moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zwiedź Akademię Sztuki Wojennej

Chcesz studiować w Akademii Sztuki Wojennej? Zastanawiasz się, który kierunek wybrać? Skorzystaj z dnia otwartego i odwiedź warszawską uczelnię już w najbliższą sobotę. Obok prezentacji oferty edukacyjnej Akademia szykuje kilka atrakcji. Będą m.in. pokazy sprzętu wojskowego oraz wyszkolenia służb mundurowych.

Dzień otwarty w warszawskiej Akademii Sztuki Wojennej odbędzie się już w najbliższą sobotę. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Poznajmy się”. – W tym roku obchodzimy jubileusz 100-lecia utworzenia Wyższej Szkoły Wojennej, poprzedniczki Akademii Sztuki Wojennej. Kształcąc studentów, nawiązujemy do różnych dziedzin życia państwowego Polski, mając na uwadze zarówno tradycje polskiego oręża, jak i myśl państwowotwórczą, szczególnie z okresu międzywojnia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów w rembertowskiej uczelni – mówi prof. dr hab. Jarosław Gryz, prorektor ds. studenckich Akademii Sztuki Wojennej.

Oficjalne rozpoczęcie dnia otwartego odbędzie się w budynku Klubu Akademii Sztuki Wojennej (ul. Czerwonych Beretów 56) o godzinie dziesiątej. W sali widowiskowej prof. hab. Gryz, prorektor ds. studenckich, przedstawi zebranym informacje na temat studiów. Na stoiskach poszczególnych wydziałów będzie można z kolei zdobyć szczegółowe informacje dotyczące oferty edukacyjnej na trzech wydziałach: Zarządzania i Dowodzenia, Bezpieczeństwa Narodowego oraz Wydziału Wojskowego. Ten ostatni jest wiodącym ośrodkiem kształcenia kadr dowódczo-sztabowych w Polsce.

REKLAMA

Chętni będą mogli dowiedzieć się także o zasadach programu Erasmus+ i wymiany zagranicznej studentów z innymi uczelniami, a także uzyskać informację o pomocy materialnej, jaka przysługuje studentom Akademii. Informacje na temat życia studenckiego będzie można zdobyć podczas rozmów z przedstawicielami samorządu studenckiego oraz organizacji studenckich ASzWoj.

W sobotę będzie można zwiedzić niemal cały kampus Akademii. – Zaprezentujemy naszą infrastrukturę dydaktyczną, w tym nowoczesne sale wykładowe, zinformatyzowaną bibliotekę z blisko pół milionem woluminów, z których część jest dostępna online – mówi prorektor ds. studenckich Akademii Sztuki Wojennej. Na stoisku Wydawnictwa ASzWoj pojawią się nowości wydawnicze, w tym publikacje pracowników, doktorantów i studentów Akademii.

W programie dnia otwartego nie zabraknie elementów dla miłośników historii. – Oprowadzimy zwiedzających po sali tradycji Akademii. Są w niej wyeksponowane pamiątki związane z uczelnią i jej stuletnimi tradycjami. To m.in. zdjęcia, książki, podręczniki, broń biała, mundury – mówi dr Joanna Zagdańska, kierownik Wydziału Spraw Studenckich, Doktoranckich i Promocji. Na ogrodzeniu budynku 101 będzie można z kolei obejrzeć plenerową wystawę „W drodze do niepodległości”. To zbiór archiwalnych zdjęć przedstawiających Józefa Piłsudskiego.

Przedstawiciele uczelni pokażą też zwiedzającym Akademicki Ośrodek Sportowy. W jego skład wchodzą m.in. hale sportowe, siłownie, korty tenisowe, stadion z bieżnią lekkoatletyczną oraz basen. W trakcie sobotniego wydarzenia odbędą się eliminacje do Akademickich Mistrzostw Polski w Szermierce.

Akademia szykuje też atrakcje pod gołym niebem. Przy klubie odbędzie się dynamiczny pokaz organizacji studencko-doktoranckiej „Strzelec”. Swój poziom wyszkolenia z taktyki i technik interwencyjnych zaprezentują też służby mundurowe. Ochotnicy będą mogli wziąć nieodpłatny udział w kursie. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników wojskowego sprzętu. Przed klubem ASzWoj stanie czołg Leopard 2A5 oraz zestaw inżynieryjny Topola wykorzystywany przez polskich saperów.

Akademia Sztuki Wojennej to spadkobierczyni Wyższej Szkoły Wojennej powstałej w 1919 roku. Od 1 października 2016 roku, w wyniku przekształcenia Akademii Obrony Narodowej, działa w nowych strukturach i pod nową nazwą. Kształci oficerów na potrzeby dowództw, sztabów oraz instytucji wojskowych i cywilnych związanych z obronnością państwa. W ofercie są kursy doskonalące i kwalifikacyjne. Akademia kształci też cywili na studiach I, II i III stopnia oraz studiach podyplomowych. W strukturach uczelni znajduje się specjalistyczne Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia, Centrum Badań nad Bezpieczeństwem, a także jedyne w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych.

Paulina Glińska

autor zdjęć: arch. ASzWoj

dodaj komentarz

komentarze


Silni w sojuszach – 3 maja defilada w Warszawie
Żołnierzem możesz się stać, nie musisz się nim urodzić!
Irackie zapiski gen. Bieńka
Leopardy w pułapce
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
Żandarmeria współpracuje z Muzeum Katyńskim
Karbala – ikona polskich misji zagranicznych
Podpułkownik „Sokole Oko”
Leopards in a Trap
Święto stołecznego garnizonu
Umowa offsetowa na śmigłowce ZOP/CSAR
Żołnierskie podium mistrzostw Polski w maratonie
Katyńskie pamiątki
Sukcesy biegających żołnierzy
Alarm dla Jastrzębi
Komandosi uczcili we Włoszech swoich poprzedników
„Bukowo” u brzegów Łotwy
Bieliki wystartowały. Za sterami podchorążowie
Jakie egzaminy dla kandydatów na podchorążych
Remont „Piasta” na finiszu
Panie bez taryfy ulgowej
Cel – bezpieczna Europa
Natowscy żołnierze w Dolinie Rospudy
Selekcja do Agatu. Zobacz sam!
„Strzelnica w powiecie” – MON czeka na wnioski o dotacje
Wojna w świętym mieście, epilog
Minister Błaszczak w Drawsku Pomorskim
Ducha nie wolno tracić
Prezydent Duda z wizytą na Bałkanach
Polscy biatloniści wygrali wojskowe zawody
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
Kampania wyborcza poza armią
Bliski Wschód. Region bez klucza
Defilada 3 maja. Kogo zobaczymy na Wisłostradzie?
Czołgi błota się nie boją
Tryumf w cieniu Jałty
Do Dęblina przylecą nowe Bieliki
Sportowcy podsumowali 2018 rok i czekają na igrzyska w Chinach
Żołnierze z medalami w biegach przełajowych
Życie zaklęte w gablotach
Zajrzyj do poniemieckich bunkrów
„Sophia” z nową zmianą
Świadczyli o zbrodni Sowietów
Życzenia od zwierzchnika sił zbrojnych i szefa MON
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
Szef NATO w Warszawie
Ostatnie dni na oświadczenia żołnierzy
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Błękitna Armia przybywa do Polski
Kolejka dostawców niszczycieli
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi
Odliczanie do majowej defilady
Wodowanie „Artemisa”
Wilno w polskich rękach
NATO i kosowska łamigłówka
„Marsz ’19”. Systemy rakietowe wyjechały na ulice
Zwiadowcy wkroczyli do miast
Wsparcie Państwa Podziemnego dla zrywu w getcie
Załoga „Kaszuba” zdała test z obsługi nowej armaty
Premier złożył żołnierzom życzenia świąteczne
Tarcza przeciwko agresji
Więcej wojska w Łomży
Life Enchanted in Museum Display Case
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO