moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Szpieg powinien być relegowany z armii

Jeśli służby zdobędą dowody na współpracę wojskowego z obcym wywiadem, to dla takiego żołnierza nie ma miejsca w armii. Powinien zostać natychmiast relegowany z wojska, a z jego munduru powinny zostać zdarte pagony. Mając dowody przeciwko oficerowi, nie ma sensu czekać kilka lat zanim zapadnie wyrok sądowy – mówi gen. broni Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych, były wiceminister obrony narodowej odpowiedzialny za zakupy dla polskiej armii.  

Nie wiem, czy podpułkownik zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa składał przysięgę wojskową czy tylko ślubowanie. Jeśli jednak złamał przysięgę wojskową, to splamił mundur polskiego żołnierza czynem wyjątkowo haniebnym. Powinien dostać najwyższy wymiar kary jaka obowiązuje za szpiegostwo w czasie pokoju. Przypomnę, że gdyby była wojna, stanąłby przed plutonem egzekucyjnym.

Dla mnie ten wojskowy jest zdrajcą i człowiekiem pozbawionym honoru. Powinna go też spotkać kara w postaci ostracyzmu środowiskowego. To zresztą już się stało, bo żołnierze nie kryją oburzenia na jego zachowanie. Polscy żołnierze są wierni i wiedzą, jaką wagę ma honor.    

Oficer zatrudniony w Departamencie Wychowania i Promocji Obronności w MON nie ma dostępu do żadnych informacji istotnych dla obcego wywiadu. Jego przydatność jako szpiega była niewielka. Jednak obce wywiady mają trudności z werbowaniem osób mających dostęp do wartościowych informacji, więc szukają każdego dojścia.

Zapewniam, że mamy bardzo szczelny system ochrony informacji niejawnych. Jest on jednym z najlepszych na świecie.

gen. Waldemar Skrzypczak
były wiceminister obrony narodowej, były dowódca wojsk lądowych

dodaj komentarz

komentarze

~Katol
1413900240
~mar - intelektualizuje się nam portal .. .
7C-97-55-2D
~mar
1413839280
Pomimo mojego wielkiego szacunku dla Pana Generała i zrozumienia dla jego zdenerwowania odnośnie całej sytuacji, uważam iż wypowiedź ta jest co najmniej przedwczesna a wyroki i ich egzekucja to nawet w czasie wojny zawsze powinna być domena Sądu a nie vox populi.
78-DE-19-F0
~Katol
1413815580
Proszę napisać mi co można nam ukraść ... .
D5-2C-7D-95

Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Paliwowy krwiobieg NATO
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Wojsko stawia na „armię talentów”
Poskromić kolosa
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tour przez garnizony
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Marzenia częściowo spełnione
Sportowa rewolucja na AWL-u
W drodze po oficerskie gwiazdki
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Ostatni lot „Pałera”
Przełomowe porozumienie
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
MON i MSZ o szczycie NATO
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Integracja F-35 rozpoczęta
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Cyfrowa niedyskrecja
Pieta Michniowska
Śmierć w sercu Azji
Dawka wiedzy na trudne czasy
Pierwszy krok do specjalsów
Nowa koalicja dronowa
Wsparcie ma znaczenie
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Morska bryza w dwóch odsłonach
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Borsuki i roje dronów
Mundur i bokserskie rękawice
Polski Gnom
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Prezydent RP o szczycie NATO
Ostatnia niedziela…
Wielki sukces podchorążych z AMW
NATO zwiększy produkcję broni
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Gen wojownika
PKW Irak zostaje w Jordanii
Saperzy w akcji pod wodą
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Baobaby docierają do wojska
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
MON szuka dronów do zwalczania dronów
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Spadochronowy triumf
Szerszeń z Sochaczewa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO