moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Puchar Świata dla Oktawii Nowackiej

Starsza szeregowa Oktawia Nowacka zwyciężyła w amerykańskiej Sarasocie w finałowych zawodach o Puchar Świata w Pięcioboju Nowoczesnym i obroniła pozycję liderki w klasyfikacji generalnej. Polka w ostatnich zawodach cyklu wyprzedziła o 14 sekund szer. Laurę Asadauskaite z litewskiej armii i o 27 sekund Kate French z Wielkiej Brytanii.


Zwycięstwem w Sarasocie 23-letnia pięcioboistka z zegrzyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego zrewanżowała się Litwince za przegraną o trzy sekundy w tegorocznych zawodach pucharowych w Kairze. Po pierwszej konkurencji – szermierce – Polka zajmowała 11. miejsce. Nasza reprezentantka wygrała 20 z 34 pojedynków. Najlepiej na szermierczej planszy spisała się Ukrainka Wiktoria Tereszuk – wygrała 26 walk. Na pływalni najlepsza była Węgierka Sarolta Kovacs, która 200 m przepłynęła w 2 min 6,88 s. Nowacka uzyskała piąty czas dnia i zmniejszyła stratę do prowadzącej po dwóch konkurencjach Ukrainki Tereszuk do 35 punktów. Po parkurze nową liderką rywalizacji została Węgierka Kovacs. Tereszuk nie ukończyła przejazdu podobnie jak kilka innych zawodniczek. Oktawia Nowacka w loteryjnej konkurencji zajęła 14. miejsce i przed biegiem połączonym ze strzelaniem wciąż liczyła się w rywalizacji o czołowe lokaty.

Na trasę „kombajnu” jako pierwsza wyruszyła prowadząca po trzech konkurencjach Kovacs. Miała 43 s przewagi nad Brytyjką Kate French i pięcioboistką z zegrzyńskiego WZS. Polka wyprzedziła na trasie słabo biegnącą Kovacs oraz odskoczyła French. W końcówce rywalizacji musiała się tylko obawiać świetnie biegnącej Litwinki Asadauskaite. Mistrzyni olimpijska z Londynu wyruszyła na trasę ze stratą 1 min i 22 s. Litwinka zdecydowanie wygrała ostatnią konkurencję, ale na finiszu nie zdołała już dogonić Polki, która w „kombajnie” uzyskała trzeci czas dnia.

St. szer. Oktawia Nowacka wygrała zawody w Sarasocie z wynikiem 1337 punktów. O siedem oczek mniej miała Litwinka Asadauskaite. Trzecia Brytyjka Kate French uzyskała 1310 pkt. i tylko o trzy oczka wyprzedziła Niemkę Lenę Schoneborn. Piąta była Rosjanka Jekatierina Czuraszkina (1300 pkt.), szósta Ukrainka Irina Chochłowa (1290), a 25. druga z Polek Aleksandra Skarżyńska (1207).

szus

autor zdjęć: archiwum st. szer. Oktawii Nowackiej

dodaj komentarz

komentarze


Na tronie mistrza bez zmian
Terapeutyczny kalendarz – cegiełka na pomoc dla weteranów
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Zdarzyło się w 2025 roku – III kwartał
Silniejsza obrona granic Litwy
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
Rumunia buduje drugi filar wsparcia Ukrainy
Maduro czeka na zarzuty, głos zabierze ONZ
Powrót do przeszłości Westerplatte
Trump zabrał głos po ataku na Wenezuelę
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Ferie z WOT – załóż mundur i przejdź szkolenie wojskowe
Oskarżony Maduro
Odpalili K9 Thunder
„Koalicja chętnych” o gwarancjach dla Ukrainy
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Co nowego w przepisach?
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Stany Zjednoczone zaatakowały Wenezuelę
Snowboardzistka i pływacy na medal
Będą polskie prace badawcze na zachodzie Ukrainy
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Przyszłość polskich czołgów K2
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
Piechota górska w Wojnarowej coraz liczniejsza
Żołnierze z Braniewa pomagają walczyć ze śnieżycą
Europejska kopuła bezpieczeństwa
Pancerniacy jadą na misję
MilTech trampoliną dla nowoczesnych technologii
Piątka z czwartego wozu
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Zdarzyło się w 2025 roku – IV kwartał
Nowe Daglezje na nowy rok
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Góral z ORP „Gryf”
Polskie pociski rakietowe – rusza produkcja
Sabotaż na dnie Bałtyku
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Łotysze mają zaporę na granicy z Rosją
Przyszłość obrony i odstraszania
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Ministrowie ds. służb: Wnioskujemy o spotkanie z prezydentem
Miliardy na logistykę i łączność
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Wojsko kontra śnieżyce
Zdarzyło się w 2025 roku – II kwartał
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Przyszłość Peruna i polskiego kosmodromu
Najdłuższa noc
W cieniu dumy floty
Dyplomatyczna gra o powstanie
„Pułaski” do remontu
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom
Koniec bezkarności floty cieni?
Niebo pod osłoną
Gąsienicowy Baobab dla polskiego wojska

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO