moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Militariada w Nowej Dębie

Po raz szósty miasto Nowa Dęba zaprasza na imprezę historyczno-wojskową, propagującą wiedzę na temat obronności, przybliżającą historię wojskowości, szerzącą wychowanie patriotyczne i zainteresowania militarno-kolekcjonerskie – Militariadę. Ten historyczno-militarny piknik odbędzie się w dniach 14-15 czerwca br.

Nowa Dęba jest miastem wojska i militariów: na jej terenie położony jest poligon Dęba-Lipa, działa Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych „Dęba” i 33 Wojskowy Oddział Gospodarczy. To w Dębie w 1937 r. powstała Wytwórnia Amunicji nr 3, a obecnie działają Zakłady Metalowe „Dezamet” – z głównym profilem działalności: produkcją wojskową.


Udział w Militariadzie biorą pojazdy wojskowe – tak współczesne, jak i historyczne, a ponadto  grupy rekonstrukcji historycznej i wielu miłośników militariów z całej Polski. Jak zawsze uczestniczyć będą żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. W czasie Militariady swoją produkcję zaprezentują producenci wyposażenia wojskowego. Ta czerwcowa impreza jest nie lada atrakcją dla wszystkich pasjonatów historii i militariów.

W tym roku największą atrakcją będzie rekonstrukcja bitwy pancernej pod Studziankami z udziałem czołgów grup rekonstrukcyjnych i innego sprzętu ciężkiego.
Zapowiadają się także huczne obchody ważnej rocznicy dla lokalnego środowiska, jaką jest 75-lecie działalności Zakładów Metalowych „Dezamet”.

Głównymi organizatorami tegorocznej Militariady są: burmistrz Nowej Dęby, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Współorganizatorami zostali: Zakłady Metalowe „Dezamet" oraz Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

Honorowy patronat nad Militariadą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl i Wojewoda Podkarpacki Pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

„Polska Zbrojna” objęła imprezę patronatem medialnym.

Więcej informacji: www.militariada.nowadeba.pl oraz www.facebook.com/militariada

PZ

autor zdjęć: Urząd Miasta Nowa Dęba

dodaj komentarz

komentarze


Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Combat 56 u terytorialsów
Prezydent złożył życzenia żołnierzom
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Dzień wart stu lat
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Bałtycki sojusz z Orką w tle
Polski Rosomak dalej w produkcji
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Mundurowi z benefitami
Piątka z czwartego wozu
Bezpieczeństwo to sprawa fundamentalna
Plan na WAM
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Najdłuższa noc
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Sojusznicza obrona
„Burza” nabiera kształtów
Gdy ucichnie artyleria
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Pancerniacy jadą na misję
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Wojsko ma swojego satelitę!
Noc na „pasku”
Historyczna „Wisła”
Koniec bezkarności floty cieni?
Przygotowani na każdy scenariusz
Kto zostanie Asem Sportu?
W hołdzie poległym
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Ciepły dom dla bohaterki od żołnierzy WOT z Małopolski
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pilot z MasterChefa gotuje: karpatka i boeuf bourguignon
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Dziękujemy za waszą świąteczną służbę
The Taste of Military Service
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Snowboardzistka i pływacy na medal
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
Paczka dla bohatera już w drodze!
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Wojsko z nowym programem rozwoju
MON przejmuje Hutę Częstochowa
Sandacz na granicy, czyli nowa odsłona ryby po grecku
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Niebo pod osłoną
„Poradnik Bezpieczeństwa” już w drodze
Przełomowy czas dla WZL-2
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
Gala Boksu na Bemowie
Odpalili K9 Thunder
Panczeniści na podium w Hamar
Sukces bezzałogowego skrzydłowego

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO