moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Rajd Barbórka na terenie Parku Militarnego Rembertów

Z Parku Militarnego Rembertów 7 grudnia wystartował Rajd Barbórka. Po raz pierwszy w historii wydarzenia kierowcy mierzyli się z meandrami trasy na terenie Akademii Obrony Narodowej.


Poranna część rywalizacji obejmowała odcinki w Rembertowie, w okolicach Cytadeli i na Bemowie. Z powodu fatalnej pogody organizatorzy odwołali piątkowe kwalifikacje, więc do rajdu przystąpili wszyscy na podstawie zgłoszeń – wśród nich także zapalony rajdowiec burmistrz Rembertowa Kacper Pietrusiński.

Pierwszy OS, który ruszył po godzinie 8.00, wygrała załoga Nivette/Natkaniec w Citroenie Xsara WRC. Po godz. 11.00 kierowcy wrócili do naszej dzielnicy, by na tej samej trasie ponownie przejechać 2,15 km, krążąc między efektownymi eksponatami Parku Militarnego. Ten przejazd wygrała załoga Steinhof/Hundla w Fordzie Fiesta R5. Podczas obu przejazdów rembertowskich, mimo niesprzyjającej pogody, dopisywała publiczność złożona z mieszkańców Rembertowa i studentów AON. Studenci mieli też swój znaczący wkład w bezpieczny przebieg obu OS-ów – wspierali organizatorów i służby w zabezpieczeniu trasy. Akademia wsparła też uczestników i kibiców stoiskiem z napojami i ciepłym posiłkiem. Rajdowi na terenie AON towarzyszyły również dodatkowe atrakcje – można było m.in. podziwiać zabytkowe samochody (w ofercie wystawców przygotowano też możliwość krótkiej przejażdżki i pamiątkowego zdjęcia). Zwolennicy nowszych aut mogli z kolei negocjować ceny i kupić wymarzone cztery kółka bezpośrednio u dealerów marek. Tradycyjnie już można było podziwiać eksponaty Parku Militarnego.


Rajd jak co roku zakończył się w godzinach wieczornych na ulicy Karowej, tzw. Kryterium Asów, które wygrali, podobnie jak klasyfikację generalną, Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, ścigający się na Subaru Impreza. Co ciekawe, było to dla czterokrotnych mistrzów Polski i murowanych kandydatów do zajęcia pierwszego miejsca, pierwsze, historyczne zwycięstwo w Rajdzie Barbórka. Zakończenie i podsumowanie rajdu odbyło się późnym wieczorem w warszawskim klubie „Capitol”. Jeden z pucharów ufundowanych przez rektora-komendanta AON i burmistrza Rembertowa – dla kierowcy i pilota najlepszego teamu na odcinku rembertowskim – wręczył prorektor ds. wojskowych i współpracy zagranicznej płk prof. dr hab. Dariusz Kozerawski.

Rajd Barbórka to uroczysty finał sezonu rajdowego w Polsce, zorganizowany przez Automobilklub Polski. Najlepsi kierowcy tradycyjnie spotykają się w Warszawie w pierwszą sobotę grudnia. W tegorocznej, 51 edycji, wystąpiło 96 załóg. Jest to jednak wydarzenie nie tylko sportowe. Co roku rajdowców dopingują tysiące kibiców. Od pokoleń przychodzą całymi rodzinami. W tłumie pojawiają się też politycy, artyści czy przedstawiciele mediów. To także szansa dla wielu miejsc w Warszawie. Malowniczy i gościny Rembertów oraz mieszcząca się na jego terenie Akademia Obrony Narodowej, mogły do siebie przekonać tak warszawiaków jak przyjezdnych, stając się w ten sposób wizytówką stolicy.

Tekst: AON

red. PZ

autor zdjęć: Arch. AON

dodaj komentarz

komentarze


Wsparcie ma znaczenie
Polski Gnom
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Innowacje z PERUNA
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Wyścig snajperów
Marzenia częściowo spełnione
Gen wojownika
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Pieta Michniowska
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
MON i MSZ o szczycie NATO
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Rakietowcy na Hawajach
PKW Irak zostaje w Jordanii
Inwestycje w bezpieczeństwo
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Baobaby docierają do wojska
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Odniesione w walce rany łączą
Test w stratosferze
Kajakiem na światowe podium
Jelcze z Raciborza
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Wojsko stawia na „armię talentów”
Pierwszy krok do Invictusa
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Spadochronowy triumf
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Triumf wojskowych lekkoatletów
Paliwowy krwiobieg NATO
Atak i przejęcie dokumentów
Święto wojska pod hasłem SAFE
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Poskromić kolosa
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Azjatycka szansa
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Pancerne starcie
Ostatnia niedziela…
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Śmierć w sercu Azji
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO