moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szpital w Legionowie wcześniej niż planowano?

W Legionowie trwa budowa szpitala wojskowego. Zgodnie z planem placówka powinna zostać otwarta w drugim kwartale 2022 roku, ale wszystko wskazuje na to, że nastąpi to wcześniej. – Budowa szpitala jest na ostatniej prostej. Wykonawcy zapewniają mnie, że latem prace budowlane zostaną zakończone – mówił dziś Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Budowa szpitala wojskowego w Legionowie, filii Wojskowego Instytutu Medycznego, rozpoczęła się w październiku 2019 roku. Dziś postęp prac ocenił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. – Otwarcie szpitala zostało zaplanowane na drugi kwartał 2022 roku, ale wiele wskazuje na to, że szpital przyjmie pacjentów wcześniej, być może nawet pod koniec tego roku – mówił szef MON w Legionowie. Dodał, że zgodnie z zapewnieniem wykonawców, prace budowlane zakończą się latem. Wówczas rozpocznie się proces wyposażania szpitala. – Szpital będzie składał się z bloku operacyjnego i sześciu oddziałów, m.in. chirurgii i kardiologii, a izba przyjęć będzie czynna przez całą dobę – podkreślił minister Błaszczak.

W placówce będzie można jednocześnie hospitalizować 90 pacjentów, zarówno żołnierzy, jak i mieszkańców powiatu legionowskiego, z tego 30 na oddziale intensywnej terapii. Kadrę szpitala ma tworzyć 250 osób, głównie z Wojskowego Instytutu Medycznego.

Gen. dyw. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM, podkreślił, że w szpitalu będzie wykonywana zaawansowana diagnostyka, m.in. chorób nowotworowych, na szybką interwencję będą mogli liczyć także pacjenci z ostrymi zespołami wieńcowymi. – To gwarantuje, że będziemy skuteczni w ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców regionu – zaznaczył. Dodał także, że wszystkie osoby, które nie będą mogły uzyskać pomocy w powstającej placówce ochrony zdrowia, uzyskają ją w Warszawie przy ul. Szaserów, gdzie mieści się WIM.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Leszek Chemperek / CO MON

dodaj komentarz

komentarze


W centrum uwagi
Trening działań połączonych
Na straży nieba
Uniforms Are Worn by Real People
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Stała baza wojsk USA w Polsce
Podróż w ciemność
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Mundur, medale i duma
Wsparcie ma znaczenie
Równanie z „Iksem”
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Koszykarskie widowisko
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Śmierć w sercu Azji
Jego ofiara – nasza pamięć
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
F-35 Changes Everything
Lotnicze święto w Lesznie
AMW oferuje mieszkania
Na granicy stratosfery
Najzdrowsi z najtwardszych
Krok w stronę pokoju
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Sportowe jubileusze
Umowa na pociski do Patriotów
Obronność, odporność i jeszcze raz pieniądze
Generał z cienia
Kraków zaprosił weteranów
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Wielka gra na ukraińskim froncie
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Premier powołał nową wiceminister obrony
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polska szykuje się do produkcji Panter
Ważne decyzje w Brukseli
Ruszyły największe targi obronne
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Bez zmian w emeryturach
Święto DGRSZ
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Łączą nas wspólne cele
Innowacje dla bezpieczeństwa
DOL(a) pilota
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Polski wkład w operację „Overlord”
Czerwieńsze będą…
Apetyt Smoka rośnie
Podchorążowie w dżungli
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Koło zamachowe gospodarki
Zbrodnicza farsa
Zełenski traci Order Orła Białego?
Sojusz kontra drony
Minister obrony RFN w Polsce
NATO wzmacnia wschodnią flankę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO