moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zakończenie zgrupowania poligonowego

Pododdziały 10 Opolskiej Brygady Logistycznej zakończyły szkolenie poligonowe w Żaganiu. Blisko 500 żołnierzy i około 150 jednostek sprzętu z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej powróciło do macierzystych garnizonów.

Zaplanowane na ten rok zgrupowanie poligonowe oraz ćwiczenie poligonowe AMETYST–14, które odbywały się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu dobiegły końca. Żołnierze przebywali na poligonie od 15 września. Ostatniego dnia ćwiczenia, na krótkiej odprawie, pełniący obowiązki dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej podpułkownik Artur Wiatrzyk spotkał się z oficerami i podoficerami sztabu oraz dowódcami pododdziałów, gdzie „na gorąco” dokonano krótkiego podsumowania zgrupowania poligonowego.

Z punktu widzenia kierownictwa ćwiczenia wypadło ono dobrze, a założone cele szkoleniowe zostały osiągnięte. Mocną stroną żołnierzy 10 Brygady Logistycznej okazało się wykonywanie norm szkoleniowych, zarówno zespołowych jak i indywidualnych. Dobre wyniki uzyskano również podczas szkolenia ogniowego na żagańskiej strzelnicy. Ćwiczenie potwierdziło również bardzo dobre przygotowanie specjalistyczne logistyków.

Podczas ćwiczenia AMETYST–14 sprawdzono gotowość 2 batalionu logistycznego, batalionu składowania oraz 11 batalionu remontowego do realizacji zadań. Ocenie podlegało między innymi sprawdzenie systemu dowodzenia i obiegu informacji, organizowanie oraz kierowanie zabezpieczenia logistycznego wojsk operacyjnych, planowanie i organizowanie działań taktycznych związanych z przemieszczeniem oraz rozmieszczeniem wojsk, a także podejmowanie i dowóz środków zaopatrzenia. Na podstawie osiągniętych wyników i przeprowadzonych kontroli na poszczególnych etapach ćwiczenia potwierdzono, że bataliony są zdolne do realizacji zadań zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Źródło: ppor. Piotr Płuciennik

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Piotr Płuciennik

dodaj komentarz

komentarze


Poskromić kolosa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Atak i przejęcie dokumentów
Polski Gnom
Rakietowcy na Hawajach
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Pancerne starcie
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Marzenia częściowo spełnione
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Paliwowy krwiobieg NATO
Odniesione w walce rany łączą
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Śmierć w sercu Azji
PKW Irak zostaje w Jordanii
Triumf wojskowych lekkoatletów
Pierwszy krok do Invictusa
MON i MSZ o szczycie NATO
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Wsparcie ma znaczenie
Ostatnia niedziela…
Baobaby docierają do wojska
Kajakiem na światowe podium
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Spadochronowy triumf
Pieta Michniowska
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Azjatycka szansa
Test w stratosferze
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Innowacje z PERUNA
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Święto wojska pod hasłem SAFE
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wojsko stawia na „armię talentów”
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Rosja testuje, Polska przechwytuje
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Inwestycje w bezpieczeństwo
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Jelcze z Raciborza
Wyścig snajperów
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Salto mortale komandosa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gen wojownika
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO