moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Mistrzynie olimpijskie nie do pokonania

Pomiędzy dwoma mistrzyniami olimpijskimi w biegu na 15 km rozstrzygnęła się rywalizacja o dwa pierwsze miejsca w tej konkurencji na biatlonowym czempionacie w czeskim Novym Mescie. Wygrała Tora Berger przed Andreą Henkel. Trzecia była Walia Semerenko. Najlepsza z Polek – st. szer. Magdalena Gwizdoń – zajęła 18. miejsce.

St. szer. Magdalena Gwizdoń była najlepszą z Polek w biegu indywidualnym na 15 km – zajęła 18. miejsce.

Norweżka Tora Berger – mistrzyni olimpijska w biegu indywidualnym z Vancouver (2010) – wyprzedziła Niemkę Andreę Henkel – najlepszą biatlonistkę w tej samej konkurencji z igrzysk w Salt Lake City (2002) o 52,7 s. Obie strzelały bezbłędnie. W stawce 113 zawodniczek ta sztuka udała się jeszcze Francuzce Marie Laure Brunet, która zajęła dopiero 19. lokatę. Trzecia na mecie Ukrainka Walia Semerenko pomyliła się raz na strzelnicy i do czasu biegu dodano jej karną minutę. Gdyby strzelała jak mistrzynie olimpijskie i Brunet, stanęłaby na drugim stopniu podium, gdyż biegła lepiej od 34-letniej Niemki. Przy bezbłędnym strzelaniu Ukrainka nie miała jednak żadnych szans na pokonanie 32-letniej Berger, która w czwartym starcie w tegorocznym czempionacie wywalczyła trzeci złoty medal. Warto podkreślić, że świetnie spisała się również siostra brązowej medalistki – Wita. Druga z Ukrainek zajęła piątą pozycję.

Polki, poza Agnieszką Cyl, rozpoczęły walkę na trasie od bezbłędnego pierwszego strzelania. Cyl, która zastąpiła st. szer. Paulinę Bobak (z powodów rodzinnych musiała wrócić do kraju) na pięć pierwszych strzałów tylko trzy miała celne i już było wiadomo, że nie będzie się liczyć w walce o wysoką lokatę. Na drugim strzelaniu dwukrotnie „spudłowała” Weronika Nowakowska-Ziemniak i również wypadła z gry o miejsce w pierwszej dziesiątce. Natomiast po jednym niecelnym trafieniu zanotowały zawodniczki z Wojskowego Zespołu Sportowego Wrocław: st. szer. Magdalena Gwizdoń i st. szer. Krystyna Pałka. Obie jednak świetnie biegły i mimo jednej karnej minuty miały jeszcze szansę powalczyć o „brąz”. Nadzieje kibiców na ich dobry wynik wzrosły po trzecim, udanym strzelaniu Polek. Niestety, Gwizdoń i Pałka po dwa razy pomyliły się na ostatnim strzelaniu i pozostała im jedynie walka o miejsce w pierwszej dwudziestce. W drugiej części rywalizacji lepiej radziła sobie na strzelnicy Weronika Nowakowska-Ziemniak i w sumie zakończyła rywalizację z trzema „pudłami”. Przegrała tylko o 0,3 s z wicemistrzynią świata w biegu pościgowym. Gwizdoń zajęła 18. miejsce, Pałka – 22, Nowakowska-Ziemniak – 23, a Cyl – 49.

Wyniki

Bieg indywidualny kobiet
1. Tora Berger (Norwegia) 44 min 52,5 s (0 karnych minut);
2. Andrea Henkel (Niemcy) – strata 52,7 s (0);
3. Walia Semerenko (Ukraina) – 1.42,5 (1);
4. Anastazja Kuzmina (Słowacja) – 1.55,0 (2);
5. Wita Semerenko (Ukraina) – 2.25,9 (1);
6. Olga Zajcewa (Rosja) – 2.30,9 (2);

18. Magdalena Gwizdoń (Polska) – 3.58,4 (3);
22. Krystyna Pałka (Polska) – 4.31,6 (3);
23. Weronika Nowakowska-Ziemniak (Polska) – 4.31,9 (3);
49. Agnieszka Cyl (Polska) – 7.33,7 (6).



Mistrzostwa Świata w biatlonie na portalu polska-zbrojna.pl.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Borsuki, ognia!
USA wyprowadziły wyprzedzający atak na Iran
Sprintem do bobsleja
Polski sektor obronny za SAFE
Morskie koło zamachowe
Desant w Putlos
Polscy piloci przetarli szlaki w USA
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Laboratorium obrony państwa
Torami po horyzont
„Jaskółka” na Bałtyku
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Walka o pierwszą dziesiątkę
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Fenomen podziemnej armii
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Gala MMA coraz bliżej
Koniec olimpijskich zmagań
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Oficer od drona
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
Życie pod ostrzałem
Polska poza konwencją ottawską
Spluwaczki w nowej odsłonie
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Czas na oświadczenia majątkowe
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Cztery lata wojny w Ukrainie
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Dni Huty Pieniackiej były policzone
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Przemyślany każdy ruch
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Debiut skialpinizmu
Najwyższe odznaczenie dla Michaela Ollisa
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Debiut ogniowy Borsuków
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Outside the Box
Focus of Every Move
Chciałem być na pierwszej linii
Podwyżki dla żołnierzy wchodzą w życie
Wojskowe Schengen coraz bliżej
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Skromny początek wielkiej wojny
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Wojsko wskazało priorytety
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Together on the Front Line and Beyond
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Oko na Bałtyk
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Nowe otwarcie w psychiatrii wojskowej
Przedsiębiorcy murem za SAFE
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Kierunek Rumunia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO