moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Trzecie zwycięstwo kawalerzystów

Zespół tomaszowskiego Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria odniósł trzecie zwycięstwo w rundzie jesiennej piotrkowskiej klasy okręgowej. W 14. kolejce kawalerzyści wygrali na wyjeździe 1:0 z drużyna Klubu Sportowego Mniszków. Zwycięskiego gola zdobył w 60. minucie szer. Tomasz Stańczyk.


Spotkanie w Mniszkowie kawalerzyści rozegrali w eksperymentalnym składzie. Kilku zawodników zagrało z konieczności nie na swoich stałych pozycjach. Choćby tomaszowski „Lewy” – Łukasz Lewandowski tym razem został ustawiony przez trenera w ataku. – Dobrze się spisywał w nowej roli – chwali piłkarza prezes tomaszowskiego WKS sierż. Piotr Mostowski. Natomiast z powodu kontuzji i kar za kartki na boisku w Mniszkowie pojawili się rezerwowi zawodnicy. Poobijanego w poprzednim meczu bramkarza Łukasza Dominiczaka musiał zmienić Tomasz Płocki, a kpr. Paweł Brysiak zagrał na obronie, zresztą po raz pierwszy w tym sezonie bronił barw Kawalerii.

– To był typowy mecz walki. Obie drużyny prezentowały w miarę wyrównany poziom. W pierwszej połowie mieliśmy lekką przewagę, ale nie udało nam się pokonać bramkarza gospodarzy – relacjonuje prezes Kawalerii. – Akcję, po której zdobyliśmy zwycięskiego gola, przeprowadzili Olek Wojewódzki i szer. Tomasz Stańczyk. Olek zagrał piękną prostopadłą piłkę w pole karne do Tomka, który pięć minut wcześniej wszedł na boisko. „Stańcu” mocno strzelił pod poprzeczkę i bramkarz gospodarzy mógł wyjmować piłkę z siatki – dodaje sierżant Mostowski.

Końcówka pojedynku w Mniszkowie była bardzo nerwowa. W 84. min za drugą żółta kartę boisko musiał opuścić Aleksandr Wojewódzki. Kawalerzyści w osłabieniu ambitnie bronili korzystnego wyniku. Na szczęście gospodarzom w czterech doliczonych minutach do podstawowego czasu gry nie udało się wykorzystać kilku okazji z rzutów wolnych egzekwowanych z okolic pola karnego.  

* * * * *
W meczu w Mniszkowie kawalerzyści wystąpili w składzie: Tomasz Płocki – Bartłomiej Goździk, Krzysztof Krawczyk, kpr. Paweł Brysiak, Bartłomiej Sęk – Łukasz Fangrat, Dominik Grabowski (od 70. min Krystian Bożyk), Jakub Bogusz, Aleksander Wojewódzki – Wojciech Bogusz (od 55. min szer. Tomasz Stańczyk), Łukasz Lewandowski.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
PKW Irak zostaje w Jordanii
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Innowacje z PERUNA
Pierwszy krok do Invictusa
Azjatycka szansa
Paliwowy krwiobieg NATO
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
MON szuka dronów do zwalczania dronów
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Atak i przejęcie dokumentów
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Wojsko stawia na „armię talentów”
Śmierć w sercu Azji
Polski Gnom
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Pieta Michniowska
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Kajakiem na światowe podium
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Inwestycje w bezpieczeństwo
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wsparcie ma znaczenie
Odniesione w walce rany łączą
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Gen wojownika
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
MON i MSZ o szczycie NATO
Wyścig snajperów
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Poskromić kolosa
Wielki sukces podchorążych z AMW
Spadochronowy triumf
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Baobaby docierają do wojska
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Marzenia częściowo spełnione
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Pancerne starcie
Ostatnia niedziela…
Test w stratosferze
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO