moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Czempionat w futsalu rozpoczęty

W Bydgoszczy rozpoczęły się mistrzostwa formacji mundurowych w futsalu. O medale rywalizuje dziesięć drużyn, w tym dziewięć wojskowych. Zdaniem chor. Ryszarda Walendziaka, głównego organizatora mistrzostw, faworytami do gry w finale są drużyny 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa i Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy.


Mecze VI Mistrzostw Polski Formacji Mundurowych w Futsalu odbywają się w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół nr 28. Rywalizacja o medale zakończy się w piątek. Pierwszego dnia czempionatu rozgrywano mecze eliminacyjne w dwóch grupach. W grupie A spotkały się reprezentacje: 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy, Jednostki Wojskowej 3775 w Chojnicach, 11 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Bydgoszczy i 7 Brygady Obrony Wybrzeża ze Słupska. Natomiast w grupie B o punkty walczyły drużyny: Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy, Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy, 4 Batalionu Inżynieryjnego z Głogowa, 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka i 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa.

Pierwszego dnia mistrzostw rozegrano 12 spotkań. – Żadne z nich nie zakończyło się jakąś niespodzianką – mówi chor. Ryszard Walendziak, specjalista wychowania fizycznego i sportu w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Dwa pierwsze mecze wysoko wygrała drużyna 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Pancerniacy rozgromili 8:0 zespół Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy i 9:2 ekipę wystawiona przez Jednostkę Wojskową 3775 w Chojnicach. Drugi z faworytów – drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy – również wygrał oba mecze, ale już nie w tak imponującym stylu jak świętoszowianie.

W czempionacie formacji mundurowych nie ma żadnych limitów wiekowych jak w wojskowych mistrzostwach. W zawodach w Toruniu mogli grać żołnierze powyżej 35 roku życia. – Formuła naszych mistrzostw jest bardziej otwarta. Mogą grać najlepsi niezależnie od wieku: każdy żołnierz czy przedstawiciel formacji mundurowych, a w wojskowej drużynie może występować również i pracownik wojska zatrudniony w danej jednostce – informuje chor. Walendziak.  – Szkoda, że więcej drużyn nie zgłosiło się do zawodów. Sądzę, że w późniejszym terminie chętnych do gry o medale byłoby więcej – dodaje chorąży.

Wyniki

Grupa A
WZL nr 2 Bydgoszcz – 7 BOW Słupsk 0:4;
JW 3775 Chojnice – 11 WOG Bydgoszcz 0:5;
7 BOW Słupsk – JW 3775 Chojnice 6:1;
10 BKPanc Świętoszów – WZL nr 2 Bydgoszcz 8:0;
JW 3775 Chojnice – 10 BKPanc Świętoszów 2:9;
11 WOG Bydgoszcz – 7 BOW Słupsk 1:0.

Grupa B
OŻW Bydgoszcz – 11 pa Węgorzewo 0:2;
4 binż Głogów – 22 BLT Malbork 2:1;
11 pa Węgorzewo – 4 binż Głogów 4:2;
OISW Bydgoszcz – OŻW Bydgoszcz 2:0;
4 binż Głogów – OISW Bydgoszcz 1:2;
22 BLT Malbork – 11 pa Węgorzewo 2:4.

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Łyżwiarz żegna się z Forum di Milano
Kierunek Rumunia
Oko na Bałtyk
POLSARIS, czyli oczy wojska
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Engineer Kościuszko Saves America
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
„Wicher” rośnie w oczach
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
Misja zdrowie trwa
Arktyczne polowanie NATO
Bez karnej rundy, ale tuż za czołową dziesiątką
Arktyka pod lupą NATO
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Gorąco wśród lodu
Medal był na wyciągnięcie łyżwy
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
„wGotowości” idzie na rekord. Olbrzymie zainteresowanie
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Outside the Box
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
ORP „Błyskawica” – ponad 2070 dni morskiego boju
Minister obrony: wojsko może na nas liczyć
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Zielone światło dla konwoju
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Partnerstwo dla artylerii
Chciałem być na pierwszej linii
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Finał B żołnierza w short tracku
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Ułamki sekundy dzieliły żołnierza od medalu
W NATO o inwestycjach w obronność
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Fenomen podziemnej armii
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Kolejne nominacje w wojsku
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Wojsko wraca do Ełku
Skromny początek wielkiej wojny
Multimedaliści górą
O krok bliżej do wdrożenia SAFE
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
Finlandia dla Sojuszu
Chwała bohaterom AK
W Karkonoszach szkolili się z technik górskich
Czarne Pantery na śniegu
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Medycy z wojska i cywila budują Legion
Together on the Front Line and Beyond
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków
Rubio: należymy do siebie
W biatlonie i łyżwiarstwie szybkim nie poszli w ślady Tomasiaka
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
Czarna Pantera i Twardy w Braniewie
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO