moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Goście z Bundeswehry w „Czarnej Dywizji”

W 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu 4 września przebywała delegacja żołnierzy z Bundeswehry, której przewodniczył gen. broni Rainer Korff, zastępca inspektora wojsk lądowych Niemiec.

Wizytę rozpoczęło krótkie spotkanie gen. Korffa z dowódcą 11 Dywizji gen. dyw. Jarosławem Miką, które odbyło się w dowództwie dywizji.

Następnie delegacja udała się do Sali Tradycji, gdzie zaprezentowano syntetyczną informację o zadaniach, dyslokacji, strukturze oraz wyposażeniu jednostek dywizji. Goście mieli okazję dotknąć także historii i poznać tradycje, jakie są dziedziczone i kultywowane przez żołnierzy dywizji.
Dalej delegacja udała się do 34 Brygady Kawalerii Pancernej, gdzie prezentowano niedawno pozyskany z Bundeswehry sprzęt niemiecki, w tym czołgi Leopard 2A5. Mówiono tu o wyzwaniach i trudnościach, które stoją przed brygadą. Gościom przedstawiono ponadto bazę logistyczno-garażową oraz infrastrukturę brygady.

Następnym punktem wizyty był Świętoszów, gdzie wizytowano 10 Brygadę Kawalerii Pancernej. Delegacja zapoznała się z użytkowanym podstawowym sprzętem, bazą szkoleniową, zaprezentowano między innymi Ośrodek Szkolenia Leopard (OSL) przygotowujący specjalistów do służby w batalionach czołgów.

Podczas wizyty prezentowano szkolenie załóg czołgu Leopard 2A4 z wykorzystaniem strzelnicy laserowej AGDUS oraz szkolenie z wykorzystaniem innych symulatorów czołgu znajdujących się w wyposażeniu OSL.

Wiele uwagi poświęcono zagadnieniom technicznym i logistycznym, prezentowano doświadczenia oraz wnioski związane z dotychczasową eksploatacją i użytkowaniem sprzętu niemieckiego. Gen. Korff zapoznał się także ze strukturą batalionu logistycznego oraz z zapleczem logistycznym, którym dysponuje brygada.

Tekst: mjr Artur Pinkowski

red. PZ

autor zdjęć: chor. Rafał Mniedło

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
 
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Świat F-35
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Na Dolnym Śląsku „Wakacje z WOT” coraz popularniejsze
Specjalsi pod nowym dowództwem
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Flyer, zdobywca przestworzy
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Odbudowa obrony cywilnej kraju
The Power of Infrastructure
Polki wicemistrzyniami Europy w szabli
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Ratownik w akcji
Inwestycja w żołnierzy
Drukowanie dronów
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
GROM’s DNA
Ewakuacja Polaków z Izraela
K2. Azjatycka pantera
Śmierć gorsza niż wszystkie
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Wypadek Rosomaka
Rakiety dla polskich FA-50
Wyższe stawki dla niezawodowych
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
Kajakami po medale
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Planowano zamach na Zełenskiego
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Policjanci w koszarach WOT
Święto sportów walki w Warendorfie
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Marynarka świętuje i zaprasza na okręty
Nowa dostawa Homarów-K
Bałtyk – wciąż bezpieczny czy już nie?
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Więcej na obronność, silniejsze NATO
„Różycki” zwodowany
Pancerny kot w polskim wojsku
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
Strażnicy polskiego nieba
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Pionierski dron
Podejrzane manewry na Bałtyku
Dzień, który zmienił bieg wojny
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
NATO przechodzi do działania
Podróż w ciemność

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO