moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polki daleko w biegu pościgowym

Tylko dwie z czterech reprezentantek Polski, które zapewniły sobie udział w biegu pościgowym o Puchar Świata w wojskowym ośrodku w słoweńskiej Pokljuce, przystąpiły do rywalizacji. Obie finiszowały poza pierwszą dwudziestką. Triumfowała reprezentantka Finlandii Kaisa Makarainen. Bieg mężczyzn wygrał Rosjanin Anton Szipulin. 

Reprezentantka włoskiej armii Dorothea Wierer (na drugim miejscu) w Pokljuce wywalczyła po raz pierwszy w karierze miejsce na podium Pucharu Świata.

Sensacyjna zwyciężczyni sprintu, reprezentantka austriackiej armii kpr. Katharina Innerhofer, ukończyła bieg pościgowy na siódmej pozycji. To i tak drugi wynik w historii jej startów w Pucharze Świata. Z kolei druga w sprincie, debiutująca w Pokljuce w zawodach o PŚ Rosjanka Daria Virolaynen, finiszowała dziś na dziewiątym miejscu. Triumfowała natomiast czwarta w sprincie Kaisa Makarainen. Na drugą pozycję z szóstej awansowała Norweżka Tora Berger, a na trzecią z piątej Włoszka Dorothea Wierer. Reprezentantka włoskiej armii przed rokiem zajęła ósme miejsce w sprincie na II Zimowej Olimpiadzie Wojskowej w Annecy, a w Pokljuce wywalczyła po raz pierwszy w karierze miejsce na podium Pucharu Świata.   

W wojskowym ośrodku w słoweńskiej Pokljuce żadnej z 51 biatlonistek, które ukończyły rywalizację podczas drugiego biegu pań, nie udało się zanotować czystego konta na strzelnicy. Natomiast tylko dwie spudłowały po jednym razie: szósta na mecie Niemka Andrea Henkel (awansowała z 25. miejsca po sprincie) i Szwedka Elisabeth Hoegberg (awansowała z 55. pozycji na 31.). Z dwóch startujących Polek najlepiej wypadła jedenasta po sprincie st. szer. Magdalena Gwizdoń. Niestety, zawodniczka z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego nie poprawiła się w biegu pościgowym. Z zawodniczek z czołowej dwudziestki była najgorsza na strzelnicy. Pudłowała sześć razy i po pokonaniu sześciu rund karnych finiszowała na 21. pozycji. Natomiast Monika Hojnisz, która w sprincie zajęła 37. miejsce, na mecie uzyskała 33. czas. 

W rywalizacji 57 biatlonistów ani jednemu nie udało się trafić do wszystkich 20 krążków podczas czterech strzelań. Natomiast tylko po jednym razie pomyliło się na strzelnicy zaledwie dwóch zawodników: zwycięzca rywalizacji Rosjanin Anton Szipulin oraz piąty na mecie st. kpr. Dominik Landertinger. Szipulin dzięki lepszemu strzelaniu od zwycięzcy sprintu Bjoerna Ferry’ego (Szwed miał dwa pudła) odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Pucharze Świata. Ferry ukończył bieg na drugiej pozycji, a na trzecie z szóstego awansował król biatlonu Ole Einar Bjoerndalen. Czwartą lokatę po sprincie utrzymał Rosjanin Dmitrij Małyszko, a piątą Landertinger. Natomiast z piętnastej na szóstą wskoczył reprezentujący Słowenię Jakov Fak. Lider klasyfikacji PŚ sierż. Martin Fourcade podobnie jak w sprincie został sklasyfikowany na siódmej pozycji. Polacy w Pokljuce nie startowali. 

Wyniki

Bieg pościgowy kobiet na 10 km

1. Kaisa Makarainen (Finlandia) 32 min 1,0 s (2 rundy karne)

2. Tora Berger (Norwegia) – strata 19,7 s (2)

3. Dorothea Wierer (Włochy) – 54,5 (3)

4. Daria Domraczewa (Białoruś) – 1.20,4 (3)

5. Tiril Eckhoff (Norwegia) – 1.29,2 (4)

6. Andrea Henkel (Niemcy) – 1.32,7 (1)

21. Magdalena Gwizdoń (Polska) – 3.28,4 (6)

33. Monika Hojnisz (Polska) – 4.26,5 (5).

Bieg pościgowy mężczyzn na 12,5 km

1. Anton Szipulin (Rosja) 31 min 2,8 s (1 karna runda)

2. Bjoern Ferry (Szwecja) – strata 8,6 s (2)

3. Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia) – 27,4 s (2)

4. Dmitrij Małyszko (Rosja) – 41,0 (3)

5. Dominik Landertinger (Austria) – 48,2 (1)

6. Jakov Fak (Słowenia) – 48,5 (2).

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Together on the Front Line and Beyond
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
Selonia, czyli łotewski poligon
Outside the Box
Rubio: należymy do siebie
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Nowe otwarcie w psychiatrii wojskowej
Arktyczny „Szlachetny obrońca”
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Polska poza konwencją ottawską
O krok bliżej do wdrożenia SAFE
Sprintem do bobsleja
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Fenomen podziemnej armii
Chciałem być na pierwszej linii
Torami po horyzont
Partnerstwo dla artylerii
Koniec olimpijskich zmagań
Walka o pierwszą dziesiątkę
Życie pod ostrzałem
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Arktyka pod lupą NATO
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
Desant w Putlos
Oko na Bałtyk
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
„Jaskółka” na Bałtyku
Spluwaczki w nowej odsłonie
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Cyberbezpieczeństwo w roli głównej
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
Rada Pokoju rozpoczęła działalność
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Dolina Dronowa – polskie centrum technologii bezzałogowych
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Litwa drugim największym użytkownikiem JLTV na świecie
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Kierunek Rumunia
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Skromny początek wielkiej wojny
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
W Karkonoszach szkolili się z technik górskich
Debiut skialpinizmu
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Laboratorium obrony państwa
Focus of Every Move
Cztery lata wojny w Ukrainie
Finlandia dla Sojuszu
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO