moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Siemoniak: Patrioty w Polsce

Pod koniec miesiąca amerykańskie rakiety Patriot trafią do Polski na ćwiczenia w ramach programu „Atlantic Resolve” – zapowiedział wicepremier Tomasz Siemoniak w radiowej Trójce. Szef MON dodał, że przećwiczone zostanie przerzucenie baterii przeciwlotniczej do Polski.

Film: Polskie Radio Trójka

PZ

autor zdjęć: Arch. MON

dodaj komentarz

komentarze

~Katol
1426672260
errata : cyt: "OP na Bałtyku" - obrony powietrznej - nie okrętów podwodnych.
4B-26-E9-39
~Katol
1426667400
... VI. Rozwiązywanie kryzysów np. Mali. AUE określa budżet operacji , zgłasza czas, miejsce i jednostki jaki ja potrzebne i czeka aż kraje UE zgłoszą propozycję , uczestnictwo. Będzie to "kupowanie" danych zdolności w ramach już istniejących w armiach narodowych. Istotny byłby fundusz - który zamawiałby daną "usługę" . Fundusz finansowałby : zdolności, struktury np. budowa OP na Bałtyku przy udziale Dani, Szwecji, Polski, Litwy ,Estonii , Łotwy. V. Przykłady : Trzeba zbombardować struktury "państwa islamskiego" . AUE wysyła zapytanie do poszczególnych państw o koszty. Wybiera najlepsze rozwiązanie finansujące z funduszu AUE. Polski nie stać na bombardowanie ale ma stosowne środki, jeżeli operacja była by pokryta z funduszu , nie było by problemu. Kolejny aspekt to, że państwa ościenne UE często są zbyt słabe lub małe , by samemu opierać się agresji lu budować struktury . Zgadzam się , że armie narodowe to przeżytek i , że w ramach obrony europy dublowanie, potrajanie ... tych samych struktur jest bezsensu. np. Po co Francji czołgi ? Środkowe państwa niech kładą nacisk na np: Lotnictwo , ościenne na ZMECH.
4B-26-E9-39
~Katol
1426666200
Armia Unii Europejskiej. 1. Uchwalenie funduszu AUE - na który muszą się składać wszystkie kraje będące w obrębie UE , bez względu na to czy są w NATO czy UE. np. również Szwajcaria, Szwecja, Finlandia , Liechtenstein, Watykan ... . Na początek 0,01 % PKB. 180 000 mil dolarów. 2. Deklaracja państw , które przystąpią do AUE wydzielając określone struktury lub je tworząc. 3. W obrębie armii narodowych deklaracja Żołnierzy , czy chcą służyć w AUE. Jeżeli tak dodatkowa naszywka na ramię oraz dodatkowe wynagrodzenia za stałą gotowość bojowa. 4. Dowództwo ( proponuje Poznań ) AUE zgłasza zapotrzebowanie da dany rodzaj sił zbrojnych . Dane państwo wykonuje żądaną strukturę ze środków własnych jak i AUE. 5. kraj bedący w AUE zgłasza propozycję rozszerzenia swoje zdolności w ramach AUE , przedstawia wniosek i oczekuje finansowania. Tak jak buduje się obiekty cywilne : metro, autostradę , budować będziemy struktury militarne np. tarczę. II. Dało by to taki efekt , że państwa nie zagrożone konfliktem militarnym np : Beligia, Holandia , Szwajcaria .. łożyłyby na Rumunię ( bardzo dzielni Żołnierze) , Bułgarię , Polskę, Litwę , RFN .. . Dopuszczone było by służenie w AUE tz. jeżli np Belgia nie wydzieli struktur to Żołnierz belgijski mógłby służyć w Wojsku Polskim jako Żołnierz AUE. III. Finansowanie struktur broniących cała Europę. 1. Utworzenie Atomowych Europejskich Sił Odstraszania . np: AUE zleca budowę 3 okrętów Francji lub finansuje utrzymanie istniejących . ..
4B-26-E9-39
~Chasim
1426606260
Śmigłowce w ciągu kilku tygodni?! Tydzień temu mówiono że w ciągu 2 tyg bedzie ogłoszone kto przeszedł do następnego etapu.
8C-D9-A4-3A

Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Sojusz kontra drony
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Merops nad Ustką
Wsparcie ma znaczenie
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Kraków zaprosił weteranów
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Jego ofiara – nasza pamięć
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Natowskie manewry na Bałtyku
Za sterami Husarza
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Czerwieńsze będą…
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Generał z cienia
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Nowy Grot zatwierdzony
Polski wkład w operację „Overlord”
Wyjątkowy przelot polskich F-35
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Koszykarskie widowisko
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Drugi dom efów
Wielka gra na ukraińskim froncie
Wojskowy ratunek dla cywilnego szpitala
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Równanie z „Iksem”
Bez zmian w emeryturach
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Biało-czerwona na Monte Cassino
Od eksperymentu do elity NATO
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Litwini z polskimi Gromami
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Studia z obrony granic
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Hegseth odznaczył polskiego generała
Husarze dla mieszkańców Polski
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Groźny incydent w Libanie
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Śmierć w sercu Azji
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Marsz prawdę ci powie
Powitanie F-35 z Polską

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO