moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie z pomorskimi logistykami

W Sali Tradycji 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej uroczyście pożegnano zastępcę dowódcy brygady pułkownika Krzysztofa Tokarczyka, który został wyznaczony na stanowisko komendanta Centrum Logistyki w Grudziądzu.

W czasie uroczystości w brygadowej Sali Tradycji pułkownika Krzysztofa Tokarczyka pożegnał dowódca 1 Brygady Logistycznej pułkownik Dariusz Pluta oraz liczne grono żołnierzy i pracowników wojska dowództwa, sztabu, logistyki 1 BLog.

Dowódca brygady, zwracając się do pułkownika Tokarczyka, powiedział: – Dziękuję za Twoje opanowanie, rozważne rekomendacje, które pozwoliły mi podejmować trafne decyzje, a tym samym przełożyły się na to, że brygada uzyskiwała bardzo wysokie notowania w czasie kontroli, nadzorów, zabezpieczenia misji i ćwiczeń. Sukces brygady to również Twoja zasługa. Pułkownik Pluta w imieniu swoim i żołnierzy brygady wręczył odchodzącemu oficerowi pamiątkowy ryngraf w podziękowaniu za lata sumiennej służby.

Płk Krzysztof Tokarczyk podziękował za przywilej służby w 1 Brygadzie Logistycznej, za zaufanie
i wsparcie, jakim go obdarzono. – Cieszę się, że miałem sposobność bycia z Wami, z gronem mocno zaangażowanych, mądrych ludzi, którzy potrafią rozwiązywać problemy – stwierdził.

Wspólne pamiątkowe zdjęcia zakończyły zasadniczą część uroczystości, po której wszyscy przystąpili do składania podziękowań i życzeń wszelkiej pomyślności na nowym stanowisku służbowym.

Pułkownik Krzysztof Tokarczyk jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu. Pierwsze stanowisko w swojej zawodowej karierze otrzymał w 15 Polowej Technicznej Bazie Remontowej jako szef zaopatrzenia żywnościowego. W 1994 r. rozpoczął służbę w 4 Pułku Dowodzenia w Bydgoszczy, w którym przez dekadę zajmował stanowiska: oficer sekcji zaopatrzenia, starszy oficer sekcji materiałowej, kierownik sekcji planowania i szef sekcji planowania. W 2004 r. wstąpił w szeregi 1 Brygady Logistycznej i objął stanowisko szefa logistyki 1 Batalionu Dowodzenia I Zabezpieczenia, z którym służył w II zmianie polskiego kontyngentu wojskowego w Iraku. Następnie objął stanowisko szefa logistyki w dowództwie brygady.  W lipcu 2007 r. został wyznaczony na stanowisko dowódcy 1 Batalionu Logistycznego, a w 2008 r. objął stanowisko szefa Sztabu 1 Brygady Logistycznej. W tym czasie wziął udział w misji w składzie VI zmiany polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie jako dowódca Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego. Mocą decyzji ministra obrony narodowej z dniem 17 września 2012 r. ppłk Krzysztof Tokarczyk został wyznaczony na zastępcę dowódcy 1 Brygady Logistycznej z jednoczesnym mianowaniem na stopień pułkownika.

Tekst: por. Anna Żuchowska

red. PZ

autor zdjęć: Zbigniew Rajmann

dodaj komentarz

komentarze


Szachownica na Wisłostradzie
Legion Medyczny na poligonie
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Odnaleziono „Roja”
Abordaż z polskim wsparciem
Wsparcie ma znaczenie
18 Stołeczna BOT z własnym sztandarem
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
„Wicher" wkrótce na wodzie
Generał w niewoli
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
MON i MSZ o szczycie NATO
Cyfrowa tarcza F-16
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Walka, entuzjazm i nadzieja
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Z prądem i pod prąd
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
Azjatycka szansa
Gorący lipiec PKW Łotwa
PKW Irak zostaje w Jordanii
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Młodzi medycy na poligonie
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Lubawa wyposaży saperów
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Bataliony przyszłości
Nocna próba na Wisłostradzie
Trudne początki polskich bombowców
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Laserowa broń na drony powstaje na WAT
Powietrzna defilada
PGZ o koalicji antybalistycznej
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Morska parada 15 sierpnia
Coraz więcej Alpha Scramble
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Zapraszamy na defiladę
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
Jak obronić się przed dronami?
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO