moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Festiwal Orkiestr Wojskowych

Dowódca Garnizonu Warszawa oraz Prezydent m.st. Warszawa zapraszają w dniach 28-29 czerwca 2014 r. na pierwszy organizowany w stolicy Festiwal Orkiestr Wojskowych. Wstęp jest wolny zarówno na koncert inauguracyjny, jak i galowy.  


Organizatorzy zapraszają do udziału w koncertach i przedsięwzięciach towarzyszących festiwalowi do wszystkich mieszkańców Warszawy, turystów, żołnierzy, pracowników wojska i ich rodzin. Głównym założeniem festiwalu jest popularyzacja dorobku i tradycji orkiestr wojskowych, promocja polskiej i europejskiej kultury muzycznej, a także miasta Warszawy jako stolicy kultury.
W ramach współpracy i podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie w zakresie promocji wojska, kształtowania właściwego wizerunku żołnierza polskiego oraz budowania marki Wojska Polskiego i Dowództwa Garnizonu Warszawa, do udziału w festiwalu zaproszono organizacje pozarządowe, partnerów społecznych oraz instytucje współpracujące z jednostkami wojskowymi.

W sobotę, 28 czerwca o godz. 19.00, odbędzie się koncert inauguracyjny na Rynku na Mariensztacie. Wystąpią: Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia oraz Orkiestra Wojskowa z Warszawy.  
29 czerwca o godz. 16.00 w Centralnym Ośrodku Sportu „TORWAR” (ul. Łazienkowska 6a) planowane jest rozpoczęcie Koncertu Galowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych – Warszawa 2014, który poprowadzi Piotr Gąsowski.  

W programie przewidziane są pokazy sztuki muzycznej i choreograficznej w wykonaniu siedmiu orkiestr wojskowych z: Rzeszowa, Bydgoszczy, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego (ORWP) oraz Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna (OSP). Układy taneczno-marszowe wykonają gościnnie występujące w Polsce, znane ze scen światowych, sześciokrotne mistrzynie polskich mażoretek – zespół Gracja z Czech. Janusz Radek, wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych, przedstawi wiązankę najważniejszych i najbardziej znanych utworów z repertuaru Czesława Niemena. Przed publicznością wystąpi także Reprezentacyjna Gwardia Miejska, która wykona pokaz żonglerki chorągwiami oraz pokazy dawnej musztry paradnej i bojowej halabardników. Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego wspólnie z Kompanią Reprezentacyjną WP zaprezentują wspólny pokaz musztry paradnej, w którym wykorzystają autorskie programy choreograficzno-muzyczne.  

Festiwal poprzedzą koncerty towarzyszące. W czwartek, 26 czerwca, o godz. 19.00 w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej na warszawskim Bemowie (ul. Kaliskiego 25a) wystąpi Orkiestra Wojskowa z Krakowa. Powstała w 1919 roku i jest najstarszą orkiestrą wojskową w Polsce. Muzycy zagrają wiązankę utworów stworzonych w latach 40., a także współczesne kompozycje.
W tym samym dniu, również o godz. 19.00 w Akademii Obrony Narodowej (ul. Gen. A. Chruściela 103) w Rembertowie odbędzie się koncert Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa, na co dzień występującej w charakterystycznych strojach podhalańskich.

28 czerwca o godz. 19.00, na terenie Zespołu Szkół Sportowych nr 50 na Bielanach (ul. Lindego 20) zaprezentuje się Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Będą to fragmenty muzyki wojskowej, muzyki polskiej, transkrypcje muzyki poważnej oraz standardy muzyki rozrywkowej w najlepszych opracowaniach.

Przez te kilka ostatnich dni czerwca w przemarszach i na koncertach wystąpi w sumie ponad 240 żołnierzy artystów wraz z solistami.

Patronat honorowy nad festiwalem objął minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, natomiast patronem medialnym jest miesięcznik i portal – „Polska Zbrojna” i www.polska-zbrojna.pl.

 

PZ

autor zdjęć: DGW

dodaj komentarz

komentarze


Nowy szef CWCR
 
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Ostrożnie! Czołgi na drodze
Po Hucie Pieniackiej nie został ślad
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Zamiana po włosku
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Żołnierze NATO nie pojadą do Ukrainy
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
„Brilliant Jump 2024”: finał długiego marszu
Telefon zaufania dla żołnierzy
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Polska przystań brytyjskich jeńców
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Palmiry – miejsce kaźni
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Tajna misja polskiej agentki
„Nie” dla wojskowej misji w Ukrainie
Leopardy jadą na poligon
Andrzej Grzyb: Ws. obrony cywilnej liczę na porozumienie ponad podziałami
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Abramsy pod dobrą opieką
Szwecja kolejnym członkiem NATO
Mocny sygnał od NATO
Wojna o porządek świata
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Nowoczesny system IBCS dla Wojska Polskiego
Dobrowolsi – czas start!
Będzie za co kupić koreańską broń
Zimowy sprawdzian podchorążych
Nowoczesna łączność dla armii
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Priorytety dla armii
Którą drogą do armii?
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Wielki test w West Point coraz bliżej
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Offset dla „Wisły”
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Kleszcze dla wojska
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Podwójny Półmaraton Komandosa
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Air Show ’25 – do zobaczenia
Wojenny bohater na szubienicy
Eurofightery znowu w Polsce
Zachód przeciwko „korsarzom”
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Lista trupich główek
Bruksela przed szczytem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO