moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Spotkania „Polski Zbrojnej” na MSPO w Kielcach

O pilotowaniu F-16, uzbrojeniu artylerii, ratowaniu rannych i obronie terytorialnej dziennikarze „Polski Zbrojnej” będą rozmawiali z ekspertami podczas kieleckiego MSPO. Codziennie o godzinie 13 spotykamy się w hali F na stoisku 22. Zapraszamy do zadawania pytań na miejscu i na naszym fanpage’u na Facebooku, gdzie na żywo zobaczycie relacje ze spotkań.

Cykl „13:00 z Polską Zbrojną” rozpocznie dzisiaj spotkanie z Tomaszem Sanakiem, ratownikiem medycznym pola walki, uczestnikiem I, VI, IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Na co dzień pracuje w Zakładzie Medycyny Pola Walki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Magdalena Kowalska-Sendek. – Tomasz Sanak opowie o pracy ratownika na misji, jak się ratuje ludzi pod ostrzałem, czy ratownik też czuje strach – zapowiada dziennikarka „Polski Zbrojnej”. – Zapytam go również o to, co nosi w plecaku medycznym i czy umiejętności zdobyte w rejonie konfliktu zbrojnego można wykorzystać w kraju, w cywilnej służbie zdrowia. Ale pytania ratownikowi będzie mógł zadać każdy, kto przyjdzie na spotkanie – podkreśla.

W środę o 13 Magdalena Kowalska-Sendek porozmawia też z pilotem F-16 ppłk. Pawłem Marcinkowskim, laureatem nagrody „Polski Zbrojnej” Buzdygan 2015. – Podpułkownik Marcinkowski to instruktor klasy mistrzowskiej i pilot doświadczalny, więc spotkanie na pewno będzie ciekawe – zachęca prowadząca debatę. Podpułkownik jest dowódcą Grupy Działań Lotniczych 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu i jednym z najbardziej doświadczonych pilotów w kraju. W powietrzu spędził około 3000 godzin, z czego ponad 2000 za sterami wielozadaniowych F-16. – Mam nadzieję, że podczas debaty opowie o emocjach, jakie towarzyszą lotom na Jastrzębiach. A także o zadaniach pilotów podczas manewrów powietrznych na przykład na Alasce i w Izraelu oraz o tym, w jaki sposób wprowadzenie do służby samolotów F-16 zmieniło polskie siły powietrzne – zachęca dziennikarka.

Debatę o obronie terytorialnej z ekspertami MON z Biura do spraw Utworzenia Obrony Terytorialnej poprowadzi Tadeusz Wróbel, dziennikarz „Polski Zbrojnej”. W spotkaniu weźmie też udział przedstawiciel organizacji proobronnej – Mariusz Sybilski, wiceprezes stowarzyszenia FIA – Wierni w Gotowości pod Bronią. Będzie to okazja do dyskusji o sprzęcie dla powstającej OT.

Natomiast w piątek wyjątkowo spotkamy się o godzinie 12. Naszym gościem będzie generał brygady rezerwy Jarosław Wierzcholski, były dowódca wojsk rakietowych i artylerii, zastępca dowódcy Regionu Wschodniego do spraw Koalicyjnych w Afganistanie. Tadeusz Wróbel będzie z nim rozmawiał między innymi o tym, jak na przestrzeni lat zmieniała się artyleria oraz jak z Afganistanu do Polski trafił zabytkowy czołg Renault FT-17.

Wszystkie spotkania będziemy relacjonować w naszych mediach społecznościowych. Na naszym Facebooku pojawi się nawet relacja na żywo. Serdecznie zachęcamy do oglądania i zadawania pytań naszym ekspertom.

MM , EK

autor zdjęć: Jarosław Wiśniewski

dodaj komentarz

komentarze


F-35 wylądowały w Powidzu
 
Cienka niebieska linia
„Pułaski” wrócił do kraju
Jedna misja, jeden zespół
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Obrady Rady Unii Europejskiej
Śląskie obchody wojskowego święta
Desant z transportowca-giganta
XV Bieg Katorżnika – najbardziej błotnista edycja
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Igrzyska dla Polonusów
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
A Wave of Alliances
Śladami Pierwszej Pancernej
Wielofunkcyjny scyzoryk
Amerykańska przyszłość WZL
High Confidence Operations
Rozdarty subkontynent
Kolejne NUR-y do modernizacji
Czarny odchodzi do cywila
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
A Torn Subcontinent
Najkrwawsze starcie Powstania Warszawskiego
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Najpierw „Sonda”, później promocja
Zielonka dla Patriotów
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Spełniliśmy swój obowiązek
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
„Legia Akademicka” w cyberprzestrzeni
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Wojna wywiadów
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Morska Bryza w pobliżu Krymu
Sprawdzają Brutusa
Irańskie szachy
Warszawa walczy, wracamy
Wozy amunicyjne do Raków
Piknik ze smakiem
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Przez krew zdobyty Śląsk
Rivalry on Closed Sea
Przysięga śląskich terytorialsów
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Nominacje generalskie w Święto Wojska Polskiego
Rozpoczynamy nową erę
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO