moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie oficerów

W piątek 15 maja 2015 roku, na Sali Tradycji 2 Brygady Zmechanizowanej odbyła się uroczystość pożegnania majora Roberta Białka oraz podporucznika Tomasza Zalewskiego, którzy decyzją przełożonych dalszą służbę wojskową będą kontynuować na nowych stanowiskach służbowych.

Po wprowadzeniu sztandaru brygady oraz zapoznaniu licznie zgromadzonych żołnierzy i pracowników wojska z przebiegami dotychczasowej służby oficerów odchodzących z 2 Brygady Zmechanizowanej, dowódca złocienieckiej brygady – pułkownik dypl. Artur Pikoń serdecznie podziękował obu żołnierzom za wkład i wysiłek wkładany codzienną pracą we właściwe prosperowanie jednostki. „Obaj Panowie, pomimo faktu, że dzieli was przepaść jeśli chodzi o staż pracy i doświadczenie, swoją działalnością i determinacją, wielokrotnie udowadnialiście, że chcieć to móc. Wierzę, że nowe stanowiska służbowe, które za chwilę obejmiecie dostarczą wam wielu powodów do satysfakcji pozwalając na dalszy rozwój i kolejne awanse, czego serdecznie wam życzę” podkreślił dowódca.

„Niespełna 2 lata, które przyszło mi służyć w strukturach brygady, to ogrom pracy wkładany każdego dnia, aby wszystko w sekcji personalnej funkcjonowało w należyty sposób. Jednak fakt, że jako szef S-1 miałem to szczęście i przyjemność, aby pracować z osobami doświadczonymi i jednocześnie gotowymi na poświęcenie jakiego wymaga służba w wojsku, sprawił że nawet z najcięższych chwil spowodowanych natłokiem zadań, udało się wyjść z tarczą i osiągnąć zakładany efekt. Decyzja przełożonych o kontynuacji mojej służby w szczecińskiej dywizji sprawi, iż dzisiejszy dzień z pewnością nie jest moim ostatnim w 2 Brygadzie Zmechanizowanej, dlatego z całą świadomością mówię – do zobaczenia” podsumował wystąpienie dotychczasowy szef kadr – major Robert Białek.

Po wręczeniu symbolicznych podziękowań oraz wykonaniu pamiątkowego zdjęcia na tle sztandaru, oficerowie żegnający się z jednostką dokonali wpisu do „Księgi Pamiątkowej” jednostki wojskowej.

Odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz grupowa fotografia gości zakończyły oficjalną część uroczystości, pozwalając przybyłym przystąpić do składania życzeń i podziękowań.

Zgodnie z odczytanymi Rozkazami Personalnymi, z dniem 18 maja 2015r. major Robert Białek został wyznaczony na stanowisko szefa Sekcji Gotowości Bojowej i Mobilizacyjnej w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, zaś podporucznik Tomasz Zalewski po niespełna 5. latach służby w kompanii wsparcia obejmie stanowisko oficera sekcji dowodzenia w kieleckim Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Źródło: kpt. Sebastian Stawiński

red. PZ

autor zdjęć: kpr. Radosław Dominowski

dodaj komentarz

komentarze


„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Tour przez garnizony
NATO zwiększy produkcję broni
W drodze po oficerskie gwiazdki
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Pierwszy krok do Invictusa
Wsparcie ma znaczenie
Polski Gnom
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Atak i przejęcie dokumentów
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Poskromić kolosa
Prezydent RP o szczycie NATO
Marzenia częściowo spełnione
Pancerne starcie
Gen wojownika
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Pieta Michniowska
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Pierwszy krok do specjalsów
Ostatni lot „Pałera”
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Borsuki i roje dronów
Śmierć w sercu Azji
Baobaby docierają do wojska
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Paliwowy krwiobieg NATO
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Dawka wiedzy na trudne czasy
Morska bryza w dwóch odsłonach
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Wojsko stawia na „armię talentów”
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Wielki sukces podchorążych z AMW
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Sportowa rewolucja na AWL-u
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Azjatycka szansa
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Spadochronowy triumf
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Saperzy w akcji pod wodą
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Ostatnia niedziela…
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
MON i MSZ o szczycie NATO
Inwestycje w bezpieczeństwo
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO