moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie ze sztabem

Zastępca szefa Sztabu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich mjr Wiesław Szczepankiewicz uroczyście pożegnał się z dowództwem brygady. Rozkazem Dowódcy Generalnego RSZ został wyznaczony na stanowisko dowódcy 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy.


Pożegnanie odbyło się 30 września w Sali Tradycji 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Majora Szczepankiewicza pożegnali żołnierze i pracownicy dowództwa. Dowódca brygady gen. bryg. Wojciech Kucharski przedstawił drogę służbową oficera, a kpt. Tomasz Biskupski odczytał rozkaz o wyznaczeniu na nowe stanowisko służbowe wraz z awansem do stopnia podpułkownika.

W swoim wystąpieniu major podziękował wszystkim za wspólną służbę w dowództwie. W dowód uznania gen. bryg. Wojciech Kucharski wręczył odchodzącemu statuetkę Harnasia.

Major Wiesław Szczepankiewicz swoją służbę wojskową rozpoczął w 1982 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych. W szeregi podhalańczyków wstąpił w 2000 roku. W kolejnych latach służył jako szef sekcji w dowództwie brygady, a następnie został zastępcą dowódcy polsko-ukraińskiego batalionu sił pokojowych w Przemyślu. Po rocznym okresie służby w 1 Batalionie Dowodzenia w Legionowie, powrócił do brygady w szeregi 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Zastępcą szefa Sztabu 21 BSP został we wrześniu 2012 roku. W czasie tej ostatniej kadencji  przez dłuższy czas pełnił obowiązki szefa sztabu brygady.  
Major Wiesław Szczepankiewicz jest absolwentem Akademii Obrony Narodowej,  pełnił także służbę w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku.
    
Tekst: kpt. Konrad Radzik

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Konrad Radzik

dodaj komentarz

komentarze


Rosja testuje, Polska przechwytuje
MON i MSZ o szczycie NATO
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Marzenia częściowo spełnione
Gen wojownika
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Ostatnia niedziela…
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Paliwowy krwiobieg NATO
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Polski Gnom
Ostatni lot „Pałera”
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Pieta Michniowska
Przełomowe porozumienie
Połączeni na Bałtyku
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Borsuki i roje dronów
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Pierwszy krok do specjalsów
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
NATO zwiększy produkcję broni
Dawka wiedzy na trudne czasy
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Sportowa rewolucja na AWL-u
Saperzy w akcji pod wodą
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Śmierć w sercu Azji
Tour przez garnizony
Spadochronowy triumf
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Wielki sukces podchorążych z AMW
W drodze po oficerskie gwiazdki
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Mundur i bokserskie rękawice
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Nowa koalicja dronowa
Integracja F-35 rozpoczęta
MON szuka dronów do zwalczania dronów
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Cyfrowa niedyskrecja
Wsparcie ma znaczenie
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
PKW Irak zostaje w Jordanii
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Prezydent RP o szczycie NATO
Morska bryza w dwóch odsłonach
Szerszeń z Sochaczewa
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO