moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Międzynarodowa konferencja naukowa ŻW

25–27 listopada 2014 r. w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbedzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Żandarmeria Wojskowa (Policja Wojskowa) w ramach misji międzynarodowych sił wsparcia bezpieczeństwa w Afganistanie”.


Z perspektywy czasu widać, że wydarzenia 11 września stały się katalizatorem najbardziej fundamentalnych przemian w historii Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wzmocniły one rolę NATO, jako unikalnej instytucji łączącej kompetencje militarne z uznaniem politycznym. Tragiczne w skutkach wydarzenia w Stanach Zjednoczonych Ameryki wytrąciły świat z równowagi, po tych długich trzynastu latach wyraźnie widać, że NATO przekształciło tragedię w szansę przeprowadzenia wewnętrznych zmian. Zmiany te w istotny i znaczący sposób zwiększą skuteczność w stawianiu czoła przyszłym wyzwaniom - wyzwaniom zagrażającym ludzkości.

Partnerskie relacje NATO nie tylko zyskały globalny zasięg, ale – podobnie jak samo NATO – nabrały mniej regionalnego, a więcej funkcjonalnego podejścia. Zmiany te sprawiły, że układ partnerstwa stał się znacznie skuteczniejszym narzędziem przezwyciężania przyszłych wyzwań, czy będą nimi terroryzm, proliferacja, cyberataki czy katastrofy humanitarne.

Kończąca się misja Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Islamskiej Republice Afganistanu to okazja do podsumowania zaangażowania, sposobu wykonywania zadań i przedstawienia wniosków z udziału w przedmiotowym przedsięwzięciu Policji Wojskowych państw Sojuszu.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji, poświęconej udziałowi Żandarmerii Wojskowej (Policji Wojskowych) w ramach misji Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa w Afganistanie. Wielowymiarowość tej problematyki skłoniła organizatorów do poszerzenia formuły konferencji o część praktyczną, w której zostaną zaprezentowane umiejętności i sposoby działania Żandarmerii Wojskowej, jako
wyspecjalizowanej służby wchodzącej w skład Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej informacji na temat konferencji na stronie Żandarmerii Wojskowej.

PZ

dodaj komentarz

komentarze


Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Wojskowy triumf na Gali Sportu
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Pucharowy medal na desce
Good Morning, Orka!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
O bezpieczeństwie u prezydenta
Więcej niż alert: Jak państwo reaguje na zagrożenia terrorystyczne?
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
USA: chcemy Grenlandii
Polsko-amerykańska odpowiedź na rosnące cyberzagrożenia
Hołd dla gen. Skrzypczaka
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Amerykański szogun
Kurs dla pilotów Apache’ów czas start
Medale na lodzie i śniegu
Dyrygent w mundurze
Nowa lokalizacja 18 Brygady Zmotoryzowanej
Piątka z czwartego wozu
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Człowiek, który sprzedał ciszę
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Góral z ORP „Gryf”
Ratować w chaosie. Medycy szkoleni jak na wojnie
Premier wojenny
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Partnerstwo Polski i Litwy
Dwie karetki dla szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Medyczny impas
Co nowego w przepisach?
Niemiecka koncepcja wsparcia Polski
Brzescy saperzy i prace rozbiórkowe
PKW „Noteć” – koniec misji
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Chińskie auta nawet nie zaparkują w pobliżu wojska
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Jak zbudować armię przyszłości
Warto iść swoją drogą
Waiting for the F-35
W cieniu dumy floty
Na tronie mistrza bez zmian
Używane Strykery dla Polski, a Rosomaki na eksport
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Polskie „Delty” prawie w komplecie
Więcej mocy dla Orki
Nowy europejski czołg
Experience It Yourself
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Maj polskich żywych torped

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO