moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Aby Polska była bezpieczna, Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i musi być liczniejsze – mówił dziś Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. W Istebnej resort obrony zainaugurował kolejną edycję kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ochotnicy mogą liczyć m.in. na wysokie uposażenia.„Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” to kampania, która ma zachęcać ochotników do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego. Dziś rozpoczęła się jej kolejna edycja. Wydarzenie zainaugurował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. – Do tej pory w ramach kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” prawie 43 tysiące osób złożyło wnioski o powołanie do służby w Wojsku Polskim. Ale to wciąż za mało. Polskie siły zbrojne powinny być liczniejsze, żołnierzy musi być więcej – mówił dziś szef resortu obrony.

Dlatego już dziś w teren ruszyły mobilne zespoły rekrutacyjne. Ich członkowie, na terenie całego kraju, będą udzielać zainteresowanym informacji o tym, co armia może zaoferować kandydatom, a także jak wstąpić w jej szeregi. Minister poinformował także, że powołał pełnomocnika ds. kampanii, dzięki czemu ma ona przynieść lepsze efekty. Został nim gen. bryg. Artur Dębczak, do niedawna zastępca dowódcy wojsk obrony terytorialnej. – Pan generał wykazał się talentami przy tworzeniu tej najmłodszej formacji, najmłodszego rodzaju sił zbrojnych. Liczę na to, że wykorzysta swoje umiejętności, aby zdynamizować proces naboru do Wojska Polskiego – mówił szef MON. Dodał także, że liczy na to, że dzięki temu uda się wykorzystać między innym potencjał ochotników WOT, członków organizacji proobronnych, uczniów klas mundurowych czy studentów – uczestników programu „Legia Akademicka”.


Resort obrony chce zachęcić ochotników, między innymi wysokością uposażeń. Jak mówił dziś szef MON, „wynagrodzenie żołnierzy musi być godne, dlatego w tym roku, wojskowych czekają podwyżki”. – W tym roku te podwyżki będą wyższe niż w ubiegłym. Od 1 stycznia, średnie miesięczne uposażenie żołnierza Wojska Polskiego razem z dodatkami będzie wynosiło ponad sześć tysięcy sto złotych, czyli 570 zł więcej niż w roku ubiegłym – podkreślił. – Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Aby Polska była bezpieczna, Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i musi być liczniejsze. Wszystkich tych, którzy zastanawiają się w jaki sposób służyć ojczyźnie, zachęcam, aby wstępowali w szeregi Wojska Polskiego – powiedział szef MON.


Kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” rozpoczęła się 1 lipca 2018 roku. Od tego czasu, przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, Wojewódzkich Sztabów Wojskowych i innych instytucji wojskowych ruszają w teren, aby rozmawiać z zainteresowanymi o przebiegu rekrutacji czy perspektywach służby w wojsku. Tak też będzie tym razem. Informacje o tym gdzie i kiedy będzie można spotkać przedstawicieli mobilnych zespołów rekrutacyjnych znajdują się na stronie wojsko-polskie.pl.

REKLAMA

MM

autor zdjęć: st. szer. Wojciech Król/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze na froncie walk z COVID-19
 
Co musi umieć kierowca czołgu
Polak w służbie Jej Królewskiej Mości
Żołnierze testują nauczycieli
Wojsko – plan na życie
Nurkowie w głębinach
WBH upublicznia swoje archiwa
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Kuźnie oficerskich kadr
Kutno w sieci LogHubs
Amerykanie odmładzają F-16
Dama odeszła do historii
Pancerniacy ćwiczyli z niemiecką armią
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Laserowa artyleria US Army
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Kierunek: Litwa
Dowództwo 6 Mazowieckiej BOT jest w Radomiu
VIII zmiana PKW gotowa na misję
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Daglezje na większe przeprawy
Obrady ministrów obrony NATO
18 Dywizja z Wielonarodową Brygadą
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Dołącz do zawodowców
We Never Stop
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Telefon dla seniora
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Trudny egzamin przed misją
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Komisje sejmowe o umowie z USA
Jest Warszawa
Armia Fight Night znów w akcji
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Komandosi znad Garigliano
Pandemię pokonamy szczepieniami
Na straży niebieskiej linii
Na rozgrzewkę – zapasy
Agenci wywiadu na bobslejach
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
Pustynna burza wokół Husajna
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Jakie zmiany w mundurówce?
Żydzi od Andersa
Malutka na poligonie
Symulator Orlika w Dęblinie
Krotony w akcji
Trudny rok na misjach
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Kombatanci mogą liczyć na terytorialsów
Ukraiński kurs na Zachód
155 mm dla US Army
Ferie z gwiazdami sportu
Lotnicy z pomocą humanitarną dla Libanu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO