moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie obowiązków dowódcy 3 Flotylli Okrętów

W poniedziałek, 30 grudnia, w Porcie Wojennym w Gdyni Oksywiu odbyła się uroczystość przekazania obowiązków Dowódcy 3 Flotylli Okrętów. W uroczystości wziął udział Dowódca Marynarki Wojennej admirał floty Tomasz Mathea.

O godzinie 8:00 na okrętach w Porcie Wojennym w Gdyni podniesiona została wielka gala banderowa.Główna uroczystość odbyła się o godzinie 13:00. W jej trakcie dotychczasowy dowódca największego związku taktycznego Marynarki Wojennej kontradmirał Marian Ambroziak zdał obowiązki, które pełnił przez ostatnie półtora roku. Nowym dowódcą 3 Flotylli Okrętów został komandor Mirosław Mordel.

Kontradmirał Marian Ambroziak dowodził 3 Flotyllą Okrętów od czerwca 2012 roku. W tym czasie okręty Flotylli wielokrotnie brały udział w międzynarodowych ćwiczeniach i operacjach bojowych na Bałtyku, Morzu Północnym i Atlantyku. Dowodzona przez kontradmirała Mariana Ambroziaka Flotylla gościła okręty kilkudziesięciu bander z całego świata. Kontradmirał Marian Ambroziak obejmie teraz stanowisko Zastępcy Szefa Inspektoratu/Szefa Zarządu Morskiego w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie.

Kmdr Mirosław Mordel urodził się 24.12.1960 r. w Opolu Lubelskim. W latach 1979-1984 studiował w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. Po jej ukończeniu skierowany został do służby na okrętach podwodnych, gdzie kolejno zajmował stanowiska: dowódcy działu ORP „Sokół”, dowódcy działu ORP „Orzeł”, zastępcy dowódcy, a następnie dowódcy ORP „Dzik”. W latach 1995 – 1996 ukończył podyplomowe studia dowódczo-sztabowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W roku 1997 objął funkcję szefa sztabu dywizjonu Okrętów Podwodnych, a w 1999 starszego specjalisty Oddziału Operacyjnego Sztabu MW. W roku 2000 ukończył kurs sztabowy w Akademii Dowodzenia Bundeswehry w Hamburgu, a następnie realizował zadania służbowe na stanowisku specjalisty ds. planowania ćwiczeń okrętów podwodnych w Dowództwie Okrętów Podwodnych NATO Wschodniego Atlantyku (COMSUBEASTLANT) w Northwood (Wielka Brytania). W roku 2003 wyznaczony został na stanowisko zastępcy dowódcy dywizjonu Okrętów Podwodnych, a w marcu 2004 r. dowódcy tej jednostki. Dowodzony przez niego dywizjon został dwukrotnie – w 2006 i 2007 roku – uhonorowany za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych Znakiem Honorowym Sił Zbrojnych RP. W 2007 roku wyznaczony do służby w Sztabie Marynarki Wojennej, gdzie objął obowiązki zastępcy, a w 2008 szefa Zarządu Planowania Rozwoju MW. Od lipca 2009 r. do czerwca 2010 r. skierowany na Podyplomowe Studia Polityki Obronnej w Akademii Dowódczej Marynarki Wojennej w Newport (Stany Zjednoczone). Po ich ukończeniu objął, w lipcu 2010 roku, stanowisko zastępcy szefa Zarządu Planowania Strategicznego – P-5 Sztabu Generalnego WP. Od lutego 2013 realizował zadania służbowe w Zespole ds. Nowego Systemu Kierowania i Dowodzenia SZ RP.

Tekst: kpt. mar. Piotr Wojtas

red. PZ

autor zdjęć: Marian Kluczyński

dodaj komentarz

komentarze


Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Połączeni na Bałtyku
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Szerszeń z Sochaczewa
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Ostatni lot „Pałera”
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Morska bryza w dwóch odsłonach
Wojna hybrydowa trwa
Saperzy w akcji pod wodą
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Mundur i bokserskie rękawice
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Przełomowe porozumienie
Dronowy kierunek przyszłości
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Śmierć w sercu Azji
PIRX-1 na orbicie
Prezydent RP o szczycie NATO
NATO zwiększy produkcję broni
Żywią i bronią
W drodze po oficerskie gwiazdki
Pieta Michniowska
Integracja F-35 rozpoczęta
USA znów uderzyły w Iran
Wsparcie ma znaczenie
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Vespa Battle Challenge
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Gotowi na zmiany na polu walki
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Ostatnia niedziela…
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Face to Face
Przełomowe zdolności artylerzystów
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Cyfrowa niedyskrecja
Paliwowy krwiobieg NATO
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wielki sukces podchorążych z AMW
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
PKW Irak zostaje w Jordanii
Podróż w ciemność
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Piksele prawdy w morzu fałszu
Polski projekt, światowe znaczenie
Zbrodnicza farsa
Bramy armii
Mosty (nie tylko) dla Abramsów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO