moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Implementacja Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych

VIII Konferencja Naukowa Międzynarodowego Prawa Humanitarnego zostanie zorganizowana już 29 maja 2015 roku. Będzie to doskonała okazja do wymiany poglądów między prawnikami i wojskowymi.


VIII Konferencja Naukowa Międzynarodowego Prawa Humanitarnego „Implementacja Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych” odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkanie jest organizowane prz Katedrę Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Konferencja Międzynarodowego Prawa Humanitarnego to wydarzenie cykliczne, w trakcie którego omawiane są najistotniejsze problemy z zakresu prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych. Celem konferencji jest przedstawienie i omówienie zagadnień związanych z implementacją międzynarodowego prawa humanitarnego oraz wymiana poglądów między prawnikami i wojskowymi, praktykami i teoretykami, zajmującymi się problematyką międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga natomiast wcześniejszej rejestracji. Formularze zgłoszeniowe należy przesyłać do dnia 25 maja na adres mailowy: konferencja.mph@gmail.com.

Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie internetowej Konferencji.

PZ

dodaj komentarz

komentarze


Polski Rosomak dalej w produkcji
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
„Poradnik Bezpieczeństwa” już w drodze
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Ciepły dom dla bohaterki od żołnierzy WOT z Małopolski
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Dzień wart stu lat
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom
Pilot z MasterChefa gotuje: karpatka i boeuf bourguignon
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Piątka z czwartego wozu
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Gala Boksu na Bemowie
Przełomowy czas dla WZL-2
MON przejmuje Hutę Częstochowa
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Paczka dla bohatera już w drodze!
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Bałtycki sojusz z Orką w tle
Niebo pod osłoną
Noc na „pasku”
Plan na WAM
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Misja na rzecz zdrowia
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
Pancerniacy jadą na misję
Marynarz uratował turystkę w Tatrach
W hołdzie poległym
The Taste of Military Service
Przygotowani na każdy scenariusz
Combat 56 u terytorialsów
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Sojusznicza obrona
Najdłuższa noc
Drony na wagę złota
„Burza” nabiera kształtów
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Snowboardzistka i pływacy na medal
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
Koniec bezkarności floty cieni?
Gdy ucichnie artyleria
Wojsko ma swojego satelitę!
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Wojsko z nowym programem rozwoju
Prezydent złożył życzenia żołnierzom
Kto zostanie Asem Sportu?
Odpalili K9 Thunder
Nowa ręka dla weterana
Mundurowi z benefitami
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Dziękujemy za waszą świąteczną służbę
Historyczna „Wisła”
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Sandacz na granicy, czyli nowa odsłona ryby po grecku
Panczeniści na podium w Hamar
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Bezpieczeństwo to sprawa fundamentalna
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO