moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Konferencja „Ochrona dziedzictwa kultury w konfliktach zbrojnych”

Z okazji 60. rocznicy przyjęcia konwencji haskiej z 1954 r. o ochronie dóbr kulturalnych w razie konfliktu zbrojnego oraz 15. rocznicy przyjęcia Protokołu II do tej konwencji zapraszamy na konferencję naukową pt. „Ochrona dziedzictwa kultury w konfliktach zbrojnych w świetle prawa międzynarodowego i krajowego – 60 lat konwencji haskiej i 15 lat jej Protokołu II”.

21 października br. w Sali Senatu oraz 22 października br. w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów Uniwersytetu Warszawskiego okolicznościowe referaty zaprezentują przedstawiciele środowisk naukowych, urzędów i instytucji państwowych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się różnymi aspektami ochrony dziedzictwa kulturowego przed zniszczeniem wskutek działań wojennych.

Jubileusze wymienionych aktów prawa międzynarodowego są okazją do podsumowania realizacji w Rzeczypospolitej Polskiej zadań wynikających z tych dokumentów oraz przedstawienia wniosków z dotychczasowych doświadczeń w obszarze ochrony dziedzictwa kulturowego z perspektywy toczących się konfliktów zbrojnych.

Podsumowaniem konferencji będzie wydanie specjalnej publikacji zawierającej przedstawione prezentacje i zgłoszone opracowania.

Organizatorami przedsięwzięcia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Prawa Międzynarodowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto wspierają je m.in. Polski Komitet ds. UNESCO, Polski Komitet Błękitnej Tarczy oraz przedstawiciele resortu obrony narodowej.

Szczegółowy program konferencji jest tutaj.

„Polska Zbrojna” objęła konferencję patronatem medialnym.

PZ

autor zdjęć: R. Siemaszko, US DoD

dodaj komentarz

komentarze


Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
F-16 na straży
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Our Only One
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Sztuka spadania
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
Trening w tunelu aerodynamicznym
Borsuki wyszły w pole
Wypadek w PKW UNIFIL
Psiakrew, harmata!
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Debata o bezpieczeństwie
Kosmiczne bezpieczeństwo
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Początek wielkiej historii
Muzeum na fali
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Polski sukces w Duńskim Marszu
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Krew, która łączy
Tu będą się kształcić specjaliści od „niewidocznego pola walki”
Śmiercionośna Jarzębina
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Marynarz w koreańskim tyglu
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Pierwsze K9 w Braniewie
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Fińska armia luzuje rygory
Testy autonomicznego Black Hawka
Rezerwa na nowo
NATO i USA o Iranie
Widok z kosmosu
Wojskowe roboty prosto z Polski
Zanim pojadą na wojnę
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Adaptacja i realizm
Buty żołnierzy po nowemu
Akcja młodego terytorialsa
Wychodzą z cienia. Terytorialsi świętują Dzień Dumy z Munduru
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Prototyp E-7 dla USAF
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Nie tylko błękitne berety
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Syndrom Karbali
Chłód Bałtyku
Pasja i fart
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Morski lis na polowaniu
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO