sprintem do bobsleja
USA wyprowadziły wyprzedzający atak na Iran
Cios w serce reżimu
Powstaje nowa fabryka Jelcza
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Kaszubia dla lokalnej społeczności
Kosmiczny nadzór
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Desant w Putlos
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Debiut ogniowy Borsuków
Są pierwsze działania po wyjściu Polski z konwencji ottawskiej
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Outside the Box
Piekło „Pługa”
Oko na Bałtyk

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO