moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Paczka z Polski na święta

Z opłatkiem, prezentami, słodyczami. Bożonarodzeniowe paczki od rodziny żołnierze na misjach mają otrzymać jeszcze przed Wigilią. Aby tak się stało, trzeba je dostarczyć do Warszawy najpóźniej 2 grudnia. Każdy żołnierz może dostać tylko jedną paczkę i nie może ona ważyć więcej niż 3 kilogramy.


Na misjach służy obecnie około 700 żołnierzy. Część z nich na święta wróci już do kraju, ale pozostali spędzą Boże Narodzenie poza domem. To oni czekają na paczkę od najbliższych.

Każdy wojskowy może dostać tylko jedną. Należy ją dostarczyć za pośrednictwem dowolnie wybranych firm pocztowych do 2 grudnia pod podane niżej adresy. – Jeśli do żołnierza zostanie nadanych więcej niż jedna paczka, wysłana będzie ta, która została dostarczona jako pierwsza. Pozostałe będą zwrócone nadawcom – mówi mjr Marek Pietrzak z wydziału prasowego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wojskowi mogą otrzymać paczki o maksymalnej wadze trzech kilogramów. Do kontyngentów trafią wyłącznie kartony o wymiarach 34 cm x 24,5 cm x 11,5 cm.

Słodycze i zdjęcia

Co można włożyć do paczki? Najczęściej rodziny wysyłają opłatek lub drobne ozdoby świąteczne, np. dobrze zapakowane małe bombki czy stroiki. Poza tym przekazują słodycze i inne produkty spożywcze o wydłużonym terminie ważności. Nie brakuje także książek, kosmetyków, zdjęć i płyt CD z nagranymi filmami rodziny.

Trzeba jednak pamiętać, że nie wolno wysyłać m.in.: szybko psujących się produktów spożywczych, przedmiotów, które łatwo się tłuką, leków, pieniędzy czy kosztowności. Zabronione jest również wysyłanie alkoholu i przedmiotów łatwopalnych. – Paczki muszą zawierać adres i telefon nadawcy. Przyjmować będziemy wyłącznie paczki oznaczone jako przesyłka zwykła. Wartościowe pakunki będą zwracane nadawcom – dodaje rzecznik Dowództwa Operacyjnego.

– Kiedy byłem w Afganistanie, dostawałem najczęściej typowe, polskie produkty żywnościowe, których tam na misji brakuje nam najbardziej, na przykład suchą kiełbasę, słodycze i przyprawy – wylicza kpt. Grzegorz Pałasz z 6 Brygady Powietrznodesantowej. – Ale najbardziej cieszyłem się ze zdjęć rodzinnych i rysunków, które specjalnie na tę okazję przygotowywała moja córeczka.


Zdążą przed świętami

Paczki zostaną pogrupowane i na pokładzie polskich samolotów transportowych polecą do żołnierzy służących na misjach w: Afganistanie, Kosowie, Bośni i Hercegowinie oraz Republice Środkowoafrykańskiej. Wcześniej pakunki sprawdzą celnicy.

– W tym roku, w związku z zakończeniem działalności polskich żołnierzy w misji ISAF, liczba przesyłanych paczek będzie mniejsza niż w poprzednich latach, kiedy to do samego Afganistanu przesyłane było kilka ton prezentów – mówi mjr Pietrzak.

Upominki na pewno dotrą do żołnierzy przed Bożym Narodzeniem.

Jak zaadresować paczkę?

Adres do PKW Afganistan:
imię i nazwisko
00 – 909 FUP Warszawa 119
ul. Żwirki i Wigury 9/13
Jednostka Wojskowa 4814 „wpisać oznaczenie literowe bazy”
– litera "B" oznacza bazę Bagram;
– litera "G" oznacza bazę Gamberi;
– litera "F" oznacza bazę Fenty;
– litera "K" oznacza bazę Kabul;

Adres do PKW KFOR:
imię i nazwisko
PKW KFOR
00 – 909 FUP Warszawa 119
ul. Żwirki i Wigury 9/13

Adres do PKW EUFOR/MTT:
imię i nazwisko
PKW EUFOR/MTT
00 – 909 FUP Warszawa 119
ul. Żwirki i Wigury 9/13

Adres do PKW EUFOR RŚA:
imię i nazwisko
PKW EUFOR RŚA
00 – 909 FUP Warszawa 119
ul. Żwirki i Wigury 9/13

MKS

autor zdjęć: ppor Radosław Gruźlewski, Bogusław Politowski

dodaj komentarz

komentarze

~Katol
1416768060
Do ilu procent w paczce ?
4B-26-E9-39

Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
 
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Śmierć gorsza niż wszystkie
Zagrożenie powodziowe. Żołnierze gotowi do działania
Bezpieczniejsza Europa
Czarne Pantery, ognia!
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Strażnicy polskiego nieba
Miliardowe wsparcie dla PGZ
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
Odbudowa obrony cywilnej kraju
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Dzieci wojny
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Pełna mobilizacja. Żołnierze ruszają na tereny zagrożone powodzią
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Podejrzane manewry na Bałtyku
Żołnierze znowu walczą ze złotą algą
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Odznaczenia za misję
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Rusza operacja „Bezpieczny Zachód”
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Cybermiasteczko na Festiwalu Open’er
Zostań kapralem! Rusza nabór na kursy
Kajakami po medale
Niemal 500 absolwentów AWL-u już oficjalnie oficerami WP
Ratownik w akcji
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Alert pogodowy. Żołnierze są najbliżej zagrożonych miejsc
Pancerny drapieżnik, czyli Leopard 2A5
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Planowano zamach na Zełenskiego
W tydzień poznali smak żołnierskiego fachu
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Prezydent na wschodniej granicy
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Pułk Reprezentacyjny rekrutuje. Kto może dołączyć?
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Demony wojny nie patrzą na płeć
Międzynarodowy festiwal lotnictwa. Zbliża się Air Show Radom 2025
Kapryśny przeciwnik
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Czarna Pantera celuje
Święto sportów walki w Warendorfie
Broń przeciwko wrogim satelitom
Ewakuacja Polaków z Izraela
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Polacy i Holendrzy razem dla obronności
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
Pracowity pobyt w kosmosie
„Różycki” zwodowany
Wyższe stawki dla niezawodowych
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Tłumy na zawodach w Krakowie
BWP-1 – historia na dekady
Flyer, zdobywca przestworzy
Korzystne zmiany w dodatkach dla sił powietrznych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO