moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Lider Profilaktyki 2014 wybrany

W dniach 19-20 listopada Oddział Profilaktyki Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej zorganizował nowatorski projekt w postaci konkursu na najlepszego profilaktyka Żandarmerii Wojskowej.


Konkurs został połączony z konferencją „Nowoczesna profilaktyka”, w której udział wzięli przedstawiciele instytucji współpracujących z Żandarmerią Wojskową w zakresie realizacji działalności profilaktycznej.

Podczas zorganizowanego po raz pierwszy konkursu wyłoniono osobę, która w sposób pełny i profesjonalny zaprezentowała treści profilaktyczne i edukacyjne niezbędne w codziennej działalności profilaktycznej ŻW.  

Zadaniem żołnierzy startujących w konkursie było przeprowadzenie zajęć pokazowych na zadany przez komisję temat oraz przedstawienie portfolio z własnej działalności profilaktycznej. Ocenie podlegała wartość merytoryczna prezentowanego materiału, sposób przekazywania treści edukacyjnych, a także dotychczasowe osiągnięcia w obszarze realizowanej działalności profilaktycznej.

W pracach komisji konkursowej brał udział przedstawiciel ministra obrony narodowej ds. przeciwdziałania uzależnieniom w SZRP Bogdan Wojnar.

Po podliczeniu głosów tytuł Lidera Profilaktyki 2014 zdobyła chor. Beata Cierpiał z Oddziału ŻW w Żaganiu, natomiast dwa wyróżnienia zdobyli chor. Piotr Nagórny z Oddziału ŻW w Żaganiu i chor. Andrzej Łakomy z Oddziału ŻW w Krakowie. Komendant główny ŻW gen. dyw. dr Mirosław Rozmus wyróżnił zdobywczynię tytułu Lidera Profilaktyki 2014 nagrodą finansową.

– Tego rodzaju przedsięwzięcia podnoszą poziomu realizowanych działań przez żołnierzy pionu profilaktyki ŻW i umożliwiają im konfrontację swoich dokonań z osiągnięciami kolegów z całej Polski – powiedział p.o. szefa Zarządu Prewencji KGŻW płk Wojciech Łomnicki.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do walki o tytuł Lidera Profilaktyki 2015.  

Tekst: ppłk Paweł Wrzosek

red. PZ

autor zdjęć: Adam Hrynkiewicz

dodaj komentarz

komentarze


Pierwsze oficerskie gwiazdki
 
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
Inwestycja w żołnierzy
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Wypadek Rosomaka
Broń przeciwko wrogim satelitom
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Świat F-35
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Więcej na obronność, silniejsze NATO
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Pancerny kot w polskim wojsku
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Specjalsi pod nowym dowództwem
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
Wyższe stawki dla niezawodowych
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Miliardowe wsparcie dla PGZ
Pułk Reprezentacyjny rekrutuje. Kto może dołączyć?
Drukowanie dronów
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Planowano zamach na Zełenskiego
Podróż w ciemność
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Ewakuacja Polaków z Izraela
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Czarna Pantera celuje
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
The Power of Infrastructure
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Flyer, zdobywca przestworzy
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Święto sportów walki w Warendorfie
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Policjanci w koszarach WOT
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Śmierć gorsza niż wszystkie
Podejrzane manewry na Bałtyku
„Różycki” zwodowany
Bezpieczniejsza Europa
NATO przechodzi do działania
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Pionierski dron
Ratownik w akcji
Kajakami po medale
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Strażnicy polskiego nieba

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO