moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Rzuty karne rozstrzygnęły o awansie do finału

Niezwykle emocjonujące były mecze o awans do finału czempionatu formacji mundurowych w futsalu. Finalistów wyłoniły serie rzutów karnych. W meczu o tytuł mistrzowski spotkają się drużyny 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa i 11 Wojskowego Oddziału Gospodarczego z Bydgoszczy.Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy kawalerzystami z 10 BKPanc i reprezentacją 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa zakończył się remisem 3:3. Świętoszowianie, którzy swoją ekipę oparli na zawodnikach grających w klasie okręgowej w barwach Twardego, prowadzili 3:1 i nie potrafili do końca spotkania utrzymać korzystnego wyniku. – Mecz był pod naszą kontrolą. Niestety, popełniliśmy dwa głupie błędy i zamiast pewnego awansu, czekała nas loteria w rzutach karnych – mówi grający trener kawalerzystów st. szer. Sebastian Tylutki. – Spotkanie półfinałowe było naszym najsłabszym w turnieju. Dobrze, że zakończyło się szczęśliwie – dodaje szkoleniowiec ekipy ze Świętoszowa.

W meczach eliminacyjnych w grupie A drużyna 10 BKPanc pokonała wszystkich rywali. Po łatwych zwycięstwach w pierwszym dniu turnieju – 8:0 z zespołem Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy i 9:2 z reprezentacją Jednostki Wojskową 3775 w Chojnicach – kawalerzyści wygrali dzisiaj po 3:0 z ekipami 11 WOG w Bydgoszczy i 7 Brygady Obrony Wybrzeża ze Słupska. – W spotkaniach grupowych poszło nam w miarę łatwo. 9 albo 10 bramek strzelił szer. Łukasz Rudyk – mówi trener Tylutki. – Najpiękniejszą zdobył głową w meczu ze Słupskiem. Stał tyłem do bramki rywala i z ok. 15 m przelobował bramkarza, a podanie otrzymał od naszego golkipera – dodaje były szkoleniowiec drużyny Twardego.

Rywal kawalerzystów na własne życzenie trafił w półfinale na tak trudnego przeciwnika. Drużyna z Węgorzewa, w której gra kilku czwartoligowych piłkarzy Vęgorii, pierwszego dnia czempionatu wygrała trzy mecze. Artylerzyści pokonali 2:0 żandarmów z Bydgoszczy, 4:2 saperów z Głogowa i 4:2 lotników z Malborka. W drugim dniu mistrzostw przegrali 1:2 z faworytem grupy B – ekipą Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy. – Trzy mecze wygraliśmy. Wczoraj szło nam dobrze. Niestety, dzisiaj przegraliśmy pojedynek o pierwsze miejsce w grupie i trafiliśmy w półfinale na silniejszego rywala – mówi st. sierż. Stanisław Klein, grający trener drużyny 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa. – Pojedynek o awans do finału mógł się podobać kibicom. Udało nam się wyrównać, ale nie poszczęściło nam się w rzutach karnych. Tego trzeciego nie strzelił st. szer. Marcin Biaduń. Było to jedyne niecelne trafienie i przyjdzie nam walczyć o brązowy medal. Musimy go zdobyć – dodaje sierżant.

Drugi półfinał również był niezwykle emocjonujący. Mecz pomiędzy drużynami Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy i 11 Wojskowego Oddziału Gospodarczego z Bydgoszczy zakończył się remisem 1:1. – Pojedynek był bardzo wyrównany. O awansie do finału musiały zadecydować rzuty karne. O wszystkim rozstrzygnął strzał w poprzeczkę zawodnika z OISW. 7:6 wygrali reprezentanci 11 WOG – informuje chor. Ryszard Walendziak, główny organizator mistrzostw. – Dzisiaj wszystkie mecze były bardzo ciekawe. Jutrzejsze zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Spotkania o pierwsze i trzecie miejsce z pewnością zapewnią kibicom wiele wrażeń – dodaje chorąży.

Wyniki

Grupa A:
10 BKPanc Świętoszów – 11 WOG Bydgoszcz 3:0;
WZL nr 2 Bydgoszcz – JW 3775 Chojnice 1:2;
11 WOG Bydgoszcz – WZL nr 2 Bydgoszcz 4:0;
7 BOW Słupsk – 10 BKPanc Świętoszów 0:3.

Grupa B:
OISW Bydgoszcz – 22 BLT Malbork 6:0;
OŻW Bydgoszcz – 4 binż Głogów 2:0;
11 pa Węgorzewo – OISW Bydgoszcz 1:2;
OŻW Bydgoszcz – 22 BLT Malbork 0:0.

Półfinały
10 BKPanc Świętoszów – 11 pa Węgorzewo 3:3 (w rzutach karnych 5:3)
OISW Bydgoszcz – 11 WOG Bydgoszcz 1:1 (w rzutach karnych 6:7)Mistrzostwa formacji mundurowych na portalu polska-zbrojna.pl

  Czempionat w futsalu rozpoczęty

W Bydgoszczy rozpoczęły się mistrzostwa formacji mundurowych w futsalu. O medale rywalizuje dziesięć drużyn, w tym dziewięć wojskowych. Zdaniem chor. Ryszarda Walendziaka, głównego organizatora mistrzostw, faworytami do gry w finale są drużyny 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa i Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy.Halowa piłka nożna jest coraz popularniejsza w Wojsku Polskim. O rodzącej się modzie na futsal, czytaj w materiale Jacka Szustakowskiego

  Moda na futsal

Dziesięciu zawodników w dwóch drużynach, boisko pod dachem i lotne zmiany jak w hokeju – to najkrótsza definicja futsalu, czyli halowej odmiany piłki nożnej. Dyscyplina ta stała się w ostatnich latach bardzo popularna także w polskiej armii.
szus

autor zdjęć: szer. Jacek Adamowicz

dodaj komentarz

komentarze


Polskie F-16 gotowe na Islandię
 
Abramsy dla 1 Brygady
Rusza PKW Islandia
Sukcesy żołnierzy na AFN
Co ze sprawdzianem z WF?
Wojsko pomaga powodzianom w Małopolsce
Groty dla proobronnych
Polscy żołnierze polecą na Islandię
Powstanie było czymś niezwykłym
Nowe książeczki wojskowe
Psy (w) WOT
Wiosłują dla Emily
Afganistan. Czas wracać do domu
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
Kat Matejki, czyli prawda i mity bitwy pod Grunwaldem
Ankona – bitwa po polsku
Kontyngent do zmiany
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Poligon na miarę XXI wieku
Chorwaci uczą się od polskich pilotów
Jutro otwarcie igrzysk olimpijskich w Tokio
„Kobra ’21”, czyli rozpoznanie specjalsów
Świat skacze w otchłań
„Projekt Wojownik”, czyli skok do basenu
Świętuj razem z żołnierzami!
Terytorialsi pomagają poszkodowanym w powodziach
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Polacy blisko podium, ale bez medalu
Pancerniacy ruszają na Łotwę
Umowa na Mieczniki podpisana
Afganistan: powrót do domu
GROM, czyli gotowi ratować życie
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Kat warszawskiego getta przed sądem
Lato w wojskowym klimacie
Szczyt NATO już w poniedziałek
Żołnierze bez testów z WF-u
Course on Diplomacy
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Legioniści w drodze po oficerskie gwiazdki
Wioślarki wywalczyły pierwszy medal w Tokio
Żeglarki wciąż liderkami, szóste miejsce pływaka
Nagroda nie tylko od dowódcy
Sikorski–Majski, czyli układ, który uratował Sybiraków
Czekamy na pierwszy medal w Tokio
NATO ćwiczy w Gruzji
Podwodne centrum przyszłości
Stalowy człowiek
Polak najlepszym podoficerem NATO
Abrams – czołg niepokonany w walce
BohaterON - wyślij kartkę do powstańca
Javelin gwarantuje skuteczność
Combining Two Worlds
Lider po amerykańsku
Wilki znów na Mazurach
Kurs na dyplomację
V-2 leci do aliantów
Żeglarki na kursie po medal

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO